Jak naprawić błąd Minecrafta io.netty.channel.ConnectTimeoutException przekroczono limit czasu połączenia?

Problem: Cześć. Mam problem z Minecraftem. Od miesięcy bez żadnych problemów grałem na serwerze kolegi i nagle nie mogę się już połączyć. Zamiast tego otrzymuję następujący błąd: „io.netty.channel.ConnectTimeoutException przekroczono limit czasu połączenia”. Czy mogę coś zrobić, żeby naprawić ten problem? Dzięki.

Rozwiązany problem

Minecraft to gra wideo typu sandbox, która została po raz pierwszy wydana w 2011 roku przez Mojang Studios i została później wykupiona przez Microsoft. Od tego czasu zyskuje na popularności, ponieważ coraz więcej graczy łączy się z tysiącami serwerów. W 2020 roku w grę grało ponad 126 milionów użytkowników – to faktycznie imponujące. Niestety gry mogą czasem napotkać na nieoczekiwane problemy, które potrafią kompletnie zrujnować zabawę, a jednym z nich jest błąd „io.netty.channel.ConnectTimeoutException przekroczono limit czasu połączenia”.

Większość użytkowników napotyka błąd „io.netty.channel.ConnectTimeoutException przekroczono limit czasu połączenia”, kiedy próbują połączyć się z grą poprzez sieć lokalną lub Internet. W innych przypadkach problem nie jest związany z jednym konkretnym serwerem, ale raczej utrzymuje się podczas próby połączenia z którymkolwiek z nich.

W związku z tym, że błąd Minecrafta „io.netty.channel.ConnectTimeoutException przekroczono limit czasu połączenia” uniemożliwia użytkownikom dostęp do gry, stał się on dużym problemem i gracze chcą go szybko naprawić. Wiele zgłoszeń zalało Reddit i inne fora, a w każdym z nich proszono o pomoc.

Użytkownicy otrzymują błąd „io.netty.channel.ConnectTimeoutException przekroczono limit czasu połączenia” tuż przed wejściem do gry. Pełny komunikat wygląda następująco:

Nie udało się połączyć z serwerem

io.netty.channel.ConnectTimeoutException przekroczono limit czasu połączenia:

Powrót do listy serwerów

Komunikat o błędzie nie zawiera zbyt wielu informacji, chociaż podpowiada, że nie udało się połączyć z serwerem z powodu przekroczenia limitu czasu. Tego rodzaju zachowanie jest bardzo typowe, kiedy użytkownicy mają jakieś problemy z połączeniem internetowym.

How to fix Minecraft error io.netty.channel.ConnectTimeoutException connection timed out?

Dlatego pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest rozwiązanie problemów z Internetem – może to pomóc w szybkim naprawieniu błędu „io.netty.channel.ConnectTimeoutException przekroczono limit czasu połączenia”. Jednak problem może leżeć gdzieś indziej, ponieważ mogą pojawić się inne przyczyny tego błędu, takie jak np. nieprawidłowe ustawienia zapory sieciowej.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak rozwiązać ten problem, chociaż możesz być zmuszony do wypróbowania kilku kroków, zanim się to uda. Ponadto, zanim przejdziesz dalej, zalecamy, abyś wypróbował FortectMac Washing Machine X9, automatyczne narzędzie do naprawy, które może pomóc ci szybko naprawić błąd „io.netty.channel.ConnectTimeoutException przekroczono limit czasu połączenia”.

Rozwiązanie 1. Pozwól Minecraftowi przejść przez zaporę

Jeśli ustawienia zapory sieciowej nie są ustawione poprawnie, może ona blokować połączenie z serwerami Minecrafta. Dlatego też powinieneś najpierw upewnić się, że przechodzi on przez nią bez interwencji:

 • Wpisz Panel sterowania w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter.

 • Przejdź do sekcji System i zabezpieczenia.

 • Pod Zapora systemu Windows Defender wybierz Zezwalaj aplikacji na korzystanie z zapory Windows Defender.

 • Kliknij Zmień ustawienia w oknie głównym. How to fix Minecraft error io.netty.channel.ConnectTimeoutException connection timed out?

 • Przewiń w dół aż znajdziesz wszystkie wpisy binarne Java (TM) Platform SE i zaznacz okienka Prywatne i Publiczne.

 • Kliknij OK i zamknij Panel sterowania.

Rozwiązanie 2. Wyłącz program antywirusowy i VPN

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Problemy z połączeniem, które powodują błąd „io.netty.channel.ConnectTimeoutException przekroczono limit czasu połączenia” mogą być czasami wywołane przez aplikacje, które przechwytują twoje połączenie internetowe (lub całkowicie mu zapobiegają).

Jeśli korzystasz z oprogramowania antywirusowego, które nie jest wbudowane (oprogramowania innej firmy), to powinieneś tymczasowo je wyłączyć i sprawdzić, czy rozwiązuje to twój problem. Większości programów anty-malware nie można jednak wyłączyć, więc równie dobrze możesz całkowicie go odinstalować:

 • Wpisz Panel sterowania w wyszukiwaniu Windows i naciśnij Enter.

 • Idź do Programy > Odinstaluj program.

 • Znajdź swój program antywirusowy, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz Odinstaluj.

 • Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, a następnie uruchom ponownie swój komputer.

  How to fix Minecraft error io.netty.channel.ConnectTimeoutException connection timed out?

Dodatkowo, jeśli korzystasz z VPN, upewnij się, że nie jesteś do niego podłączony, gdy próbujesz połączyć się z serwerami Minecrafta, ponieważ to także może być przyczyną, dla której otrzymujesz błąd.

Rozwiązanie 3. Zresetuj swój router

Domyślnie twój dostawca usług internetowych zapewnia ci dynamiczny adres IP, co oznacza, że zmienia się on za każdym razem, gdy resetujesz swoje połączenie internetowe (możesz również korzystać ze statycznego adresu IP, który – w niektórych przypadkach – także może pomóc ci naprawić błąd '' io.netty.channel.ConnectTimeoutException'' – w tym celu musisz skontaktować się ze swoim dostawcą). Z tego względu powinieneś zresetować swój router i sprawdzić, czy zmiana adresu IP ci pomoże:

 • Aby zresetować swój router, NIE powinieneś naciskać przycisku Reset, ponieważ może to zresetować go do ustawień fabrycznych.

 • Zamiast tego powinieneś po prostu wyciągnąć wtyczkę z gniazdka lub wyciągnąć kabel z urządzenia.

 • Kiedy to zrobisz, odczekaj co najmniej 30 sekund zanim ponownie uruchomisz router.

Rozwiązanie 4. Wprowadź poprawny port i adres IPv4

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Wpisz cmd w wyszukiwaniu systemu Windows.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na wynik wyszukiwania Wiersza polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.

 • W nowym oknie wpisz następującą komendę i wciśnij Enter:

 • ipconfig

 • Zapisz swój adres IPv4.

  How to fix Minecraft error io.netty.channel.ConnectTimeoutException connection timed out?

 • Teraz naciśnij Win + E, by otworzyć Eksplorator plików.

 • Przejdź do następującej lokalizacji: Serwery Minecraft > Maxwell > MinecraftServer.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik server.properties i wybierz Otwórz za pomocą > Notepad.

 • Znajdź wpis Port serwera i zapisz go (składa się z cyfr).

 • Teraz otwórz grę Minecraft i przejdź do opcji Gra Multiplayer.

 • Kliknij na serwer, do którego wcześniej nie mogłeś dołączyć i wybierz Edytuj na dole.

 • W polu Adres wpisz swój adres IPv4, który wcześniej zapisałeś, a następnie wpisz „:” i numer portu.

 • Kliknij Gotowe, a następnie uruchom ponownie grę.

 • Spróbuj zalogować się do serwera – błąd „io.netty.channel.ConnectTimeoutException przekroczono limit czasu połączenia” nie powinien się już pojawiać.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd Minecrafta io.netty.channel.ConnectTimeoutException przekroczono limit czasu połączenia?"