Jak naprawić błąd VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR w systemie Windows?

Problem: Zainstalowałem nowe kości pamięci RAM i na początku nie miałem z nimi problemów. Po około dwóch tygodniach komputer zaczął się zawieszać wyświetlając błąd STOP Error 0x119: VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR, wymuszając na mnie ponowne uruchomienia komputera. Czy błąd ten jest poważny? Czy jest możliwa jego napraw bez pomocy informatyków?

Rozwiązany problem

Video Scheduler Internal Error to Niebieski Ekran bądź błąd zatrzymywania systemu, który użytkownicy często nazywają błędem wewnętrznym Video Scheduler. Błędy krytyczne występują, gdy system Windows nie jest w stanie dłużej działać i potrzebuje wyłączenia. Gdy w większości przypadków użytkownicy wracają do normalnej pracy po restarcie, powtarzający się błąd może informować o dużo poważniejszym problemie.

Błąd wskazuje swój kod, którym jest 0x00000119. Dlatego też, jeśli chcesz nieco dokładniej przyjrzeć się sprawie, powinieneś rzucić okiem na Błąd 0x119. Video Scheduler Internal Error jest zwykle powiązany z kartą graficzną i/bądź jej sterownikami – może też pojawić się po instalacji nowego sprzętu. Dodatkowo, użytkownicy nie są w stanie naprawić błędu Video Scheduler Internal Error, jeśli zawodzą peryferia.

Regularne błędy VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR mogą pojawić się też z powodu awarii kości pamięci RAM. Jeśli słyszysz różnorakie piski przy pojawianiu się błędu bądź, gdy uruchamiasz ponownie komputer – najprawdopodobniej twoja pamięć RAM jest uszkodzona i wymaga wymiany.

Niektórzy użytkownicy informują, że błąd Video Scheduler Internal Error pojawia się losowo i nie ma określonych przyczyn. Inni zaś zauważyli, że błąd pojawia się po włączeniu określonej aplikacji, np. gry. Dodatkowo, częstotliwość pojawiania się błędu waha się od 15 minut, do ponad dwóch godzin.

Bez względu na to, zanim przystąpisz do wymiany urządzeń, sugerujemy Tobie naprawę błędu VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR z pomovą naszego szczegółowego poradnika.

WSKAZÓWKA: Pamiętaj, że błędy zatrzymujące całkowicie działanie systemu mogą być też wywoływane przez malware bądź poprzez uszkodzenie plików systemowych. W takim wypadku zalecamy Tobie skan urządzenia programem Fortect – może być on w stanie automatycznie naprawić błąd Video Scheduler Internal Error.

Sposób 1. Uruchom wszystkie aktualizacje systemu Windows

Nowe łatki są kluczowe, jeśli chodzi o prawidłowe działanie i bezpieczeństwo systemu. Upewnij się, że system jest w pełni zaktualizowany – przedawniony system operacyjny może być jedną z przyczyn błędu Video Scheduler Internal Error:

 • Kliknij drugim przyciskiem na Start i wybierz Ustawienia
 • Kliknij na Aktualizacja i bezpieczeństwo
 • Przejdź do opcji Wyszukaj aktualizacji
 • Po instalacji wszystkich aktualizacji przez system, uruchom komputer ponownie

Sposób 2. Zreinstaluj sterowniki karty graficznej

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Najczęstszą przyczyną błędu 0x119: VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR są sterowniki karty graficznej. Dlatego najlepiej je całkowicie usunąć, a następnie zainstalować ich nową wersję. Wykonaj następujące kroki:

 • Kliknij drugim przyciskiem myszy na Start i wybierz Menedżer Urządzeń
 • Rozwiń Karty graficzne
 • Kliknij drugim przyciskiem myszy na kartę graficzną i naciśnij Odinstaluj urządzenie
 • Zaznacz Odinstaluj oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia i naciśnij Odinstaluj
 • Po usunięciu sterownika karty graficznej, otwórz ponownie Menedżer Urządzeń
 • Kliknij Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu
 • System Windows automatycznie zainstaluje nowe sterowniki do twojego urządzenia
 • Uruchom ponownie komputer

Sposób 3. Wyłącz akcelerację hardware

Funkcja ta pozwala Chrome na wykorzystanie karty graficznej do wspomagania zadań wideo. Gdy w jednym przypadku obniża to opóźnienia, w innym może powodować różne błędy – na przykład błąd Video Scheduler Internal Error. By wyłączyć akcelerację sprzętową, wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz Chrome i przejdź do Menu > Ustawienia > Zaawansowane
 • Znajdź System
 • Odznacz Używaj akceleracji sprzętowej kiedy możliwe

Sposób 4. Przeskanuj system Windows

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Windows posiada różne wbudowane narzędzia, które mogą sprawdzać różne błędy systemu. By je uruchomić musisz skorzystać z Wiersza Poleceń jako administrator:

 • Wpisz cmd bądź Wiersz Poleceń w wyszukiwarkę i wciśnij Enter
 • W nowo otwartym oknie wpisz sfc /scannow i naciśnij Enter
 • Poczekaj na zakończenie skanu. Windows automatycznie naprawi wszystkie znalezione błędy

Jeśli to nie pomogło, możesz sprawdzić dysk w poszukiwaniu błędów

 • Wejdź ponownie w Wiersz Poleceń
 • Wpisz chkdsk /f /r i naciśnij Enter
 • Nie będziesz mógł sprawdzić dysku natychmiast – do tego celu musisz uruchomić komputer ponownie. Dlatego naciśnij Y ,a następnie Enter
 • Następnym razem, gdy uruchomisz ponownie komputer, system wykona pełne sprawdzenie dysku – proces ten może potrwać nawet kilka godzin

Sposób 5. Zmień ustawienia Nvidia

 • Otwórz panel kontrolny Nvidia
 • W opcji Ustawienia 3D, kliknij na Dopasuj ustawienia obrazu z podglądem
 • W prawym panelu, wybierz Skorzystaj z moich preferencji i wybierz Wydajność
 • Kliknij Zastosuj
 • Przejdź następnie do Konfiguracja Surround, PhysX
 • W ustawieniach PhysX, wybierz Ustawienia automatyczne (zalecane)

Inne rozwiązania

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli żaden z powyższych sposobów nie zadziałał, możesz skorzystać z następujących metod:

 • Oczyść urządzenie z kurzu;
 • Zapewnij karcie graficznej odpowiedni przepływ powietrza;
 • Sprawdź stan sprzętu, szczególnie stan karty graficznej. Wielu użytkowników mówi, że ich sprzęt jest nowy; część urządzeń może być jednak wadliwa – w takim wypadku powinieneś je oddać do wymiany
 • Cofnij wszystkie ostatnie zmiany w komputerze, takie jak dodawanie nowego sprzętu, instalacja oprogramowania i podobne;
 • Jako ostatnia deska ratunku, możesz przywrócić lub zreinstalować system Windows.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Profesjonalny informatyk

Linas Kiguolis to kwalifikowany ekspert informatyczny, który uwielbia dzielić się swoją niebywałą wiedzą na temat problemów w Windowsie i Macu. Rozeznanie Linasa często pomaga innym członkom zespołu znaleźć szybkie rozwiązania dla użytkowników strony WyleczPC.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR w systemie Windows?"