Jak naprawić brak formularza logowania na ekranie logowania Windows?

Problem: Cześć wszystkim. Od kilku tygodni mam problem z moim komputerem z systemem Windows 10. Za każdym razem, gdy uruchamiam system, blokuje się on na ekranie logowania, lecz nie zawiesza się. Mysz działa, ale nie można zamieścić żadnego pola na nazwę użytkownika i hasło. Gdy uruchamiam ponownie komputer, okno pojawia się, dzięki czemu mam dostęp do pulpitu. Bez względu na to, ten problem staje się bardzo uciążliwy. Czy ktoś może mi pomóc?

Rozwiązany problem

Wielu użytkowników informuje, że nie są w stanie zalogować się do systemu Windows bądź, że muszą uruchomić system ponownie, by pojawiło się okno logowania. To stary problem, na który trafiły już tysiące użytkowników Windowsa. W takich wypadkach, ekran logowania zostaje zablokowany bądź wprowadzone dane logowania nie są rozpoznawane.

Ostatnio, wielu użytkowników zgłosiło nowy problem powiązany z ekranem logowania Windows. Gdy system się uruchamia, pola nazwy użytkownika i hasła nie pojawiają się, przez co nie ma opcji na dostanie się do pulpitu. Nie ma znaczenie, jak wiele różnych kont znajduje się na urządzenie – żadne z kont nie może się zalogować.

Niestety, przyczyna problemu nie jest jeszcze znana – może być ciężko rozpoznać ten problem specjalistom. Bez względu na to, istnieje kilka sposobów, które można wykorzystać, by naprawić problem. Dokładniej, możne tymczasowo obejść problem włączając logowanie automatyczne, korzystając z wiersza poleceń, używając usługi Menedżera Logowania, itd.

Zanim przystąpisz do rozwiązywania problemu znikającego panelu logowania, zalecamy pobrać i zainstalować program Fortect. Różne wirusy komputerowe mogą wpłynąć na system w różny sposób, m.in. blokując urządzenie. Dlatego też, po zalogowaniu zalecamy dokładny skan komputera.

Wejdź w Tryb Awaryjny, by rozwiązać problem i naprawić ekran logowania

Tryb Awaryjny to najlepsze środowisko Windows do rozwiązywania problemów, w tym pozbywania się malware. By wejść w Tryb Awaryjny, wykonaj następujące kroki:

 1. Na ekranie logowania przytrzymaj Shift i Uruchom ponownie.
 2. Gdy komputer się uruchomi, wejdź w Rozwiązywanie problemów > Opcje zaawansowane > Ustawienia uruchamiania
 3. Naciśnij 5 na klawiaturze, by Włączyć Tryb Awaryjny z Obsługą Sieci
 4. Komputer sam uruchomi się ponownie i uruchomi Tryb Awaryjny.

Jeśli restart z pomocą Shifta nie zadziałał, możesz na siłę zrestartować komputer trzy razy (uniemożliwiając załadowanie się systemu wciskając przycisk zasilania) – Windows wtedy uruchomi Automatyczną Naprawę. Kliknij na opcje Zaawansowane i będziesz mógł wejść w Tryb Awaryjny.

Sposób 1. Włącz Logowanie automatyczne z pomocą netplwiz

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli na ekranie powitalnym nie pojawia się nazwa użytkownika, możesz tymczasowo rozwiązać problem włączając logowanie automatyczne. Rozwiązanie to nie jest jednak stałe – wcześniej czy później będziesz musiał wykonać jedno z kolejnych rozwiązań przedstawionych poniżej. By włączyć automatyczne logowanie, wykonaj następujące kroki:

 1. Naciśnij Windows + R, wpisz netplwiz, i naciśnij Enter.
 2. Gdy pojawi się okno dialogowe Kont Użytkownika, odznacz opcję “Użytkownicy muszą wpisać nazwę i hasło, by się zalogować”.
 3. Kliknij Zatwierdź i OK, by zapisać zmiany.
 4. Uruchom ponownie komputer – system powinien od razu zalogować bez wyświetlania ekranu logowania.

Sposób 2. Uruchom Wiersz Poleceń przy rozruchu

Jeśli nie możesz zalogować się do systemu z powodu braku panelu logowania, powinieneś naprawić to korzystając z zewnętrznego nośnika z systemem Windows 10. Jeśli nie posiadasz takiego, otwórz przy rozruchu Wiersz Poleceń (UWAGA: modyfikacja rejestru Windows może być niebezpieczna – błędne akcje mogą poskutkować uszkodzonym systemem Windows. Wykonaj je na własne ryzyko):

 1. Wróć do Rozwiązywanie problemów > Opcje zaawansowane i wybierz Wiersz Poleceń
 2. gdy otworzy się okno Wiersza Poleceń, wpisz komendę net user Administrator /active:yes i naciśnij Enter
 3. Jeśli nie można wykonać tej komendy, wpisz regedit, i wpisz Enter
 4. Gdy otworzy się okno Wiersza Rejestru, kliknij na folder HKEY_LOCAL_MACHINE
 5. Wybierz Plik w pasku menu i kliknij na Załaduj
 6. Otwórz dysk, na którym zainstalowany jest Windows i przejdź do folderu C:\\Windows\\System32\\config (pierwsza lidera jest główną literą dysku, zmień ją jeśli trzeba)
 7. Wybierz plik SAM i kliknij Otwórz
 8. Gdy pojawi się okno dialogowe, wpisz REM_SAM, i kliknij OK
 9. Otwórz teraz klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\\REM_SAM\\SAM\\Domains\\Accounts\\Users\\000001F4
 10. W prawym panelu, znajdź i dwa razy kliknij na wartość binarną F
 11. Znajdź linię 0038 i zmień jej wartość z 11 na 10
 12. Kliknij OK, by zapisać zmiany i zamknij Wiersz Poleceń oraz Edytor Rejestru
 13. Następnie, kliknij Kontynuuj, by uruchomić system

Sposób 3. Ustaw usługę menedżera danych logowania na automatyczną

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli Menedżer logowania jest ustawiony na ręczny, użytkownicy mogą mieć do czynienia z tym problemem. Rozwiązać może go zmiana trybu usługi na automatyczną:

 • Wpisz Usługi w wyszukiwarkę i naciśnij Enter
 • Przewiń i znajdź Menedżer logowania
 • Kliknij na niego drugim przyciskiem i wybierz Właściwości
 • W Rodzaju uruchamiania wybierz Automatyczny
 • Kliknij na Start (jeśli dostępny), Zatwierdź i OK

Sposób 4. Skorzystaj z uruchamialnego dysku USB z Windowsem 10

Jeśli nie masz dysku USB z Windows 10, utwórz go. Następnie, wykonaj następujące kroki:

 1. Podłącz dysk uruchamialny Windows 10 i uruchom Zaawansowane Funkcje Przywracania Systemu
 2. Wybierz Wiersz Poleceń, wpisz regedit, i potwierdź Enterem
 3. Skorzystaj z penalu po lewej, by wejść do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Policies\\System
 4. Znajdź teraz rejestr dontdisplaylastusername typu DWORD (REG_DWORD) po prawej stronie
 5. Kliknij dwa razy na DWORD i zmień wartość z 0 na 1
 6. Kliknij OK, by zapisać zmiany i zamknąć Wiersz Poleceń i Edytor Rejestru
 7. Następnie kliknij Kontynuuj, by uruchomić system Windows

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Badacz ds. bezpieczeństwa

Lucia Danes jest edytorem newsów na WyleczPC. Jest zawsze w ruchu, gdyż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić brak formularza logowania na ekranie logowania Windows?"