Jak naprawić błąd "Połączenie nie jest prywatne" w Google Chrome?

Problem: Cześć chłopaki. Zastanawiam się co się stało z Chrome, bo zaczął wyświetlać mi komunikat o błędzie, który mówi „Połączenie nie jest prywatne”. Trochę mnie to przeraża biorąc pod uwagę to, jak bardzo hakerzy szaleją w sieci. Czy możecie mi powiedzieć co trzeba zrobić, by to naprawić?

Rozwiązany problem

Chociaż „Połączenie nie jest prywatne” to ostrzeżenie, które w większości przypadków nie powinno być ignorowane, niektóre sprawdzone strony internetowe, takie jak PayPal, mogą zostać zablokowane z powodu czynników zewnętrznych, takich jak funkcja zapory sieciowej lub programu antywirusowego. Jeżeli jednak otrzymasz taki komunikat na nieznanej stronie, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że rzeczywiście jest ona niebezpieczna i powinieneś ją jak najszybciej opuścić.

Cyberprzestępcy to sprytne osoby, które potrafią wprowadzić złośliwe oprogramowanie na zhakowaną stronę internetową lub stronę do wymiany plików. Dlatego odwiedzanie takich domen nie jest zalecane (szczególnie tych, które są blokowane przez Google z ostrzeżeniem „Połączenie nie jest prywatne”). „Połączenie nie jest prywatne” może być sposobem na zwabienie cię i narażenie cię na atak malware .

Nie ma jednak znaczenia dlaczego przesłano ci to ostrzeżenie. Pewne działania powinny zostać podjęte bez względu na to czy służą one zapobiegnięciu malware, czy naprawieniu jakichś problemów na twoim komputerze. Jeśli kiedykolwiek natkniesz się na błąd, który zawiera komunikat „Połączenie nie jest prywatne”, najprawdopodobniej znajdzie się w nim tego typu tekst:

POŁĄCZENIE NIE JEST PRYWATNE
Osoby atakujące mogą próbować wykraść Twoje informacje ze strony XXX (na przykład hasła, adres IP, wiadomości, dane bankowe lub dane kart kredytowych). NET::ER_CERT_COMMON_NAME_INVALID

Jeżeli przyczyną nie są złośliwe ataki, błąd „Połączenie nie jest prywatne” (znany także jako net::err_cert_common_name_invalid) pojawia się w Google Chrome z powodu występujących problemów z połączeniem SSL, co sprawia, że Chrome nie może zweryfikować i potwierdzić certyfikatu SSL . Połączenie SSL zapewnia szyfrowanie danych i bezpieczne przesyłanie danych do serwerów.

W ten sposób „Połączenie nie jest prywatne” oznacza, że na razie Google Chrome nie może załadować strony, na którą chcesz wejść, z wykorzystaniem bezpiecznej metody z powodu nieznanego/wygasłego certyfikatu SSL lub niepewnego połączenia pomiędzy twoim komputerem, a serwerem. Na szczęście istnieje kilka rozwiązujących ten problem kroków, które możesz z łatwością wykonać, by naprawić „Połączenie nie jest prywatne” w Google Chrome.

Jak naprawić błąd „Połączenie nie jest prywatne” w Google Chrome?

Rozwiązanie 1. Prawidłowe ustawienia daty i godziny

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Choć może się to wydawać dość nieoczekiwanym rozwiązaniem, powinieneś najpierw sprawdzić ustawienia daty i godziny. Jest tak, ponieważ nieprawidłowo ustawiona data i godzina mogą być powodem, dla którego Google Chrome nie może zweryfikować certyfikatu SSL. Dlatego też wykonaj te proste kroki:

 1. Kliknij prawą myszą na Datę i godzinę w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz Ustaw datę/godzinę

 2. W Ustawieniach wyłącz funkcję Ustaw czas automatycznie

 3. Odczekaj kilka minut i włącz ją ponownie

Gdy tylko zaktualizujesz Datę i Godzinę, błąd SSL w Chrome powinien zostać naprawiony. Jeśli nie, przejdź do kolejnego rozwiązania.

Rozwiązanie 2. Sprawdź swój antywirus/firewall

Program antywirusowy także może powodować błąd „Połączenie nie jest prywatne” w Google Chrome, ponieważ zaobserwowano tendencję antywirusa/firewalla do blokowania podejrzanych certyfikatów SSL. Dlatego też spróbuj wyłączyć skan HTTP w swoim programie antywirusowym, a następnie spróbuj wejść na stronę internetową, na którą próbowałeś wejść wcześniej.

W tym celu otwórz swój program antywirusowy i poszukaj opcji skanowania SSL lub funkcji Ochrona w czasie rzeczywistym, która najprawdopodobniej jest zaznaczona ptaszkiem. Jeśli ją znajdziesz, odznacz ją i sprawdź czy pojawia się komunikat o błędzie. Jeśli nie możesz znaleźć tej opcji, to zalecamy usunięcie tego programu antywirusowego i zainstalowanie jego bardziej zaawansowanego odpowiednika.

Rozwiązanie 3. Wyczyść dane przeglądania

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Na wypadek, gdybyś nigdy o nich nie słyszał: dane przeglądania przechowywane są na twoim komputerze, a czasami mogą być przytłaczająco duże, jeśli nigdy nie były usuwane. Dodatkowo, mogą one powodować błąd „Połączenie nie jest prywatne” w Google Chrome.

 1. Otwórz Ustawienia w Google Chrome i przewiń w dół, by znaleźć Pokaż ustawienia zaawansowane

 2. Przejdź do Prywatność i kliknij na Wyczyść dane przeglądania

 3. Zaznacz wszystkie pozycje z listy i wybierz Wyczyść dane przeglądania

Rozwiązanie 4. Przejdź na tryb Incognito

 1. Przejdź do swojej przeglądarki i kliknij na trzy kropki, które znajdują się w prawym górnym rogu.

 2. Kliknij na opcję, która mówi „Nowe okno Incognito”.

 3. Następnie wybierz Ustawienia w tej samej lokalizacji (trzy kropki).

 4. Znajdź opcję Rozszerzenia.

 5. Odznacz i wyłącz jakiekolwiek z rozszerzeń, które zakłócało połączenie SSL.

Mamy nadzieję, że ta metoda pomogła ci rozwiązać problem z błędem „Połączenie nie jest prywatne” w twojej przeglądarce Google Chrome. Jeżeli jednak ta technika nie dała pozytywnych wyników, powinieneś przejść do następnego rozwiązania.

Rozwiązanie 5. Zaktualizuj ustawienia DNS w systemie Windows

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli kiedykolwiek dokonałeś jakichś zmian w swoim DNS, powinieneś cofnąć te modyfikacje, ponieważ to one mogą być problemem, przez który widzisz komunikaty „Połączenie nie jest prywatne”. W tym celu wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do swojego Panelu sterowania.

 2. Wejdź w SiećCentrum sieci i udostępnianiaZmień ustawienia karty.

 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na sieć, której używasz i wybierz opcję Właściwości.

 4. Kiedy pojawi się nowe okno, przejdź do zakładki Sieć.

 5. Zaznacz Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) lub Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6).

 6. Następnie przejdź do Właściwości.

 7. Gdy wyskoczy kolejne okno, wybierz Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie (znajduje się w zakładce Ogólne)

Rozwiązanie 6. Zignoruj ten błąd za pomocą określonego skrótu Google Chrome

Jeśli wykonałeś kilka skanów pod kątem malware i nie wykryto niczego złośliwego oraz jeśli próbowałeś pozbyć się błędu „Połączenie nie jest prywatne”, ale komunikat wciąż pojawia się nie wiadomo skąd, możesz spróbować zignorować to ręcznie umieszczając konkretny skrót, który aktywuje funkcję ignorowania w Google Chrome. Oto jak to zrobić:

 1. Kliknij prawą myszą na skrót Google Chrome.

 2. Wybierz Właściwości.

 3. Znajdź sekcję Target i wpisz ten wiersz: „-ignore-certificate-errors”.

 4. Następnie kliknij Zastosuj i OK.

Rozwiązanie 7. Użyj narzędzia do optymalizacji komputera

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

W niektórych przypadkach drobne bugi komputera powodują błędy takie jak „Połączenie nie jest prywatne”. Jednak czasem problem może nie być możliwy do wykrycia przez samego użytkownika. Dlatego też możesz spróbować zainstalować narzędzie do optymalizacji komputera, np. Fortect i uruchomić skan.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd "Połączenie nie jest prywatne" w Google Chrome?"