Jak naprawić błąd "Twoja licencja Windows niedługo wygaśnie"?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd "Twoja licencja Windows niedługo wygaśnie"?

Cześć. Mam problem z aktywacją Windowsa. Aktualizowałem go z wersji 8.1 do 10 za darmo w momencie wydania i do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów. W ciągu ostatnich paru dni jednak zacząłem otrzymywać wiadomość, że moja licencja Windowsa wkrótce wygaśnie. Czemu to się dzieje? Myślałem, że licencja nie jest potrzebna przy darmowej aktualizacji. Proszę o pomoc! Z góry dziękuję.

Rozwiązany problem

Gdy w 2015 roku wyszedł Windows 10, Microsoft poinformował o możliwości darmowej aktualizacji systemu dla każdego posiadacza licencjonowanej wersji systemu. Wszystko, czego użytkownicy potrzebowali, to klucz produktu – pozwalał on na pobranie oprogramowania nowego systemu operacyjnego z serwerów i sklepu Windows. Wielu użytkowników skorzystało z tej opcji i nie miało żadnych dodatkowych problemów z ich systemami operacyjnymi. Użytkownicy zaczęli jednak narzekać na forach o pojawieniu się błędu „Twój klucz licencyjny wkrótce wygaśnie”.

Ponieważ aktualizacja jest darmowa, błąd „Twój klucz Windows wkrótce wygaśnie” nie powinien się pojawić osobom, które zaktualizowały komputer z pomocą klucza poprzedniej wersji systemowej. Błąd jednak się pojawia i może być niezwykle irytujący dla użytkowników – komputer z tym błędem zaczyna resetować się co parę godzin, co zaburza pracę i może poskutkować stratą niezapisanych danych. Błąd zawiera następującą treść:

Your windows license will expire soon

You need to activate Windows in Settings

Użytkownikom następnie zaleca się wejście w Ustawienia i wpisanie tam klucza produktu. Niektórzy jednak zgłosili, że klucz (wpisany na stałe w BIOSie) może zostać odrzucony.

Możesz zobaczyć ten błąd, jeśli system rozpozna aktualizację jako samodzielną instancję systemu Windows 10 – zazwyczaj otrzymuje się trzymiesięczny okres próbny pozwalający na sprawdzenie systemu na urządzeniu.

Możesz skontaktować się ze wsparciem technicznym producenta komputera, które przeprowadzi Cię przez cały proces. Najpierw jednak zalecamy spróbować naprawić błąd „Twój klucz Windows wkrótce wygaśnie” z pomocą poniższych poradników. Ten film zaś poda kilka informacji na temat naprawy błędu:

Sposób 1. Uruchom ponownie Eksplorator Windows

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Restart Eksploratora Windows może pomóc naprawić błąd „Twój klucz Windows wkrótce wygaśnie”. By to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Naciśnij CTRL+SHIFT+ESC. aby otworzyć Menedżer Zadań
 • Znajdź proces Eksplorator Windows, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i naciśnij Zakończ zadanie
 • Następnie, naciśnij Windows + R, wpisz explorer.exe i naciśnij OK
 • Otwórz Wiersz Poleceń (administrator) wpisując cmd w wyszukiwarkę, klikając drugim przyciskiem myszy na wynik u wybierając opcję „Uruchom jako administrator”
 • Wpisz slmgr –rearm i naciśnij Enter. uruchom ponownie komputer
 • Jeśli poprzednia komenda nie pomogła, użyj komendy slmgr /upk i naciśnij Enter, później uruchamiając komputer ponownie

Sposób 2. Przeskanuj system w poszukiwaniu błędów

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Błędy systemowe mogą powodować wiele różnych problemów – błąd „Twój klucz licencji wkrótce wygaśnie” może być jednym z nich. Zalecamy pobrać i zainstalować program naprawczy Fortect oraz natychmiastowo przeskanować komputer. Program ten posiada wbudowaną bazę zawierającą ponad 25000 aktualnych plików Windows, które mogą zostać wszczepione do systemu w miejsce zaginionych bądź uszkodzonych plików.

Sposób 3. Wyłącz usługę zarządzania licencją Windows

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Prostym, lecz nieoptymalnym sposobem naprawy błędu „Twój klucz licencji wkrótce wygaśnie” jest wyłączenie usługi zarządzania licencją Windows. Wykonaj następujące kroki:

 • Naciśnij Windows + R i wpisz services.msc
 • Znajdź usługę Windows License Manager Service, kliknij na nią drugim przyciskiem myszy i wybierz Właściwości
 • Po otwarciu się okna Właściwości, w opcji Rodzaj uruchamiania wybierz Wyłączone, naciśnij na przycisk Zatrzymaj, aby przerwać działanie usługi i kliknij OK

Sposób 4. Znajdź klucz produktu z pomocą Wiersza Poleceń

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Wejdź ponownie w Wiersz Poleceń (administrator)
 • Wpisz komendę wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey i naciśnij Enter
 • Przepisz swój klucz licencji
 • Gdy pojawi się ponownie okienko błędu, wejdź w Ustawienia i wpisz klucz produktu

Niektórzy użytkownicy informują, że nie mogą dostać się do klucza z powodu błędy. Możesz w takim wypadku samemu zmienić klucz:

 • Kliknij drugim przyciskiem na Start i wybierz Ustawienia
 • Przejdź do Aktualizacje i Bezpieczeństwo > Aktywacja
 • Wybierz Zmień klucz produktu
 • Wpisz klucz i naciśnij Dalej

Sposób 5. Zresetuj komputer z pomocą Media Creation Tool'a

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Niektórzy użytkownicy informują, że reset urządzenia z pomocą Media Creation Tool pomógł uaktualnić system i naprawić błąd „Twój klucz Windows wkrótce wygaśnie”. Pobierz narzędzie z oficjalnej strony i uruchom instrukcje na ekranie.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods - Dzieli się wiedzą o ochronie komputerów

Alice Woods jest ekspertem specjalizującym się w analizie i badaniu cyberzagrożeń. Jej zadaniem na WyleczPC jest szerzenie wiedzy i niesienie wsparcia użytkownikom potrzebującym ochrony ich komputerów przed złośliwymi aplikacjami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd "Twoja licencja Windows niedługo wygaśnie"?"