Jak naprawić błąd Sklepu Windows o kodzie 805a8011?

Problem: Gdy próbuję skorzystać ze Sklepu Windows, otrzymuję błąd o kodzie 805a8011 i nie mogę instalować żadnych nowych aplikacji. Próbowałem uruchamiać mojego Windows Phone'a ponownie – nie pomaga to jednak. Co znaczy ten błąd i jak mogę go naprawić?

Rozwiązany problem

Kod błędu Windows Store 805a8011 jest regularnym błędem występującym na telefonach, komputerach i tabletach działających na systemie Windows. Zazwyczaj, błąd ten się pojawia przy próbie instalacji lub aktualizacji określonych programów ze Sklepu Windows..

Problem ten może jednak wskazywać też na inne problemy, takie jak problemy połączenia aplikacji, czy brak dostępu do emaili bądź wiadomości na smartfonie. Poza tym, telefon może się automatycznie zrestartować przy próbie dostępu do sklepu aplikacji.

Jest kilka przyczyn, z powodu których błąd 805a8011 może się pojawić. Na początek, powodem może być brak miejsca na dysku, błędnie ustawiona data i czas, a nawet problemy z synchronizacją konta Microsoft. Dodatkowo, możesz mieć problemy z połączeniem Internetowym. W niektórych przypadkach użytkownicy mogli naprawić błąd 805a8011 resetując telefon.

Zanim sprawdzisz poniższe metody, by naprawić błąd 805a8011, powinieneś przeskanować urządzenie z pomocą programu anty-malware – wiele błędów może zostać zainicjowanych z powodu infekcji wirusowych. Sugerujemy skorzystać z aplikacji Fortect, gdyż ptogram ten jest w stanie usunąć złośliwą aplikację oraz naprawić szkody uczynione malware.

Jak naprawić błąd Sklepu Windows o kodzie 805a8011?

Wiesz już, co może zainicjować błąd Sklepu Windows 805a8011. Niektóre przyczyny są łatwe do naprawy w kilka minut. Najgorszym i najcięższym scenariuszem jest zaś potrzeba przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych. Zacznijmy od najprostszych rozwiązań.

Rozwiązanie 1. Upewnij się, że twój Windows Phone ma pod dostatkiem miejsca

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Urządzenia muszą mieć miejsce, by móc poprawnie działać. Nie zapomnij, że aplikacje ochronne, które często aktualizujesz, także zabierają miejsce, zostawiając jego mniej na aplikacje i aktualizacje. Z tego powodu brak miejsca może poskutkować błędem 805a8011. Usuń część zdjęć, plików audio bądź wideo i aplikacji, z których nie korzystasz. Dodatkowo, możesz zakupić kartę SDref en-3] i na nią przenieść swoje pliki.Gdy jesteś już pewien, że zostało uwolnione wystarczająco miejsca, wejdź na Sklep Windows i sprawdź, czy błąd 805a8011 dalej zapobiega korzystaniu ze sklepu.

Rozwiązanie 2. Check your time and date settings

Sprawdź, czy w telefonie jest ustawiona poprawna data i czas. Wejdź w ustawienia i znajdź sekcję „Data i czas”. Jeśli wartości nie są w porządku, zmień je. Następnie spróbuj skorzystać ze sklepu Windows.

Rozwiązanie 3. Sprawdź konto Microsoft pod kątem problemów z synchronizacją

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Aby naprawić problemy z synchronizacją musisz wykonać następujące kroki:

 • W Ustawieniach kliknij Email + Konto.
 • Wybierz i przytrzymaj Konto Microsoft.
 • Naciśnij opcję Synchronizuj.

Rozwiązanie 4. Upewnij się, czy masz stabilne połączenie internetowe

Czasami błąd 805a8011 może się pojawić, gdy korzystasz z kiepsko zabezpieczonej sieci WiFi bądź danych mobilnych. Spróbuj zmienić sieć z WiFi na 4G i vice-versa. Następnie wejdź do Sklepu Windows i pobierz bądź zaktualizuj aplikacje.

Rozwiązanie 5. Utwórz nowe konto Microsoft

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli żadne z rozwiązań nie pomogło, możesz spróbować stworzyć i dodać nowe konto Microsoft na telefonie. Gdy tworzysz konto na signup.live.com, wykonaj następujące czynności:

 • Wejdź w Ustawienia na urządzeniu,
 • Wybierz Konto i Email, i zaznacz pole Dodaj Email.
 • Wpisz następnie szczegóły nowego konta Microsoft i zaloguj się.

Rozwiązanie 6. Zresetuj urządzenie

Jeśli żadna z powyższych opcji nie pomogła Tobie naprawić błędu 805a8011, powinieneś zresetować telefon. Istnieją dwa sposoby na reset urządzenia – reset miękki i reset twardy. Zalecamy najpierw wykonanie miękkiego resetu i wykonanie twardego resetu dopiero, jeśli miękki reset nie rozwiąże problemu. Druga opcja pozwala na przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych. Zanim przystąpisz do instrukcji, utwórz kopię zapasową wszystkich ważnych dokumentów, plików audio lub wideo, zdjęć, kontaktów i innych informacji, ponieważ wraz z resetem utracisz je wszystkie.

Aby wykonać miękki reset:

 1. Gdy urządzenie jest włączone, naciśnij i przytrzymaj przyciski Zasilania i Głośności, aż poczujesz, że telefon zaczyna wibrować.
 2. Puść następnie przyciski i poczekaj, aż urządzenie zresetuje się automatycznie.
 3. Sprawdź, czy możesz dostać się do Sklepu Windows. Jeśli wciąż otrzymujesz błąd 805a8011, musisz przystąpić do twardego resetu. Pamiętaj, że sposób na wykonanie twardego resetu różni się w zależności od tego, czy telefon odpowiada.

Aby wykonać twardy reset, gdy telefon odpowiada:

 1. W zakładce Ustawienia wejdź w sekcję Zresetuj telefon.
 2. Pojawi się ostrzeżenie. Wybierz Tak i poczekaj na rozpoczęcie się procesu.
 3. Po kilku minutach, gdy cały proces się zakończy, telefon powinien się uruchomić ponownie.

Po zakończeniu tych kroków będziesz mieć czysty telefon. Powinieneś więc bez problemu wejść do Sklepu Windows i zainstalować wszystkie niezbędne aplikacje bez oglądania błędu 805a8011.

Aby wykonać twardy reset, gdy telefon nie odpowiada:

 1. Naciśnij i przytrzymaj przyciski Zasilania i Głośności, aż poczujesz wibracje telefonu.
 2. Następnie, naciśnij i przytrzymaj przycisk Głośności. Powinieneś zobaczyć wykrzyknik na ekranie.
 3. Naciśnij przyciski Podgłośnienia, Ściszenia i Zasilania.
 4. Poczekaj na automatyczny restart urządzenia.

Proces ten może trochę potrwać. Po jego ukończeniu telefon zostanie przywrócony do stanu fabrycznego – nie powinieneś więc otrzymywać błędu 805a8011 podczas instalacji nowych programów ze Sklepu Windows.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd Sklepu Windows o kodzie 805a8011?"