Jak naprawić błąd ''Nie można odczytać pliku źródłowego'' w Firefox?

Problem: Nie mogę pobrać potrzebnych plików z Internetu za pomocą przeglądarki Firefox. Otrzymuję komunikat, że nie można odczytać pliku źródłowego. Próbowałem pobrać i zapisać pliki korzystając z innych przeglądarek, więc myślę, że problem jest związany z samym Firefoxem. Jak mogę to naprawić?

Rozwiązany problem

''Nie można odczytać pliku źródłowego'' to błąd, który może pojawić się, gdy użytkownicy próbują pobrać pliki z Internetu i zapisać je w preferowanej lokalizacji, korzystając z przeglądarki Mozilla Firefox . Komunikat o błędzie może wyskoczyć, kiedy pobierasz pliki dowolnego typu, w tym muzykę, gry, dokumenty, itp.

Zamiast uruchomić proces pobierania, przeglądarka zwraca następujący komunikat o błędzie:

''nie można zapisać, ponieważ nie można odczytać pliku źródłowego. Spróbuj ponownie później lub skontaktuj się z administratorem serwera''

Choć użytkownicy spotykają się z ''Nie można odczytać pliku źródłowego'' w Firefoxie, problem można spotkać również w innych przeglądarkach, w tym Google Chrome i MS Edge. Porada w treści komunikatu wydaje się nie dostarczać żadnego faktycznego rozwiązania, gdyż ''próbowanie później'' przynosi te same rezultaty.

Jedną z głównych przyczyn problemu jest utracone połączenie z Internetem. Dlatego też, jeśli Firefox wyświetla ci ten błąd, musisz upewnić się, że jesteś połączony z Internetem . Jeżeli jednak próbujesz ponownie i błąd nadal się pojawia, wypróbuj poniższe metody, by naprawić błąd ''Nie można zapisać, ponieważ nie można odczytać pliku źródłowego'' w Firefoxie.

Zanim przejdziesz do przedstawionych poniżej rozwiązań manualnych, zdecydowanie zalecamy, byś uruchomił na swoim komputerze FortectMac Washing Machine X9. To oprogramowanie może zdiagnozować i naprawić wiele problemów, które pojawiają się w wyniku różnych czynników, np. uszkodzonego rejestru systemu Windows lub plików systemowych uszkodzonych przez złośliwe oprogramowanie. Może również zadbać o prywatność, czyszcząc pliki cookie i dane sieciowe w przeglądarce, konsekwentnie rozwiązując związane z nimi problemy.

Metody naprawy błędu ''Nie można zapisać, ponieważ nie można odczytać pliku źródłowego''

Metoda 1. Sprawdź połączenie z Internetem

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Powinieneś rozpocząć rozwiązywanie problemu od najprostszej opcji – sprawdzenia połączenia z Internetem. Jeżeli jednak możesz wejść na inne strony bez żadnych problemów, to powinieneś wypróbować pozostałe metody, by naprawić błąd Firefoxa.

Metoda 2. Znajdź i usuń uszkodzony plik Compreg.dat

Uszkodzenie plików to jeden z najczęstszych powodów różnych błędów. W takim przypadku błąd ''Nie można odczytać pliku źródłowego'' często powiązany jest z uszkodzeniem pliku Compreg.dat. Dlatego też powinieneś go usunąć:

 1. Otwórz Firefox.

 2. Wpisz w kartę przeglądarki about:support i wciśnij Enter.

 3. W karcie, która się pojawi, znajdź opcję Otwórz folder (lub Pokaż folder), by otworzyć folder profilu Firefox.

 4. Zamknij Firefox.

 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik Compreg.dat w folderze profilu Firefox i wybierz Usuń z rozwijanego menu.

Metoda 3. Wyłącz rozszerzenia Firefoxa

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Rozszerzenia Firefoxa powodują czasem spore problemy. Dlatego też powinieneś sprawdzić, czy to nie one wywołują błąd ''Nie można zapisać, ponieważ nie można odczytać pliku źródłowego''. Wyłącz je i spróbuj pobrać niezbędne pliki:

 1. Otwórz Firefox i wejdź w menu.

 2. Idź do Dodatki i kliknij na Rozszerzenia.

 3. Kliknij przyciski Wyłącz obok zainstalowanych rozszerzeń.

Dodatkowo możesz kliknąć przycisk Usuń, by usunąć je całkowicie.

Metoda 4. Sprawdź czy atrybuty dla Places.sqlite nie są ustawione na Tylko do odczytu

Jeśli ustawienie atrybutów dla Places.sqlite jest ustawione na Tylko do odczytu, może to być powodem, dla którego masz do czynienia z błędem Firefoxa. Dlatego powinieneś sprawdzić i w razie potrzeby dostosować te ustawienia:

 1. Otwórz Firefox.

 2. Wpisz about:support w pasku adresu i kliknij Enter.

 3. Kliknij przycisk Otwórz folder, by otworzyć folder Profile Firefox w Eksploratorze plików.

 4. W folderze, który się pojawi, znajdź places.sqlite, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu Właściwości.

 5. Pojawi się okno Właściwości dla places.sqlite. Usuń zaznaczenie przy opcji Tylko do odczytu w sekcji Atrybuty.

 6. Kliknij Zastosuj, a następnie OK, by zapisać zmiany.

Metoda 5. Zresetuj/odśwież przeglądarkę

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli żadna z metod nie pomogła pozbyć się błędu ''Nie można odczytać pliku źródłowego'', musisz zresetować przeglądarkę. W rzeczywistości Firefox posiada opcję odświeżenia zamiast resetowania. Jednak w dalszym ciągu przywraca ona ustawienia domyślne przeglądarki. Postępuj zgodnie z przewodnikiem, by odświeżyć Firefoxa:

 1. Otwórz przeglądarkę.

 2. Wpisz w pasku adresu about:support i kliknij Enter.

 3. Pojawi się karta Informacje o rozwiązywaniu problemów. Znajdź tam przycisk Odśwież program Firefox…

 4. Wyskoczy okno dialogowe. Kliknij ponownie Odśwież program Firefox.

Metoda 6. Wyłącz VPN

Niektórzy użytkownicy zgłosili, że problem pojawia się, gdy korzystają z VPN. Dlatego powinieneś rozłączyć połączenie VPN i spróbować pobrać plik bez niego. Jeśli musisz pobrać plik zachowując przy tym anonimowość, to możesz spróbować skorzystać z innej usługi VPN, takiej jak Private Internet Access.

How to fix „Source file could not be read” error on Firefox?

Alternatywnie, możesz też użyć przeglądarki Tor, by pozostać anonimowym, ale prędkości pobierania w sieci Tor są fatalne, więc będziesz musiał trochę poczekać, niezależnie od możliwości twojego połączenia internetowego.

Metoda 7. Zainstaluj ponownie przeglądarkę Firefox

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Możesz spróbować odinstalować i zainstalować przeglądarkę Firefox, by naprawić błąd ''Nie można zapisać, ponieważ nie można odczytać pliku źródłowego''.

 • Wpisz Panel sterowania w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter.

 • Idź do Programy > Odinstaluj program.

 • Znajdź tutaj wpis Mozilla Firefox.

 • Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj. How to fix „Source file could not be read” error on Firefox?

 • Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, by zakończyć proces.

 • Teraz przejdź na oficjalną stronę pobierania Firefox i ponownie zainstaluj aplikację.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące naprawy ''Nie można odczytać pliku źródłowego'' lub napotkałeś inne problematyczne błędy, nie wahaj się z nami skontaktować, a my dołożymy wszelkich starań, by zapewnić ci dalszą pomoc.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd ''Nie można odczytać pliku źródłowego'' w Firefox?"