Jak naprawić błąd paska gier ''Can't Record Right Now, Try Again Later'' w systemie Windows 10?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd paska gier ''Can't Record Right Now, Try Again Later'' w systemie Windows 10?

Rozwiązany problem

''Nie można teraz nagrywać, spróbuj ponownie później'' (EN-Can't Record Right Now, Try Again Later) to błąd systemu Windows 10, który jest powiązany z funkcją Game DVR, będącą częścią aplikacji Xbox . Microsoft zauważył chęć graczy PC do nagrywania, edytowania i udostępniania momentów rozgrywki innym użytkownikom w sieciach społecznościowych i dlatego w systemie Windows 10 zamontowano funkcję Game DVR (Game Bar, pasek gry).

Aby nagrać rozgrywkę w tle sesji gry, gracz musi wcisnąć klawisz Windows + G. Jednak funkcja Game DVR wykorzystuje znaczną ilość zasobów procesora i często rezultatem jest spowolnienie działania uruchomionej gry .

Co więcej, wiele osób uważa Game Bar za irytujący, ponieważ często dostarcza on wyskakujące okienka, a jedno z typowych powiadomień mówi: ''Nie można teraz nagrywać, spróbuj ponownie później''. Wiele osób zgłosiło ten błąd i wydaje się, że jest on charakterystyczny dla Minecrafta .

Błąd (Can't Record Right Now, Try Again Later) ''Nie można teraz nagrywać, spróbuj ponownie później'' jest raczej denerwujący niż poważny, ponieważ jego przyczyna jest zazwyczaj związana z buforowanym sklepem Windows, tymczasowym błędem Xbox'a lub uszkodzonym skrótem do nagrywania. Na szczęście większości użytkowników Game DVR udało się naprawić to wyskakujące okienko ręcznie, więc ty także możesz to zrobić.

How to Fix Windows 10 Game Bar Error „Can’t Record Right Now, Try Again Later?”Jak naprawić błąd paska gier ''(Can't Record Right Now, Try Again Later)'' w systemie Windows 10

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli od lat nie optymalizowałeś swojego PC, to może być on zapchany zduplikowanymi plikami, uszkodzonymi wpisami rejestru, potencjalnie niechcianym oprogramowaniem i innymi treściami, które – oprócz obniżania wydajności komputera – mogą powodować nieprawidłowe działanie oprogramowania i usług.

Dlatego zalecamy przeskanowanie systemu za pomocą Fortect lub alternatywnego narzędzia do optymalizacji. Korzystne może być również zaktualizowanie sterowników graficznych i ponowne zainstalowanie ich za pomocą menedżera urządzeń. Możesz także usunąć pliki tymczasowe z pamięci. Jeśli te szybkie rozwiązania nie pomagają, wypróbuj metody wymienione poniżej.

How to Fix Windows 10 Game Bar Error „Can’t Record Right Now, Try Again Later?”

Zmień skrót nagrywania

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Wciśnij klawisz Windows + S i wpisz Xbox. Wybierz aplikację.
 • Po uruchomieniu aplikacji, kliknij ikonkę Ustawienia.
 • Przejdź do zakładki Game DVR. How to Fix Windows 10 Game Bar Error „Can’t Record Right Now, Try Again Later?”
 • Ustaw skrót dla Rozpocznij/zatrzymaj nagrywanie. Użyj dowolnej kombinacji.
 • Kliknij Zapisz i zamknij aplikację Xbox.
 • Użyj skrótu, aby rozpocząć/zatrzymać nagrywanie.

Zresetuj pamięć podręczną Sklepu Windows

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Aby to zrobić, wciśnij klawisz Windows + R, wpisz WSReset.exe i wciśnij OK.

Zmień skrót nagrywania

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Wciśnij klawisz Windows + S, wpisz Xbox i kliknij na niego. Xbox się uruchomi.
 • Wybierz zakładkę Ustawienia -> Game DVR. Powinieneś teraz ustawić swój własny skrót dla Rozpoczęcia/zatrzymania nagrywania (np. Ctrl + P lub dowolną inną kombinację, która przychodzi ci do głowy).
 • Następnie kliknij Zapisz, zamknij ustawienia Xbox'a i wypróbuj nowy skrót.

Zainstaluj ponownie Xbox

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Wciśnij klawisz Windows + X, wpisz PowerShell, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom jako administrator.
  How to Fix Windows 10 Game Bar Error „Can’t Record Right Now, Try Again Later?”
 • Skopiuj komendę Get-AppxPackage *xboxapp* | Remove-AppxPackage i wklej ją w okno PowerShell. Następnie uruchom ponownie komputer i pobierz aplikację Xbox ze sklepu Windows.

Uaktualnij Minecrafta

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Uaktualnij do najnowszej wersji. Zauważono, że błąd ''Nie można teraz nagrywać, spróbuj ponownie później'' jest charakterystyczny dla Minecrafta. Jednak niektórzy zauważyli, że zaktualizowanie Minecrafta do najnowszej wersji, nawet jeśli można go nagrywać, ale nie można nagrywać innych aplikacji, pomogło rozwiązać problem.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd paska gier ''Can't Record Right Now, Try Again Later'' w systemie Windows 10?"