Jak naprawić błąd ''Nie można otworzyć tego elementu. Mógł zostać przeniesiony, usunięty lub jego nazwa została zmieniona'' w systemie Windows?

Problem: Męczę się z tym problemem. Kiedy chcę kliknąć na dowolny plik, wyskakuje mi komunikat mówiący ''Nie można otworzyć tego elementu. Mógł zostać przeniesiony, usunięty lub jego nazwa została zmieniona. Czy chcesz usunąć ten element?'' i nic się nie dzieje. Zakładam, że to błąd lub awaria systemu Windows? Wszelkie rady będą mile widziane.

Rozwiązany problem

Błąd ''Nie można otworzyć tego elementu. Mógł zostać przeniesiony, usunięty lub jego nazwa została zmieniona. Czy chcesz usunąć ten element?'' często oznacza, że pliki rejestru łączące ikony i aplikację zaginęły lub zostały uszkodzone.

Użytkownicy skarżyli się, że błąd ''Nie można otworzyć tego elementu. Mógł zostać przeniesiony, usunięty lub jego nazwa została zmieniona. Czy chcesz usunąć ten element?'' nie jest spójny, co oznacza, że pliki nadal można otworzyć, ale nie bezpośrednio, czyli np. nie przez kliknięcie skrótów na pulpicie . Niemniej jednak wielu użytkowników twierdzi, że problem pojawia się zazwyczaj, gdy próbują otworzyć zdjęcia, dokumenty lub wszelkiego rodzaju programy przypięte do paska zadań.

Zazwyczaj bardziej doświadczeni użytkownicy mogli niechcący sami uszkodzić wspomniane pliki, co mogło skutkować niepowodzeniem przy otwieraniu programów. Znajdziesz tu kilka sugestii jak naprawić błąd ''Nie można otworzyć tego elementu. Mógł zostać przeniesiony, usunięty lub jego nazwa została zmieniona''. Zwróć uwagę na to, że rozwiązanie różni się w zależności od źródła problemu.

Jest możliwe, że taki komunikat może sugerować obecność malware w systemie. Np. ze względu na skuteczność anty-malware Malwarebytes w eliminowaniu zagrożeń komputerowych, niektóre malware wyłączają ten program. W rezultacie użytkownicy nie mogą uruchomić oprogramowania. Może pojawić się podobny komunikat o błędzie lub brak jakiegokolwiek powiadomienia. Jest jeszcze jeden artykuł, który jest poświęcony konkretnie temu programowi.

Na koniec, ręczna naprawa błędu ''Nie można otworzyć tego elementu. Mógł zostać przeniesiony, usunięty lub jego nazwa została zmieniona. Czy chcesz usunąć ten element?'' może być zbyt skomplikowana dla mniej doświadczonych użytkowników PC. Z tego powodu sugerujemy, abyś spróbował skorzystać z Fortect – to program, który może automatycznie zastąpić i naprawić wiele plików systemowych Windows.

Opcja 1. Utwórz alternatywne konto użytkownika systemu Windows

W przypadku, gdy nie możesz otworzyć tylko jednego programu, będziesz musiał skopiować jego plik .exe z innego konta użytkownika i zastąpić go tym, który znajduje się na problematycznym koncie. Oto kroki, dzięki którym utworzysz nowe konto użytkownika:

Krok 1. Utwórz zwykłe konto

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Ustawienia.

 2. Wejdź w Konta i wybierz Rodzina i inni użytkownicy w okienku po lewej stronie.
 3. Kliknij na Dodaj kogoś innego do tego komputera.
 4. Dodaj adres e-mail lub telefon i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Krok 2. Jeśli chcesz utworzyć konto administratora

 1. Przejdź do sekcji Rodzina i inni użytkownicy, jak wyjaśniono to powyżej.
 2. Wybierz nowo utworzone konto i kliknij Zmień typ konta.
 3. W obszarze Typ konta wybierz Administrator > OK.
 4. Uruchom ponownie urządzenie i zaloguj się przy użyciu nowego konta administratora.

Uwaga. Użytkownicy z wersjami starszymi niż Windows 10 znajdą niezbędne instrukcje w Panelu sterowania, w sekcji Konto użytkownika i bezpieczeństwo rodziny.

Opcja 2. Usuń folder .lnk za pomocą Edytora rejestru

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Aby naprawić błąd ''Nie można otworzyć tego elementu. Mógł zostać przeniesiony, usunięty lub jego nazwa została zmieniona. Czy chcesz usunąć ten element?'', powinieneś usunąć folder .lnk, który wiąże ikony z programami. Po ich usunięciu, system operacyjny je odtworzy. (OSTRZEŻENIE: niepoprawne manipulowanie rejestrem systemu Windows może spowodować nieprawidłowe działanie systemu operacyjnego, co może doprowadzić do awarii systemu. W związku z tym poniższe kroki wykonujesz na własne ryzyko):

 1. Wciśnij na klawiaturze Windows + R i wpisz regedit, wciśnij OK.
 2. Przejdź do następującej lokalizacji: HKEY_CURRENT_USER\\Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Explorer\\FileExts\\.lnk
 3. Zlokalizuj podfolder o nazwie UserChoice.
 4. Usuń go i uruchom ponownie urządzenie.

Opcja 3. Wykonaj skan w poszukiwaniu błędów systemowych za pomocą Kontrolera plików systemowych

Kontroler plików systemowych to świetne, wbudowane narzędzie, które może pozbyć się różnych problemów z systemem Windows. Aby z niego skorzystać, wykonaj następujące kroki:

 1. Wpisz cmd lub Wiersz polecenia w polu wyszukiwania Cortany.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na wyniki wyszukiwania i zaznacz Uruchom jako administrator.
 3. Wpisz sfc /scannow i wciśnij Enter.
 4. Poczekaj na ukończenie procesu. Postępuj zgodnie z niezbędnymi instrukcjami.

Opcja 4. Zmień nazwę pliku .exe aplikacji zabezpieczającej

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

W przypadku, gdy nie otwiera się jedynie aplikacja zabezpieczająca, a zauważasz jeszcze inne nietypowe zachowanie w systemie oraz przeglądarce, przeskanuj urządzenie narzędziem do usuwania malware. Jeżeli aplikacja w dalszym ciągu się nie uruchamia, zmień jej plik .exe na .bat, .scr lub .com. Możesz być w stanie to zrobić, a program dalej nie będzie się uruchamiał. Wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij ikonę aplikacji prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości.
 2. Wejdź w zakładkę Zgodność i zaznacz opcję Uruchom ten program w trybie zgodności i wybierz opcję swojego systemu Windows. Jeśli to nie zadziała, spróbuj wybrać starsze wersje systemu Windows.
 3. Uruchom oprogramowanie i usuń malware. Zaleca się przeskanowanie systemu w trybie awaryjnym. Po udanym usunięciu zagrożeń, powtórz procedurę na wszelki wypadek.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd ''Nie można otworzyć tego elementu. Mógł zostać przeniesiony, usunięty lub jego nazwa została zmieniona'' w systemie Windows?"