Jak naprawić błąd Przywracania Systemu 0x80070005 w systemie Windows 10?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd Przywracania Systemu 0x80070005 w systemie Windows 10?

Nie mogę włączyć Przywracania Systemu. Kilka dni temu zacząłem widzieć Bluescreena podczas rozruchu systemu lub w losowych momentach. Dwa razy straciłem swoją pracę z powodu niebieskiego ekranu, przez co musiałem uruchomić komputer ponownie. Szukałem w sieci sposobu na rozwiązanie tego problemu i znalazłem, że większość osób poradziło z nim sobie przywracając system. Gdy próbowałem aktywować punkt przywracania systemu, proces zakończył się błędem „Przywracanie Systemu nie mogło zakończyć się powodzeniem. Pliki i ustawienia systemu pozostały niezmienione” Kod błędu 0x80070005. Wygląda na to, że mój komputer jest pełen błędów. Czy możecie mi coś poradzić?

Rozwiązany problem

Błąd Przywracania Systemu 0x80070005 wskazuje na błąd procesu przywracania systemu na komputerze. Zazwyczaj, użytkownicy trafiają na tą wiadomość błędu w systemach Windows 7, 8, 8.1 oraz 10, wyłączając systemy Windows XP i Vista. Błąd ten zapobiega przywróceniu określonych danych na komputerze.

Przywracanie Systemu to funkcja systemu Windows pozwalająca użytkownikom na odzyskanie cennych informacji w wypadku ataku malware lub ransomware oraz innych cyberzagrożeń. Dlatego też powinieneś naprawić błąd 0x80070005 – zapewnisz w ten sposób bezpieczeństwo danych.

Ludzie mogą tworzyć Punkty Przywracania Systemu i oznaczać je określonymi datami bądź opisami. W konsekwencji, jeśli system natknie się na jakieś problemy – na przykład po instalacji oprogramowania lub sprzętu, możesz go przywrócić. Możesz tego dokonać w czterech krokach:

 1. Wpisz Przywracanie Systemu w wyszukiwarce systemowej i kliknij na wynik.
 2. Następnie kliknij na Przywracanie Systemu -> Dalej.
 3. Wybierz punkt przywracania i kliknij Dalej.
 4. Poczekaj na przywrócenie systemu.

Niestety, bardzo często Przywracanie Systemu nie udaje się, pokazując błąd 0x80070005: „Przywracanie Systemu nie mogło zakończyć się powodzeniem. Pliki i ustawienia systemu pozostały niezmienione”. Lista błędów powiązanych z wiadomością „Przywracanie Systemu nie powiodło się” jest sługa – błąd 0x80070005 wygląda na najczęstszy tego typu. Wiadomość tego błędu przykładowo wygląda następująco:

System Restore did not complete successfully. Your computer's system files and settings were not changed.

Details:
System Restore could not access a file. This is probably because an anti-virus program is running on the computer. Temporarily disable your antivirus program and retry System Restore.

An unspecified error occurred during System Restore. (0x80070005)

You can try System Restore again and choose a different restore point. If you continue to see this error, you can try an advanced recovery method.

Możesz naprawić błąd Przywracania Systemu 0x80070005 korzystając z poniższych instrukcji. Są one stworzone, by być łatwe w użyciu i pomagać użytkownikom rozwiązywać błędy tak szybko, jak to możliwe. Zalecamy jednak być czujnym podczas procedury – każdy błąd może prowadzić do uszkodzeń komputera.

Naucz się naprawiać Błąd Przywracania Systemu 0x80070005

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Poniższy poradnik pokazujący, jak naprawić błąd Przywracania Systemu 0x80070005 zadziała, jeśli w systemie nie będzie wirusów. Dlatego, przed rozpoczęciem rozwiązywania problemu, powinieneś uruchomić pełny skan systemu profesjonalnym programem do usuwania malware. Naszym wyborem jest Fortect.

Pamiętaj, że błąd „Przywracanie Systemu nie mogło zakończyć się powodzeniem. Pliki i ustawienia systemu pozostały niezmienione” jest błędem znanym społeczności Windows od lat.

Bez względu na to, wciąż istnieją ludzie, którzy nie wiedzą, co zrobić z błędem 0x80070005 oraz jego odmianami. Ten błąd oznacza, że funkcja Przywracania Systemu została wyłączona. Aby go naprawić, powinieneś ją włączyć ponownie.

Metoda 1. Włącz ponownie funkcję Przywracania Systemu

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 1. Naciśnij przyciski Windows + R, wpisz services.msc, i wciśnij Enter.
 2. Sprawdź, czy zadania Volume Shadow Copy & Task Scheduler & Microsoft Software Shadow Copy Provider Service działają.
 3. Jeśli nie działają, kliknij na nie i wybierz Uruchom.
 4. Następnie ustaw Rodzaj uruchamiania na Automatyczny.

Metoda 2. Napraw system przy uruchamianiu

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli wcześniejsza opcja nie pomogła, spróbuj naprawić system przy rozruchu. W tym celu przygotowaliśmy dodatkowy poradnik mówiący, jak naprawić problem błędu „Przywracanie Systemu nie mogło zakończyć się powodzeniem.”.

 1. Otwórz menu Start i najedź kursorem myszy na przycisk zasilania;
 2. Uruchom ponownie. Wciskaj przycisk Shift podczas uruchamiania;
 3. Wybierz Opcje Zaawansowane;
 4. Wybierz Przywracanie Systemu i pozostaw system, by się przywrócił i uruchomił ponownie.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Alice Woods
Alice Woods - Dzieli się wiedzą o ochronie komputerów

Alice Woods jest ekspertem specjalizującym się w analizie i badaniu cyberzagrożeń. Jej zadaniem na WyleczPC jest szerzenie wiedzy i niesienie wsparcia użytkownikom potrzebującym ochrony ich komputerów przed złośliwymi aplikacjami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd Przywracania Systemu 0x80070005 w systemie Windows 10?"