Jak naprawić błąd “Podane konto jest obecnie zablokowane i nie można się na nie zalogować” na Windows 10?

Problem: Z tego co rozummiem, wpisałem złe hasło w ekranie logowania więcej niż pięć razy, przez co nie mam dostępu do konta, gdy koniecznie muszę się do niego dostać. Jest to mój komputer roboczy, przez co jestem sfrustrowany. Czy możecie mi pomóc?

Rozwiązany problem

“Podane konto jest obecnie zablokowane i nie można się na nie zalogować” to oficjalna informacja wygenerowana przez Microsoft , której pojawienie się na komputerze nie obiecuje przyjemnych doświadczeń.

Wiadomość wskazuje na fakt, że użytkownik wpisał złw hasło określoną liczbę razy, co jest powodem, dla którego Windows zablokował konto i uniemożliwoł logowanie się użytkownikowi na określony czas, który nie został ujawniony.

How to Fix “The referenced account is currently locked out and may not be logged on to” Error on Windows 10?

Weług ekspertów błąd “Podane konto jest obecnie zablokowane i nie można się na nie zalogować” zwykle pojawia się na systemach Windows 10 należących do domeny ze skonfigurowanymi zasadami czasowej blokady konta.

Dodatkowo, twoje konto może zostać czasowo zablokowane po wpisaniu złego hasła, jeśli komputer posiada konta ze skonfigurowanymi zasadami czasowej blokady konta.

Bez względu na to, nie powinieneś się przejmować, ponieważ odblokowanie twojego konta nie jest trudne. Jedynym problemem (jeśli można to tak nazywać) jest to, że naprawa błędu “Podane konto jest obecnie zablokowane i nie można się na nie zalogować” wymaga interwencji administratora domeny.

UWAGA: te kroki można zastosować tylko do wersji Windows Pro i Enterprise.

  • Wciśnij Windows + R, wpisz secpol.msc, wciśnij Enter.
  • Gdy otworzy się okno Lokalnych Zasad Ochrony wejdź w Ustawienia Ochrony.
  • Otwórz Zasady konta i wybierz Zasady blokady konta.
  • Kliknij podwójnie na Zasady blokady czasowej konta (po prawej), by tworzyć okno Ustawień
  • By wyłączyć blokadę konta, zamień istniejącą wartość na 0 i kliknij Zastosuj, by zmienić ustawienia.
  • Wciśnij następnie OK i zamknij okno Lokalnych Zasad Ochrony.
  • Teraz będziesz mógł zalogować się na konto bez oglądania błędu “Podane konto jest obecnie zablokowane i nie można się na nie zalogować”.

UWAGA: Co, jeśli twój komputer nie należy do żadnej domeny? Innymi słowy, jeśli korzystasz z lokalnego komputera z jednym kontem admina, który nie ma skonfigurowanych ustawień czasowej blokady konta, a pojawił się błąd “Podane konto jest obecnie zablokowane i nie można się na nie zalogować”?

Wtedy jedynym rozwiązaniem jest reset hasła z pomocą dysku resetowania hasła. W tym celu jednak musiałeś utworzyć taki dysk jakiś czas temu.

Jeśli nie przygotowałeś dysku resetowania hasła, mamy złe wieści – jedynym sposobem na odblokowanie komputera jest format Windowsa.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd “Podane konto jest obecnie zablokowane i nie można się na nie zalogować” na Windows 10?"