Jak naprawić błąd Windows 10 Media Creation Tool o kodzie 0x80070456 - 0xA0019?

Problem: Cześć. Próbowałem skorzystać z Windows 10 Media Creation Tool'a, by utworzyć uruchamialny dysk flash USB, niestety bez powodzenia. Plik został pobrany, ulega jednak awarii w trakcie transferu pliku do USB. Za każdym razem proces kończy się wiadomością błędu: “Coś poszło nie tak… 0x80070456 – 0xA0019.”

Rozwiązany problem

“Coś poszło nie tak… 0x80070456 – 0xA0019” to błąd Windows 10 Media Creation Toola. Narzędzie to jest małym programem, który można wykorzystać do pobrania i uruchomienia pliku ISO Windows 10, który zaś może zostać wykorzystany do instalacji systemu Windows 10 poprzez płytę lub nośnik USB. Pobranie Media Creation Toola nie wymaga posiadania klucza produktu.

Program ten może być wykorzystany do aktualizacji bądź czystej instalacji systemu Windows 10. Pozwala on na utworzenie uruchamialnej płyty DVD lub nośnika USB z instalatorem, który – poza aktualizacją i czystą instalacją – może pomóc naprawiać błędy krytyczne. Aby pobrać Windows 10 Media Creation tool, musisz wejść na oficjalną stronę Microsoftu.

Niestety, Media Creation Tool może czasem nie dać rady sobie z pobraniem bądź transferem plików na CD, DVD lub USB. Kilka osób zgłaszało błąd 0x80070456 – 0xA0019, który pojawia się w trakcie przesyłania plików Windows 10 Media Creation Toola na napęd zewnętrzny (CD, DVD, USB).

W większości wypadków błąd ten jest wywoływany przez uszkodzone pliki obecnego dysku systemu Windows. By naprawić błąd 0x80070456 – 0xA0019, spróbuj usunąć foldery $windows.~WS oraz $windows.~BT. Poniższe instrukcje wyjaśnią, jak tego szczegółowo dokonać.

Naprawa narzędzia Windows 10 Media Creation Tool Error 0x80070456 – 0xA0019

Na początku upewnij się, że nośnik, który chcesz wykorzystać jako Media Creation Tool posiada przynajmniej 8 GB miejsca. Choć Microsoft informuje, że narzędzie to wymaga około 4 GB, cała kompilacja plików może być większa, a nawet brak kilku megabajtów może wywołać błąd 0x80070456 – 0xA0019. Jeśli nie ma problemów z napędem zewnętrznym, spróbuj zresetować Media Creation Toola.

 • Zaloguj się do systemu z uprawnieniami administratora. Jeśli nie wiesz, jaki posiadasz typ konta, wejdź w Panel Sterowania -> Konta Użytkownika -> Zmień typ konta.
 • Tam rodzajem konta powinien być Administrator. Jeśli obecnie korzystasz z konta lokalnego, zmień je na konto Administratora.

 • Otwórz następnie Panel sterowania. Możesz to zrobić wpisując Panel Sterowania w wyszukiwarkę.
 • Wybierz opcję Duże ikony bądź Małe ikony w prawym górnym rogu ekranu.
 • Otwórz Opcje eksploratora plików i kliknij Widok.
 • Znajdź opcję Ukryte pliki i foldery i wybierz Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski.

 • Następnie zamknij Opcje eksploratora plików i otwórz Ten komputer.
 • Otwórz główny dysk systemu (zazwyczaj C:).
 • Usuń foldery $windows.~WS i $windows.~BT.
 • Zamknij Eksplorator plików.

 • Na koniec, otwórz wyszukiwarkę Windows i wpisz Oczyszczanie dysku. Narzędzie to usunie pliki tymczasowe, które mogą być uszkodzone.
 • Na koniec, zreinstaluj Windows 10 Media Creation Tool i sprawdź, czy może zostać zainstalowany na tym dysku zewnętrznym.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Profesjonalny informatyk

Linas Kiguolis to kwalifikowany ekspert informatyczny, który uwielbia dzielić się swoją niebywałą wiedzą na temat problemów w Windowsie i Macu. Rozeznanie Linasa często pomaga innym członkom zespołu znaleźć szybkie rozwiązania dla użytkowników strony WyleczPC.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd Windows 10 Media Creation Tool o kodzie 0x80070456 - 0xA0019?"