Jak naprawić błąd OneDrive “Błąd połączenia z d.docs.live.net” przy otwieraniu plików Microsoft Office?

Problem: Witajcie. Mam bardzo irytujący problem, który uniemożliwia mi edycję dokumentów Word i Excel z pomocą OneDrive'a. Korzystam z Office 2013 na swoim komputerze z systemem Win10. Gdy próbuję edytować udostępniony plik Excela lub Worda, pojawia się okienko zabezpieczeń systemu mówiące “Połączenie z d.docs.live.net Wprowadź dane logowania”. OK, wpisuję więc dane i hasło trzy razy, lecz plik otwiera się wciąż w trybie tylko do odczytu. Gdy klikam na „Włącz edycję”, pojawia się to samo okienko, muszę wpisać dane kolejne trzy razy, ale widok chroniony nie znika, co wpędza mnie we frustrację. Jakieś pomysły, co można zrobić?

Rozwiązany problem

Błąd połączenia z d.docs.live.net to kod błędu, który przeszkadza wielu użytkownikom przy korzystaniu z OneDrive. Wiedząc, jak popularny jest Microsoft OneDrive, nie dziwi zapełnianie forów technicznych podobnymi pytaniami każdego dnia.

Gdy liczba użytkowników korzystających z OneDrive sięga już milionów, tylko kilkoro z nich nie ma żadnych problemów z korzystaniem z aplikacji. Na szczęście, błędy OneDrive'a nie są zwykle poważne i mogą zostać rozwiązane w miarę bez problemu.

Zazwyczaj, ludzie zauważają pliki oznaczone symbolem synchronizacji w eksploratorze plików, który – po uruchomieniu – wyświetla okienko prosząc o dane logowania. Pełna wiadomość błędu “Połączenie z d.docs.live.net” wygląda następująco:

Connecting to d.docs.live.net
Enter your credentials.

Zazwyczaj, błąd “Połączenie z d.docs.live.net” może być wywołany przez Centrum Aktualizacji Microsoft Office – system pozwalający użytkownikom przykładowo na podejrzenie stanu plików wrzucanych na serwer OneDrive.

How to fix OneDrive error “Connecting to d.docs.live.net” when opening Microsoft Office files?

Niestety, istnieje ryzyko niechcianych aplikacji bądź cyberzagrożeń, które mogą wpłynąć na wydajność urządzenia bądź pewne funkcje systemu. Powinieneś sprawdzić, czy na komputerze znalazło się malware zanim przystąpisz do naprawy błędów ręcznie. Upewnij się, by przeskanować urządzenie z pomocą programu antywirusowego.

Sposoby naprawy błędu „Połączenie z d.docs.live.net”

Przygotowaliśmy instrukcje, które pomogą otworzyć pliki Microsoft Office i je z powodzeniem edytować. Daj znam znać, czy poradziły sobie one z błędem OneDrive “Połączenie z d.docs.live.net, wprowadź dane logowania” – w wypadku niepowodzenia będziemy mogli kontynuować szukanie rozwiązań. Poza tym, nie zapomnij o odpowiednim utrzymaniu systemu, by zapobiec jego błędom w przyszłości.

Usuń pliki cache, by pozbyć się kodu błędu

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Według specjalistów, błąd OneDrive “Połączenie z d.docs.live.net” pojawiający się przy otwieraniu plików Microsoft Office może być wywoływany przez dane w folderze cache znajdujące się w Centrum Aktualizacji Microsoft Office. Możesz więc na początku spróbować oczyścić folder cache:

 • Naciśnij przyciski Windowa + S, wpisz Centrum Aktualizacji Microsoft, i kliknij na wyniki wyszukiwania.
 • Wejdź w Ustawienia i kliknij na Usuń pliki cache.
  How to fix OneDrive error “Connecting to d.docs.live.net” when opening Microsoft Office files?
 • Następnie, uruchom komputer ponownie i spróbuj otworzyć pliki OneDrive, które wczesniej wywoływały dodatkowe okienko.

Oczyść menedżera haseł i napraw błąd “Połączenie z d.docs.live.net”

 • Kliknij drugim przyciskiem na Windows i wybierz Panel sterowania.
 • Przejdź do Konta i bezpieczeństwo -> Kliknij na Konta użytkowników.
  How to fix OneDrive error “Connecting to d.docs.live.net” when opening Microsoft Office files?
 • Znajdź zarządzaj swoimi danymi i usuń ID konta oraz hasło do OneDrive.
 • Następnie, uruchom komputer ponownie i spróbuj otworzyć plik Worda lub Excela.
 • Jeśli plik został otwarty, wejdź w Plik, wybierz Konto, i dodaj swoje konto OneDrive.

Zresetuj swojego OneDrive'a, by sprawić, że będzie działał bez błędów

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Otwórz okno Uruchom naciskając na klawiaturze przyciski Windows + R.
  How to fix OneDrive error “Connecting to d.docs.live.net” when opening Microsoft Office files?
 • Wpisz następującą lokalizację i naciśnij Enter:
  %localappdata%\\Microsoft\\OneDrive\\onedrive.exe /reset
 • Ikona OneDrive powinna zniknąć z paska zadań, a następnie ponownie pojawić
 • Jeśli ikona nie pojawia się ponownie, otwórz okno Uruchom i wpisz następującą lokalizację:
  %localappdata%\\Microsoft\\OneDrive\\onedrive.exe
 • Po ukończeniu, kliknij drugim przyciskiem na logo OneDrive i wybierz Ustawienia. Nastepnie, wybierz opcję Wybierz Foldery.
 • Możesz wybrać, które foldery mają być synchronizowane. Upewnij się, że foldery z których wcześniej korzystałeś są dalej zsynchronizowane z OneDrive.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Profesjonalny informatyk

Linas Kiguolis to kwalifikowany ekspert informatyczny, który uwielbia dzielić się swoją niebywałą wiedzą na temat problemów w Windowsie i Macu. Rozeznanie Linasa często pomaga innym członkom zespołu znaleźć szybkie rozwiązania dla użytkowników strony WyleczPC.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd OneDrive “Błąd połączenia z d.docs.live.net” przy otwieraniu plików Microsoft Office?"