Jak naprawić błąd Sklepu Windows o kodzie 0x8024500C?

Problem: Posiadam laptopa HP z wcześniej zainstalowanym Windowsem 10. Ostatnio zauważyłem, że nie mogę pobrać ani zainstalować aplikacji ze sklepu. Sklep informuje mnie o błędzie 0x8024500C, który mówi: “Spróbuj ponownie. Coś poszło nie tak. Jeśli potrzebujesz, kod błędu: 0x8024500C.” Co ja mogę z tym zrobić?

Rozwiązany problem

Kod błędu 0x8024500C może się pojawić po aktualizacji systemu Windows 10 do wersji Creators lub Anniversary. Po pojawieniu się błędu, nie jesteś w stanie pobrać ani zainstalować aplikacji ze Sklepu Windows. Zauważ też, że to wcześniej zainstalowane oprogramowanie jest całkowicie legalne.

Niestety, Sklep Windows często przestaje działać. Jednym z regularnie spotykanych błędów jest błąd 0x8024500C. Właściciel komputera może dostać się do sklepu, lecz próba pobrania aplikacji bądź instalacja ostatnio pobranej aplikacji kończy się wiadomością błędu 0x8024500C:

Try that again
Something went wrong
The error code is 0x8024500C, in case you need it.

Podczas, gdy przyczyną błędu mogą być uszkodzone wpisy rejestru, brakujące aktualizacje Sklepu Windows, uszkodzone cache Sklepu Windows czy błąd serwera proxy, błąd 0x8024500C może być także spowodowany instalacją zewnętrznej aplikacji. Dlatego też sugerujemy ostrożność przy zdobywaniu oprogramowania od nieautoryzowanych producentów.

However, if for some reason you are unable to use Windows Store properly, we have prepared a guide showing how to fix Windows store error code 0x8024500C below. Please, follow it attentively to successfully eliminate the problem and protect your computer from potential damage.

Naucz się, jak naprawić błąd Sklepu Windows o kodzie 0x8024500C

Poniżej znajdziesz kilka sposobów na naprawę błędu 0x8024500C na komputerach Windows. Ważne jest, by spróbować wszystkich sposobów – ciężko znaleźć aktualną przyczynę problemu. Gdy jedne sposoby zawiodą, inne mogą się okazać rozwiązaniem problemu.

Przed rozpoczęciem naprawy błędu 0x8024500C, powinieneś spróbować rozwiązać problem. W tym celu otwórz okno wyszukiwania Windows i wpisz Rozwiązywanie problemów. Po prawej stronie znajdź Aplikacje Sklepu Windows i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów. Jeśli ta metoda nie pomoże, możesz potrzebować wykonać skan systemu innym profesjonalnym programem, takim jak Fortect.

Metoda 1. Spróbuj oczyścić cache Sklepu Windows

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

 1. Wciśnij przyciski Windows + S i wpisz wsreset;
 2. Kliknij drugim przyciskiem na opcję wsreset i Uruchom jako Administrator;
 3. Kliknij Tak w oknie Kontroli Konta Użytkownika i poczekaj, aż system zresetuje cache Sklepu;
 4. Po ukończeniu procesu zobaczysz okno Wiersza Poleceń oraz okno Sklepu Windows.

Metoda 2. Wyłącz połączenie proxy

 1. Uruchom przeglądarkę i otwórz Ustawienia;
 2. Znajdź kartę Połączenia i kliknij na Ustawienia sieci lokalnej;
 3. Odznacz pole przy „Użyj serwera proxy dla Twojej sieci lokalnej”;
 4. Kliknij OK, by zapisać zmiany i zamknąć obecne okno.

Metoda 3. Upewnij się, że ustawienia daty i czasu są poprawne

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli ustawienia daty i czasu są błędne, Sklep Windows może przestać działać. W takim wypadku powinieneś ustawić datę i czas tak, by te dane zsynchronizowały się z czasem internetowym oraz automatyczne została wykryta strefa czasowa.

Metoda 4. Reinstalacja Sklepu Windows może naprawić problem

 1. Kliknij przycisk Windows + R i wpisz PowerShell;
 2. Kliknij drugim przyciskiem na wyniki wyszukiwania i wybierz Uruchom jako Administrator;
 3. Wpisz Get-Appxpackage –Allusers oraz wciśnij Enter.

 4. Znajdź Sklep Windows i skopiuj nazwę paczki. W tym celu zaznacz ją i wciśnij Ctrl + C;
 5. Następnie, wpisz komendę Add-AppxPackage -register “C:\\Program Files\\WindowsApps\\” –DisableDevelopmentMode.

  UWAGA: Zamień PackageFullName z nazwą paczki Sklepu Windows wciskając Ctrl + V. Poza tym, zamiast C: wpisz literę głównego dysku systemu.

 6. Następnie otwórz PowerShella z uprawnienia administracyjnymi tak, jak wyjaśniono powyżej;
 7. Wklej komendę Add-AppxPackage -register “C:\\Program Files\\WindowsApps\\” –DisableDevelopmentMode i wciśnij Enter;
 8. Na koniec, uruchom ponownie system, by wykonać wszystkie zmiany.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd Sklepu Windows o kodzie 0x8024500C?"