Jak naprawić błąd Załącznik niedostępny na Facebooku?

Problem: Cześć. Kiedy publikuję zdjęcie na mojej grupie na Facebooku ludzie narzekają, że nie mogli go zobaczyć, bo pokazuje się informacja: „Załącznik niedostępny”. Czy jest jakiś sposób, by rozwiązać ten problem? Dzięki

Rozwiązany problem

Facebook jest jedną z odnoszących największe sukcesy na świecie platform społecznościowych, a jego popularność, pomimo wielu skandali związanych z prywatnością, wciąż rośnie. Strona, która po raz pierwszy została oddana do użytku publicznego w 2004 roku, ma obecnie ponad 2,3 miliarda użytkowników na całym świecie . Dodatkowo, aplikacja jest cały czas ulepszana, a nowe funkcje dodawane, poprawiając w ten sposób komfort użytkowania dla wielu osób.

Jednak nie zawsze wszystko przebiega bezproblemowo i niektóre funkcje zawodzą, czy to z powodu nieprawidłowej konfiguracji, błędów programistycznych , czy błędów ogólnych. Jednym z takich błędów jest facebook'owy „Załącznik niedostępny”, który uniemożliwia użytkownikom przeglądanie obrazów udostępnianych na grupie.

Błąd „Załącznik niedostępny” wygląda następująco:

Załącznik niedostępny. Ten załącznik mógł zostać usunięty lub osoba, która go udostępniła, może nie mieć pozwolenia na udostępnienie go tobie.

Przyczyna błędu Facebooka „Załącznik niedostępny” jest stosunkowo prosta: kiedy udostępniasz obraz, jego ustawienia prywatności mogą ulec zmianie. Na przykład, gdy próbujesz udostępnić zdjęcie opublikowane na Twitterze, ale jego ustawienia zabezpieczeń są oznaczone jako prywatne.

Z tego powodu posty, w których opublikowane zdjęcia mają niepoprawne ustawienia prywatności, zobaczyć mogą jedynie twoi znajomi. Jest to rzeczywiście niefortunna sytuacja, ponieważ członkowie grupy nie zawsze znajdują się na liście znajomych. Na szczęście jest kilka rzeczy, które można zrobić, by naprawić błąd na Facebooku polegający na niedostępności załącznika. Podążaj za instrukcjami poniżej.

Uwaga: przed przejściem dalej zalecamy, abyś przeskanował swoje urządzenie przy pomocy Fortect – to może naprawić różne problemy, które mogą powstać w wyniku wielu czynników takich jak uszkodzone czy brakujące pliki .

Rozwiązanie 1. Ustaw Udostępnianie publiczne

Ta metoda w większości przypadków pomaga użytkownikom naprawić błąd Facebooka „Załącznik niedostępny”. Zanim udostępnisz obraz, powinieneś upewnić się, że jego prywatność została oznaczona jako Publiczna:

 • Przejdź do swojej tablicy na Facebooku

 • Kliknij na trzy poziome kropki, by otworzyć rozwijane menu

 • Wybierz spośród opcji Oś czasu i Relacje

 • Kliknij na rozwijane menu z prawej strony i wybierz Publiczne

Rozwiązanie 2. Prześlij bezpośrednio na wybraną grupę zamiast udostępniać link

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Zamiast udostępniać zdjęcie, możesz po prostu przesłać je bezpośrednio na grupę. Oto jak to zrobić:

 • Aby przejść do grupy, która cię interesuje, przejdź do strony głównej Facebooka i kliknij na Grupy po lewej stronie

 • Wybierz grupę, na której chcesz zamieścić zdjęcie

 • Kliknij Dodaj zdjęcie/film (i ponownie upewnij się, że prywatność ustawiona jest jako Publiczna)

 • Zaznacz Prześlij zdjęcia/filmy i wybierz plik, by go przesłać

Rozwiązanie 3. Zmień ustawienia bezpieczeństwa obrazu przed opublikowaniem

Niektóre zdjęcia mogą mieć wcześniej ustawione opcje, które mogą uniemożliwiać innym wyświetlenie ich po udostępnieniu. Dlatego też wykonaj następujące czynności:

 • Pobierz zdjęcie na swój komputer

 • Kliknij na nie prawą myszą i wybierz Właściwości

 • Na dole okna zlokalizuj sekcję Bezpieczeństwo

 • Zaznacz Odblokuj, a potem kliknij Zastosuj i OK

Rozwiązanie 4. Oznacz Ustawienia prywatności jako Publiczne

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Ustawienie twojej Prywatności na Facebooku jako Publiczna szybko naprawi błąd niedostępności załącznika na Facebooku. Jednakże pozwoli też wszystkim na Facebooku widzieć twój post. Wykonaj następujące kroki:

 • Kliknij na strzałkę w pasku menu w prawym górnym rogu strony Facebooka

 • Wybierz Ustawienia

 • Następnie przejdź do Prywatność

 • Pod Twoja Aktywność > Kto zobaczy Twoje przyszłe posty? kliknij Edytuj

 • Oznacz ustawienia jako Publiczne

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Julie Splinters - Specjalista ds. optymalizacji komputerów.

Jeśli chodzi o optymalizację komputerów, Julie Splinters jest w tym ekspertem. Nie ważne, czy chodzi o powolny smartfon, system Windows, Mac czy Linux - znajdzie ona rozwiązanie w parę minut.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd Załącznik niedostępny na Facebooku?"