Jak naprawić błąd Sklepu Windows 0x80073D05 w systemie Windows 10?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd Sklepu Windows 0x80073D05 w systemie Windows 10?

Przypadkowo usunąłem Chrome'a z komputera i próbowałem go zainstalować ponownie z pomocą Sklepu Windows. Nie mogę tego jednak zrobić z powodu błędu 0x80073D05. Co mogę zrobić, by obejść tego buga?

Rozwiązany problem

Błąd Sklepu Windows 0x80073D05 to jeden z irytujących problemów zaprzątających głowę użytkownikom systemu Windows 10, którzy chcą pobrać potrzebne aplikacje. Błąd pojawia się, gdy system nie może zainstalować aplikacji z nieznanego powodu. W niektórych przypadkach, ludzie mogą rozwiązać problem uruchamiając komputer ponownie i próbując kolejny raz zainstalować pożądaną aplikację.

Po kilku próbach jednak niektóre osoby wciąż otrzymują następujące wiadomości błędu:

Try that again
Something went wrong

The error code is 0x80073D05, in case you need it.

lub:

Something happened and this app couldn't be installed. Please try again.
Error code 0x80073D05

Sklep Windows to jedna z najczęściej wykorzystywanych aplikacji systemu Windows. Statystycznie, użytkownik komputera, laptopa bądź tabletu, korzysta ze Sklepu przynajmniej raz dziennie. Dzieje się tak dlatego, że sklep pomaga użytkownikom korzystać z najnowszych aplikacji, które dostarczają usprawnień bądź rozrywki.

Forum Microsoft jest jednak pełen raportów związanych z błędami Sklepu Windows. Obecnie, wielu użytkowników ma problem z błędem 0x80073D05, który zapobiega pobieraniu losowych aplikacji. Nie wiadomo, czemu ten błąd się pojawia – warto więc zwrócić uwagę na okoliczności powstania problemu. Przykładowo, spróbuj sobie przypomnieć, kiedy instalowałeś aktualizacje systemu, zmieniałeś antywirusa czy usuwałeś aplikację.

To pomoże zlokalizować przyczynę błędu. Bez względu na to, w tym krótkim artykule, opiszemy wszystkie metody, które zostały sprawdzone przy naprawie błędów Sklepu WIndows. Mamy nadzieję, że jeden z nich pomoże naprawić błąd 0x80073D05.

Możliwe sposoby na naprawę błędu 0x80073D05 w systemie Windows 10

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jest wiele powodów, dzięki którym błąd Sklepu Windows może się pojawić. Zanim zaczniesz sprawdzać możliwe rozwiązania, powinieneś sprawdzić system pod kątem malware. Ataki ransomware bądź trojanów często prowadzą do uszkodzeń procesów systemowych – dlatego sugerujemy uruchomienie pełnego skanu systemu programem Fortect bądź innym programem anty-malware, by sprawdzić, czy urządzenie nie jest wolne od wirusów. Jeśli wirusy nie są przyczyną problemu, przejdź do pierwszej metody.

Metoda 1. Uruchom Narzędzie do rozwiązywania problemów Sklepu Windows

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 1. Kliknij tutaj, by otworzyć oficjalną stronę Microsoftu i wybierz Uruchom narzędzie do rozwiązywania błędów.
 2. Kliknij Akceptuj i zastosuj się do instrukcji na ekranie, by uruchomić narzędzie.
 3. Narzędzie do rozwiązywania problemów powinno automatycznie naprawić wszystkie problemy.

Niektórzy mówią jednak, że narzędzie kończy pracę kolejnym błędem mówiącym o uszkodzeniu cache Sklepu oraz licencji. W takim wypadku przejdź do następnej metody.

Metoda 2. Wyczyść cache Sklepu WIndows

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 1. Naciśnij Win + R, wpisz C:\\Windows\\System32, i wciśnij Enter (W miejsce C: umieść literę dysku, na którym masz system).
 2. Po wejściu w folder System32, znajdź aplikację WSReset.exe. Kliknij na nią drugim przyciskiem myszy i Uruchom ją jako administrator.

 3. Po chwili, Sklep Windows pojawi się z informacją “Cache sklepu zostały wyczyszczone. Możesz już przeglądać Sklep.”

Kroki te mogą jednak prowadzić też do kolejnej wiadomości błędu: “Cache sklepu Windows może być uszkodzone.” W takim wypadku zalecamy zmianę nazwy folderu cache Sklepu Windows:

 1. Naciśnij Win + R.
 2. Wpisz C:\\Users\\Użytkownik\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.WindowsStore_8wekyb3d8bbwe\\LocalState i naciśnij Enter. Zamiast C: wpisz literę dysku systemowego. Użytkownik powinien zostać także zastąpiony nazwą użytkownika.
 3. Po otwarciu folderu LocalState, znajdź folder Cache i zmień mu nazwę, na przykład na Cache.old.
 4. Po wykonaniu, kliknij na puste miejsce w folderze LocalState i wybierz Dodaj nowy -> Folder.
 5. Nazwij go Cache.
 6. Zamknij Eksplorator Plików i uruchom system ponownie.

Metoda 3. Zreinstaluj Sklep Windows

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli poprzednia metoda nie pomogła, spróbuj zreinstalować Sklep Windows, by naprawić błąd 0x80073D05. W tym celu powinieneś:

 1. Kliknij Win + R i wpisz PowerShell.
 2. Kliknij drugim przyciskiem myszy i wybierz Uruchom jako Administrator.

 3. Wpisz Get-Appxpackage –Allusers i naciśnij Enter.
 4. Znajdź wpis Sklepu Windows i skopiuj nazwę paczki. W tym celu zaznacz ją i naciśnij Ctrl + C.
 5. Następnie, wpisz komendę Add-AppxPackage -register “C:\\Program Files\\WindowsApps\\” –DisableDevelopmentMode UWAGA: zamień PackageFullName z nazwą paczki Sklepu Windows wciskając Ctrl+V. Poza tym, zamiast C: wpisz literę dysku systemowego.
 6. Otwórz ponownie Powershella tak, jak pokazano powyżej.
 7. Wklej komendę Add-AppxPackage -register “C:\\Program Files\\WindowsApps\\” –DisableDevelopmentMode i naciśnij Enter. UWAGA: Zastąp PackageFullName nazwą paczki Sklepu Windows wciskając Ctrl+V. Poza tym, zamiast C: wpisz literę dysku systemowego..
 8. Na koniec, uruchom system ponownie.

Metoda 4. Sprawdź, czy Sklep Windows jest poprawnie zsynchronizowany

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli Sklep Windows nie jest poprawnie zsynchronizowany, możesz otrzymywać błąd 0x80073D05 zapobiegający przed instalacją pożądanych aplikacji w systemie Windows 10. Wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Sklep Windows
 2. Kliknij Windows + C.
 3. Otwórz Ustawienia.
 4. Wybierz Aktualizacje Aplikacji.
 5. Kliknij Zsynchronizuj Licencje.
 6. Uruchom komputer i sprawdź, czy możesz zainstalować potrzebną aplikację.

Metoda 5. Uruchom Kontrolę Plików Systemowych

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Błąd 0x80073D05 może być spowodowany przez uszkodzone pliki systemowe. Możesz uruchomić wbudowane narzędzie zwane Kontrolę Plików Systemowych i naprawić uszkodzone wpisy:

 1. Wpisz cmd w wyszukiwarce Windows.
 2. Kliknij drugim przyciskiem na Wiersz Poleceń i wybierz Uruchom jako Administrator.
 3. Wpisz następującą komendę i zatwierdź ją Enterem: sfc /scannow.

 4. Poczekaj na zakończenie skanu i naprawę uszkodzonych wpisów.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd Sklepu Windows 0x80073D05 w systemie Windows 10?"