Jak naprawić błąd “Nie masz uprawnień do zapisu w tej lokacji” na systemie Windows?

Problem: Za każdym razem, gdy próbuję zapisać pliki w jakimkolwiek folderze, Pulpicie, Dokumentach, Obrazach, OneDrive lub gdziekolwiek indziej, otrzymuję błąd mówiący „Nie masz uprawnień do zapisu w tej lokacji” . Próbowałem zapisywać w innych folderach – ten sam błąd pojawia się jednak za każdym razem. Jest to błędne koło – nie wiem, jak z niego się wydostać. Czy możecie mi pomóc?

Rozwiązany problem

“Nie masz uprawnień do zapisu w tej lokacji” to wyskakujące powiadomienia, które może pojawić się na każdej wersji systemu Windows, gdy system natrafi na problem z Powiadomieniami. Dzieje się tak, gdy użytkownik komputera oznacza plik i przenosi go bądź kopiuje do innej lokacji. Pełna wiadomość brzmi:

C:/ Program Files (x86)/NewTextFile.txt
You don't have permission to save in this location
Contact the administrator to obtain permission

Would you like to save in the My Documents folder instead?

Ścieżka i lokacja w każdym przypadku jest inna. Jest wiele powodów, czemu ludzie trafiają na błąd „Nie masz uprawnień do zapisu w tej lokacji”. Po raz pierwszy błąd ten został zauważony w systemie Windows 7, a następnie na Windows 8. Według raportów użytkowników, starsze wersje zwracają tą wiadomość z powodu zaginionych uprawnień – najlepszym rozwiązaniem będzie nadanie pełnej kontroli administratora w problematycznym folderze.

Nadanie uprawnień do zapisu nie jest jednak dobrym rozwiązaniem, gdy błąd „Nie masz uprawnień do zapisu w tej lokacji” pojawia się przy zapisie w wielu miejscach. W takim wypadku powinieneś spróbować dodać swoje konto do grupy Administratorzy.

Kontrola Konta Użytkownika (UAC) to kolejna funkcja, która może inicjować podobne problemy. UAC to niwa funkcja dostępna obecnie tylko w Windows 10. Mimo użyteczności, Microsoft przyznaje – aktywność Kontroli Konta Użytkownika może czasem być nadagresywna i powodować błędy typu „Nie masz uprawnień do zapisu w tej lokacji”.

W niektórych przypadkach pełna optymalizacja systemu z pomocą Fortect wystarczy, aby naprawić błąd „Nie masz uprawnień do zapisu w tej lokacji” oraz podobne. Scenariusz ten jest możliwe, jeśli system sprawia problem z powodu uszkodzonych plików bądź malware. W przeciwnym wypadku, możesz naprawić ten błąd z wykorzystaniem tego poradnika:

Metody pomagające w naprawie błędu „Nie masz uprawnień do zapisu w tej lokacji”

Na początek zaleca się uruchomić Narzędzie Windows do rozwiązywania problemów. Wielu użytkowników informuje, że narzędzie to automatycznie wykrywa i naprawi problemy. Jeśli jednak problem nie został rozwiązany, wyłącz zewnętrznego antywirusa, jeżeli takiego posiadasz. Programy Kaspersky i Avast mogły automatycznie zmienić ustawienia bezpieczeństwa, bądź też awarie tych aplikacji mogą stać za błędem „Nie masz uprawnień do zapisu w tej lokacji”. Jeżeli wciąż masz do czynienia z tym problemem, jedynym wyjściem jest ręczna modyfikacja ustawień:

Metoda 1. Nadaj uprawnienia obecnemu użytkownikowi

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Naciśnij Windows + R, aby otworzyć okno Uruchom.
 • Wpisz netplwiz i naciśnij Enter.
 • Gdy pojawi się okno Kontroli Okna Użytkownika, kliknij zakładkę Użytkownicy.
 • Znajdź konto, na którym pojawia się tobie błąd i kliknij na nie.
 • Wybierz Właściwości i zaznacz pole Administrator.
 • Kliknij Zatwierdż i OK, aby zapisać zmiany.
 • Na koniec, uruchom komputer ponownie.

Metoda 2. Nadaj pełną kontrolę Administratorom w danych folderach

 • Kliknij drugim przyciskiem na problematyczny folder i otwórz Właściwości.
 • Otwórz zakładkę Bezpieczeństwo i wybierz Edytuj.
 • Wybierz opcję Administratorzy i zaznacz pole Pełna kontrola w kolumnie Zezwól.
 • Kliknij Zatwierdź i OK, aby zapisać zmiany.

W wypadku, gdy pełna kontrola została już nadana, wybierz jakąkolwiek opcję z kolumny Zabroń, a następnie wybierz ponownie opcję Pełna kontrola w sekcji Zezwól.

Metoda 3. Zmień właściciela określonego folderu

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Kliknij drugim przyciskiem na folder, który powoduje błąd „Nie masz uprawnień do zapisu w tej lokacji”.
 • Wybierz Właściwości i otwórz zakładkę Bezpieczeństwo.
 • Kliknij na Zaawansowane i odnajdź Właściciela.
 • Naciśnij przycisk Zmień znajdujący się przy Właścicielu i wpisz nazwę swojego użytkownika.
 • Kliknij Sprawdź nazwę i naciśnij Enter.
 • Zaznacz pole Zmień właściciela podfolderów i plików i kliknij OK.
 • Jeżeli pojawi się wiadomość „Czy chcesz zmienić uprawnienia na dające Tobie pełną kontrolę?”, naciśnij Tak, aby kontynuować.
 • Następnie, naciśnij przycisk Edytuj i kliknij na swojego użytkownika.
 • Zaznacz Pełna kontrola i kliknij OK.
 • Naciśnij Zatwierdź i OK, aby zapisać zmiany.
 • Uruchom ponownie komputer, aby aktywować zmiany.

Metoda 4. Wyłącz Kontrolę Konta Użytkownika

 • Naciśnij przyciski Windows + S, wy otworzyć Wyszukiwanie.
 • Wpisz Kontrola Konta i wybierz opcję Zmień ustawienia Kontroli Konta Użytkownika.
 • Przesuń znacznik na opcję Nigdy nie powiadamiaj i kliknij OK, aby zapisać zmiany.

Mamy nadzieję, że kroki te pomogły naprawić błąd “Nie masz uprawnień do zapisu w tej lokacji”. Jeśli żadna z powyższych metod nie zadziała, daj nam znać. Przyjrzymy się dokładniej Twojemu problemowi.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd “Nie masz uprawnień do zapisu w tej lokacji” na systemie Windows?"