Jak naprawić błąd "Your startup disk is almost full"?

Problem: Cześć, dostaję wyskakujące okna i wiadomości, że mój dysk jest pełny. To wszystko pojawia się na komputerze Mac. Jestem pewien, że dysk NIE jest pełny, ale błąd ''Twój dysk startowy jest prawie pełny'' (Your startup disk is almost full) nie ustaje. Co to jest dysk startowy i co się dzieje? Czy możecie dać mi jakieś wskazówki odnośnie tego jak naprawić ten błąd i przede wszystkim jaka jest przyczyna tego problemu?

Rozwiązany problem

Błąd ''Twój dysk startowy jest prawie pełny'' (EN – Your startup disk is almost full) to prawdopodobnie kwestia, z którą każdy użytkownik macOS spotka się co najmniej raz, ponieważ to powszechny problem, który doprowadza ludzi do szału . Sam błąd oznacza głównie, że na twoim urządzeniu zabrakło miejsca na podstawowym dysku twardym i nie jest to dobra wiadomość, ponieważ może to wpłynąć na różne procesy i wydajność aplikacji oraz samego komputera.

Te komunikaty mogą pojawiać się zupełnie znikąd albo gdy próbujesz uruchomić ponownie komputer, włączyć program lub zainstalować nowe narzędzie. Błąd macOS ''Twój dysk jest prawie pełny'' (Your startup disk is almost full) może często wystąpić po nowej wersji systemu operacyjnego i – w takich przypadkach – wiadomość nie jest związana z problemami sprzętowymi czy systemowymi.

Problem może być związany z faktem, że na dysku twardym znajduje się zbyt wiele plików, więc brak miejsca jest wskazywany za pomocą błędu ''Twój dysk startowy jest prawie pełny'' dopóki nie osiągnie on stanu ekstremalnego, kiedy system nagle ulega awarii lub nie może pracować poprawnie.

Mac OS wymaga co najmniej 10 procent wolnego miejsca na dysku, by wszystkie procesy mogły przebiegać tak, jak powinny, więc te błędy i ostrzeżenia nie powinny być ignorowane. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem błędu ''Twój dysk startowy jest prawie pełny'' jest wyczyszczenie dysku twardego.

Jest to sposób na naprawienie błędu ''Twój dysk jest prawie pełny'' ponieważ zwalniasz miejsce i pozwalasz wszystkim procesom przebiegać płynnie. Istnieje kilka sposobów, które to umożliwiają i możesz wybrać metodę, która jest dla ciebie najprostsza. Niektóre z nowszych wersji macOS zawierają funkcje optymalizacji dysku twardego , dzięki czemu z tymi problemami mogą poradzić sobie sami użytkownicy.

Mac błąd "Your startup disk is almost full"Błąd macOS 'Twój dysk jest prawie pełny' (Your startup disk is almost full)

Jak naprawić błąd ''Twój dysk startowy jest prawie pełny'' (Your startup disk is almost full)

Pierwszą kwestią, do której należy się odnieść jest to, że błąd ''Twój dysk startowy jest prawie pełny'' nie jest krytycznym ostrzeżeniem i nie oznacza uszkodzenia systemu. Ten problem da się rozwiązać i nie jest on związany z malware , ani żadnymi większymi problemami z oprogramowaniem czy sprzętem. Mimo że komunikat jest niepokojący i frustruje użytkownika, problem z miejscem na dysku zostaje rozwiązany, gdy usuniesz niepotrzebne programy, pliki i dosłownie kontrolujesz to, co zajmuje najwięcej miejsca na dysku i uniemożliwia prawidłowe działanie urządzenia.

Możesz zakończyć pojawianie się wyskakujących okienek ''Twój dysk startowy jest prawie pełny'' uruchamiając narzędzie takie jak [''rev id=''Reimage''], ponieważ optymalizatory mogą pozbywać się niepotrzebnych plików i wskazują kiedy dana aplikacja jest bezużyteczna i w ogóle nieużywana, abyś mógł odinstalować takie programy i zaoszczędzić miejsce. Jeśli chodzi o wszystkie najlepsze metody, postępuj zgodnie z poradnikiem.

Błąd "Your startup disk is almost full"Jak naprawić błąd ''Twój dysk startowy jest prawie pełny'' (Your startup disk is almost full)

Uzyskaj informację o zużyciu miejsca na dysku, aby naprawić błąd ''Twój dysk startowy jest prawie pełny'' (Your startup disk is almost full)

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
  • Aby wiedzieć co zajmuje najwięcej miejsca na dysku, przejdź do menu Apple klikając na logo w lewym górnym rogu.

  • Następnie wybierz Ten Mac i przejdź do Pamięć masowa, by wyświetlić szczegóły.
    ''Twój dysk startowy jest prawie pełny'' błąd

Wyszukaj duże pliki za pomocą Findera

  • Otwórz folder Finder i wciśnij Command + F.

  • Zmień ustawienia wyszukiwania na Ten Mac i wybierz Rozmiar pliku jako podstawowe kryterium.

  • Następnie zaznacz Jest większe niż i wybierz rozmiar pliku, by zawęzić wyniki wyszukiwania. Wybierz np. 500MB lub 1GB.

  • Gdy znajdziesz elementy, które są zbyt duże, możesz przeciągnąć je do Kosza lub wybrać Command + Delete.

Wyczyść folder Pobrane i Kosz, by naprawić błąd macOS ''Twój dysk startowy jest prawie pełny''

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Usuń rzeczy z tych folderów, gdy stwierdzisz, że plik, który pobrałeś nie jest już używany lub potrzebny. Ponadto, gdy zostawisz te pliki w Koszu, wciąż nie są one usunięte, więc faktycznie pozbądź się tych plików.

Uruchom ponownie komputer Mac i sprawdź jeszcze raz pamięć masową.

Użyj narzędzi do optymalizacji pamięci, by naprawić błąd ''Twój dysk startowy jest prawie pełny''

Jeżeli korzystasz z systemu operacyjnego macOS Sierra lub wyższego, jest tam wbudowana opcja Optymalizowania przestrzeni dyskowej, która rozwiązuje problemy z pełnym dyskiem twardym i przenosi pliki do chmury. Narzędzie to zawiera Zalecenia i funkcje, które możesz włączyć na karcie Pamięć, klikając przycisk Zarządzaj.

How to fix „Your startup disk is almost full” error?

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd "Your startup disk is almost full"?"