Jak naprawić błąd "Odzyskiwanie Danych poczekaj kilka minut, a następnie wytnij/skopiuj ponownie"?

Problem: Cześć! Korzystałem z programu Microsoft Excel i zdecydowałem się skopiować zapisaną treść w nowym miejscu. Wybrałem więc fragment i próbowałem go przekleić – nie zadziałało. Zamiast wklejenia mojego tekstu, pojawiła się dziwna wiadomość głosząca: „Odzyskiwanie Danych poczekaj kilka minut, a następnie wytnij/skopiuj ponownie”. Co to za problem? Jak mogę go naprawić?

Rozwiązany problem

Błąd „Odzyskiwanie Danych. Poczekaj kilka minut, a następnie wytnij/skopiuj ponownie” irytuje wielu użytkowników na całym świecie. Czasem pojawia się on przy próbie wklejenia skopiowanych informacji z arkusza Excel do innej aplikacji, dokumenty bądź innej wersji programu Excel.

Co więcej, problem „Odzyskiwanie Danych. Poczekaj kilka minut, a następnie wytnij/skopiuj ponownie” może pojawić się przy kopiowaniu danych z Excela online do wersji pulpitowej. Problem ten trapi użytkowników od jakiegoś czasu – Microsoft do tej pory nie wydał jednak żadnej konkretnej łatki. Wciąż sugerujemy jednak spokój – przygotowaliśmy kilka sposobów, które pomogą pozbyć się tego irytującego problemu i pozwolą na normalną pracę z Excelem!

Naprawa błędu „Odzyskiwanie Danych. Poczekaj kilka minut, a następnie wytnij/skopiuj ponownie”

How to fix Retrieving Data Wait a Few Seconds and Try to Cut or Copy Again?

Przygotowaliśmy kilka sposobów na naprawę błędu „Odzyskiwanie Danych. Poczekaj kilka minut, a następnie wytnij/skopiuj ponownie” w tym artykule. Rzuć okiem na nie wszystkie i wybierz ten sposób, który Tobie najlepiej odpowiada. Jeśli jednak spróbowałeś wszystkich i żaden nie zadziałał, mamy też inne rozwiązanie. Przeskanuj komputer programem Fortect – aplikacja ta może wykryć pewne zwodnicze komponenty bądź oprogramowanie powodujące ten błąd.

Sposób nr 1. Wklej tekst ponownie, by pozbyć się błędu „Odzyskiwanie Danych. Poczekaj kilka minut, a następnie wytnij/skopiuj ponownie”

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jest to jeden z prostszych sposobów na poradzenie sobie z błędem „Odzyskiwanie Danych. Poczekaj kilka minut, a następnie wytnij/skopiuj ponownie”. Wymaga on niemal zero wysiłku poza powtórzeniem akcji. Powinieneś go jednak spróbować – może on przecież natychmiastowo rozwiązać twój problem!

 1. Wróć do dokumentu w wybranej przez siebie wersji Excela;
 2. Skopiuj tekst, który chcesz wkleić;
 3. Poczekaj około 5-10 sekund;
 4. Wklej go.
  How to fix Retrieving Data Wait a Few Seconds and Try to Cut or Copy Again?

Sposób ten jest prosty w użyciu – czesem jednak wymaga kilku powtórzeń do rozwiązania problemu. Nigdy jednak nie wiesz, dopóki nie sprawdzisz! Niestety, sposób ten jest tylko tymczasowy – błąd może szybko wrócić ponownie. Jeśli się pojawi, sprawdź kolejne metody.

Sposób nr. 2. Spróbuj innej przeglądarki sieciowej

Eksperci zauważyli, że przeglądarki Internet Explorer oraz Microsoft Edge to dwie przeglądarki, które zwykle kończą z błędem „Odzyskiwanie Danych. Poczekaj kilka minut, a następnie wytnij/skopiuj ponownie”. Jeśli korzystasz z jednej z nich i nie możesz rozwiązać problemu, przemyśl zainstalowanie innej przeglądarki. Możesz wybrać, na przykład , Google Chrome lub Mozillę Firefox.

Sposób nr 3. Otwórz dokument w wersji Excela na komputer

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli doświadczasz tego problemu korzystając wersji Excel Online, możesz spróbować otworzyć plik w wersji programu przeznaczonej na komputer. Niektórzy zauważyli, że ta metoda zdecydowanie ich zadowala – może więc Tobie pomóc.

 1. Otwórz aplikację Excel Web;
 2. Przejdź do Plik —> Zapisz jako (Pobierz jako) —> Microsoft Excel;
 3. Poczekaj, aż plik zostanie pobrany i otwórz go w komputerowej wersji Excela.
  How to fix Retrieving Data Wait a Few Seconds and Try to Cut or Copy Again?

Jeśli ukończysz wszystkie kroki opisane w instrukcji, powinieneś być w stanie z powodzeniem kopiować i wklejać bez zetknięcia się z błędem „Odzyskiwanie Danych. Poczekaj kilka minut, a następnie wytnij/skopiuj ponownie”.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd "Odzyskiwanie Danych poczekaj kilka minut, a następnie wytnij/skopiuj ponownie"?"