Jak naprawić błąd niebieskiego ekranu vgk.sys w systemie Windows?

Problem: Witam, grałem w Valorant i pojawiła się awaria niebieskiego ekranu z błędem vgk.sys. Nie przejąłem się tym, ale problem powtórzył się później. Więc zastanawiam się, co powinienem zrobić, żeby to naprawić i czy z moim komputerem coś jest nie tak?

Rozwiązany problem

Kiedy pojawia się błąd niebieskiego ekranu śmierci, system Windows nagle przerywa całą wykonywaną pracę. Choć to zjawisko może być niezwykle frustrujące, bo użytkownicy tracą postępy w pracy lub przerywane są im inne ważne sprawy, BSOD odgrywa niezwykle ważną rolę w środowisku Windows – zapobiega jego uszkodzeniu w ten czy inny sposób.

W większości przypadków system wznawia działanie po awarii zaraz po ponownym uruchomieniu. Jednak w przypadku BSOD vgk.sys problem się powtarza, co wyraźnie wskazuje na to, że coś jest nie tak i że należy się tym zająć.

Może istnieć wiele różnych kodów zatrzymania (znanych również jako kontrola błędów – to kod przypisany do błędu awarii cząstek) powiązanych z tym błędem, w tym:

Te kody błędów mogą nic nie oznaczać dla zwykłych użytkowników komputerów, więc określenie, co się dzieje, może być trudne. Jedną z głównych wskazówek jest to, że większość osób spotyka się z tym problemem podczas grania w Valorant – drużynową strzelankę pierwszoosobową od Riot. Aby być bardziej precyzyjnym, vgk.sys zaznacza punkty w Vanguard, systemie przeciwdziałającym oszustwom w grach Riot. Wskazuje również, że awaria może wystąpić podczas grania w inne gry, które go wykorzystują.

How to fix vgk.sys Blue Screen error in Windows?

Vanguard został skrytykowany przez różne strony, ponieważ jest instalowany na poziomie jądra, który jest najwyższym poziomem systemu. Niektórzy twierdzili, że jest on nawet rootkitem i że stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Powodował również u użytkowników różne problemy techniczne, takie jak awarie niebieskiego ekranu czy błąd 214820481 sterownika Denuvo.

W niektórych przypadkach użytkownicy zgłaszali, że nie byli w stanie całkowicie załadować systemu Windows. Problem pojawiał się, gdy próbowali uruchomić swoje systemy tak, jak zazwyczaj, tylko po to, by utknąć w pętli ponownego uruchamiania BSOD vgk.sys. Zwykle można to obejść korzystając z trybu awaryjnego, choć nie zawsze to działa.

Rozwiązanie 1. Uruchom automatyczną naprawę

Istnieją tysiące plików, które składają się na system Windows. Podczas gdy niektóre z nich są niezbędne do obsługi normalnej pracy, inne mogą być importowane przez aplikacje stron trzecich. Podobnie procesy, usługi i inne komponenty muszą harmonijnie współpracować, by zapewnić płynne działanie urządzenia.

W niektórych przypadkach te funkcje mogą być zakłócone z różnych powodów – malware , infekcje, konflikty oprogramowania, uszkodzone rejestry, problemy ze sterownikami i inne. Jednocześnie przyczyna tych problemów może być w niektórych przypadkach łatwa do określenia (np. jeśli ostatnio aktualizowałeś sterowniki), choć czasami trudno nawet określić od czego zacząć.

Jeżeli jesteś mniej obeznany z technologią i/lub wolałbyś uniknąć ręcznego rozwiązywania problemów, zalecamy wypróbowanie narzędzia do naprawy PC, FortectMac Washing Machine X9. Może ono znaleźć uszkodzenie systemu i automatycznie zastąpić uszkodzone elementy w ciągu zaledwie kilku minut.

How to fix vgk.sys Blue Screen error in Windows?

Rozwiązanie 2. Wejdź w Tryb awaryjny

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do komputera z powodu pętli BSOD, możesz zamiast tego użyć trybu awaryjnego.

 • Uruchom ponownie system Windows
 • Kiedy system zacznie się uruchamiać, przerwij proces ładowania, wciskając i przytrzymując przycisk zasilania – zrób to jeszcze dwa razy.
 • Windows automatycznie przejdzie w tryb Zaawansowanego uruchamiania
 • Wybierz Rozwiązywanie problemów > Opcje zaawansowane > Ustawienia uruchamiania i Uruchom ponownie How to fix vgk.sys Blue Screen error in Windows?
 • Po ponownym uruchomieniu, wybierz 4/F4 lub 5/F5, by wejść w Tryb awaryjny How to fix vgk.sys Blue Screen error in Windows?

Rozwiązanie 3. Odinstaluj Vanguard

Jak widać, problem jest spowodowany przez Vanguard, więc powinieneś go odinstalować. Jeśli to konieczne, możesz ponownie zainstalować go później. Jeśli w dalszym ciągu nie możesz uzyskać dostępu do trybu awaryjnego, powinieneś zamiast tego przejść do następnego rozwiązania.

 • Otwórz zasobnik systemowy
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę Vanguard i wybierz Exit Vanguard
 • Otwórz Aplikacje i funkcje i znajdź wpis Riot Vanguard
 • Wybierz Odinstaluj > Odinstaluj
 • Gdy pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak. How to fix vgk.sys Blue Screen error in Windows?
 • Uruchom ponownie swój komputer.

Uwaga: powinieneś również odinstalować Valorant.

Rozwiązanie 4. Odinstaluj Vanguard za pomocą Wiersza polecenia (jeśli nie możesz zalogować się do systemu Windows)

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli nie możesz w żaden sposób uzyskać dostępu do systemu Windows, wykonaj następujące czynności:

 • Uruchom ponownie system Windows
 • Kiedy system zacznie się uruchamiać, przerwij proces ładowania, wciskając i przytrzymując przycisk zasilania – zrób to jeszcze dwa razy
 • System Windows automatycznie przejdzie w tryb Zaawansowanego uruchamiania
 • Idź do Rozwiązywanie problemów > Opcje zaawansowane i wybierz Wiersz polecenia
 • Kiedy otworzy się nowe okno, wpisz poniższe i wciśnij Enter:
 • wmic

 • Wpisz następne polecenie i wciśnij Enter:

  product get name

 • To powinno dać listę wszystkich zainstalowanych programów
 • Znajdź na liście Vanguard i użyj jego dokładnej nazwy (zastąp nią ''program'' poniżej), by odinstalować go za pomocą następującego polecenia:
 • product where name=”program” call uninstall

 • Wpisz Y, by potwierdzić i wciśnij Enter How to fix vgk.sys Blue Screen error in Windows?
 • Uruchom ponownie system.

Rozwiązanie 5. Zresetuj system Windows

Jeśli kończą ci się opcje, zalecamy zresetowanie komputera. Możesz zrobić to z łatwością, niezależnie od tego, czy możesz wejść w system Windows, czy nie. Zanim przejdziesz dalej, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

 1. Odłącz wszystkie niepotrzebne urządzenia peryferyjne, takie jak kamery, zewnętrzne urządzenia pamięci masowej, itd. (pozostaw podłączoną mysz i klawiaturę);
 2. Choć będziesz mieć możliwość zachowania swoich plików, zalecamy w razie możliwości zrobienie ich kopii zapasowej;
 3. Będziesz musiał ponownie zainstalować wszystkie programy wcześniej zainstalowane na urządzeniu.

Tryb normalny Windows

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Start i wybierz Ustawienia
 • Idź do sekcji Aktualizacja i zabezpieczenia i wybierz Odzyskiwanie
 • W sekcji Zresetuj ten komputer kliknij Rozpocznij
 • Wybierz Zachowaj moje pliki i Pobieranie z chmury How to fix vgk.sys Blue Screen error in Windows?
 • Kliknij Dalej w następnym powiadomieniu
 • Na koniec kliknij Resetuj.

Zresetuj za pomocą menu rozruchowego

 • Wykonaj czynności opisane w rozwiązaniu nr 2, by wejść w opcje Rozwiązywania problemów
 • Wybierz Zresetuj ten komputer How to fix vgk.sys Blue Screen error in Windows?
 • Od tego momentu wykonuj kroki wymienione powyżej, by sfinalizować proces.

Rozwiązanie 6. Spraw, by Valorant działał ponownie bez awarii

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Po pozbyciu się Vanguard, powinieneś zainstalować Valorant jako administrator, upewnić się, że twój system Windows jest aktualny, a następnie upewnić się, że jego usługa działa:

 • Wpisz msconfig w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter
 • Tutaj przejdź do karty Usługi i zaznacz Ukryj wszystkie usługi Microsoft na dole
 • Następnie znajdź na liście wpis vgc i upewnij się, że jest zaznaczony How to fix vgk.sys Blue Screen error in Windows?
 • Kliknij Zastosuj.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd niebieskiego ekranu vgk.sys w systemie Windows?"