Jak naprawić błąd Minecrafta ''Gra wieloosobowa jest wyłączona. Sprawdź ustawienia swojego konta Microsoft''?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd Minecrafta ''Gra wieloosobowa jest wyłączona. Sprawdź ustawienia swojego konta Microsoft''?

Cześć, ostatnio kupiłem Minecrafta i świetnie się bawiłem grając jednoosobowo. Problemy zaczęły się, gdy próbowałem przejść na tryb wieloosobowy – przycisk był po prostu wyłączony. Kiedy najechałem na niego myszką, pojawił się błąd ''Gra wieloosobowa jest wyłączona. Sprawdź ustawienia swojego konta Microsoft''. Nie zmieniałem żadnych ustawień w systemie Windows ani w grze. Jak to naprawić?

Rozwiązany problem

Minecraft jest jedną z najpopularniejszych gier typu sandbox, która zgromadziła aż 126 milionów użytkowników na całym świecie . Przy takiej popularności problemy z grą wręcz muszą się pojawiać, ponieważ gracze korzystają z różnych konfiguracji lub wersji gry.

Ostatnio użytkownicy zaczęli narzekać na błąd ''Gra wieloosobowa jest wyłączona. Sprawdź ustawienia swojego konta Microsoft'', gdy próbowali dołączyć do gry wieloosobowej. Zamiast zezwalać graczom na dołączenie, gra pokazuje wyłączony przycisk ''Multiplayer''. Chociaż gra może być i jest fajną rozrywką, gdy grasz w pojedynkę, to tryb wieloosobowy może ulepszyć wrażenia i zaoferować nowe możliwości rozgrywki.

Nie zaskakuje więc, że wiele osób chce naprawić błąd ''Gra wieloosobowa jest wyłączona. Sprawdź ustawienia swojego konta Microsoft'' tak szybko, jak to możliwe. Niestety nie ma tu wiele do zrobienia, ponieważ ''konto Microsoft'' nie ma nic wspólnego z tym problemem.

Najwyraźniej większość osób, które napotkały ten problem, kupiło wersję Minecrafta w języku Java . Oznacza to, że wymaga ona specjalnych uprawnień, by móc uruchomić ją w trybie wieloosobowym. Jak już wspomniano, nie ma to nic wspólnego z kontem Microsoft i jest to raczej błąd konta Xbox, ponieważ jest ono ustawione w grze domyślnie.

How to fix Minecraft error „Multiplayer is disabled. Please check your Microsoft Account settings”?

Wcześniej mówiliśmy o kilku błędach Minecrafta, takich jak Istniejące połączenie zostało wymuszone przez hosta zdalnego, io.netty.channel.ConnectTimeoutException, awariach i wielu innych. Każdy z tych problemów jest charakterystyczny dla gry. Aby naprawić błąd ''Gra wieloosobowa jest wyłączona. Sprawdź ustawienia swojego konta Microsoft'' będziesz musiał poświęcić trochę czasu na rozwiązywanie problemów.

Pamiętaj, że jeśli często masz problemy z połączeniem, BSOD, awariami, opóźnieniami lub losowymi błędami, powinieneś sprawdzić swój komputer za pomocą narzędzia do konserwacji, takiego jak FortectMac Washing Machine X9. Może ono znaleźć podstawowe problemy z systemem Windows 10 i naprawić je automatycznie. Poza tym aplikacja może także zająć się uszkodzeniem plików systemowych spowodowanych przez infekcje złośliwym oprogramowaniem.

Krok 1. Upewnij się, że Minecraft Launcher używa prawidłowego konta Microsoft

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Uruchom Minecraft Launcher.
 • Spójrz na lewy górny róg okna – upewnij się, że jest to właściwe konto.
 • Jeśli nie, wyloguj się z obecnego konta i zaloguj się ponownie za pomocą prawidłowych danych logowania.

Krok 2. Zaloguj się na właściwe konto Microsoft przez przeglądarkę

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Otwórz przeglądarkę i przejdź do https://account.microsoft.com.
 • Ponownie upewnij się w tym miejscu, że korzystasz z właściwego konta.
 • Jeśli nie jest to prawidłowe konto, kliknij na zdjęcie konta w prawym górnym rogu i wybierz Zaloguj się przy użyciu innego konta. How to fix Minecraft error „Multiplayer is disabled. Please check your Microsoft Account settings”?

Krok 3. Zmień ustawienia za pomocą konta Xbox

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • W przeglądarce przejdź do https://account.xbox.com/Settings.
 • Tu będziesz musiał zobaczyć te same dane logowania, których użyłeś do swojego konta Microsoft i konta, z którego korzystasz w programie uruchamiającym Minecraft.
 • Jeśli nie miałeś wcześniej konta Xbox, to teraz je posiadasz.
 • Z lewej strony wybierz Prywatność i bezpieczeństwo online. How to fix Minecraft error „Multiplayer is disabled. Please check your Microsoft Account settings”?
 • Wybierz sekcję Bezpieczeństwo online Xbox One/Windows 10. How to fix Minecraft error „Multiplayer is disabled. Please check your Microsoft Account settings”?
 • Przewiń w dół aż znajdziesz Możesz dołączać do gier wieloosobowych.
 • Upewnij się, że ta opcja jest ustawiona na Zezwalaj, a następnie kliknij Prześlij. How to fix Minecraft error „Multiplayer is disabled. Please check your Microsoft Account settings”?

Krok 4. Instrukcje dotyczące konta dziecka

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli jesteś rodzicem, dobrym pomysłem może być utworzenie konta dziecka z określonymi ograniczeniami. Aby jednak umożliwić dziecku granie w grę wieloosobową w Minecrafcie, musisz wykonać następujące czynności:

 • Wyloguj się ze swoich kont Xbox i Microsoft.
 • Utwórz oba konta (Microsoft/Xbox) dla swojego dziecka, jeśli jeszcze nie posiada konta.
 • Gdy to zrobisz, zaloguj się ponownie na swoje konto główne.
 • Idź do https://account.microsoft.com/family.

Jeśli nie dodałeś jeszcze konta dziecka do grupy rodzinnej, oto jak to zrobić (w przeciwnym razie pomiń ten krok):

 • Wybierz Utwórz grupę rodzinną. How to fix Minecraft error „Multiplayer is disabled. Please check your Microsoft Account settings”?

 • Wprowadź adres e-mail swojego dziecka (lub numer telefonu) i kliknij Dalej.
 • Wybierz Członka i kliknij Dalej.
 • Wpisz captcha i kliknij Zaproś. How to fix Minecraft error „Multiplayer is disabled. Please check your Microsoft Account settings”?
 • Zaloguj się na adres e-mail swojego dziecka i zaakceptuj zaproszenie.

Następnie zezwól kontu dziecka na dołączanie do gier wieloosobowych:

 • Zaloguj się ponownie na swoje konto Microsoft i wróć na https://account.microsoft.com/family .
 • Pod kontem dziecka wybierz Więcej opcji > ustawienia online Xbox.
 • Idź do sekcji Prywatność i ochrona online.
 • Wybierz na górze konto swojego dziecka.
 • Idź do sekcji Bezpieczeństwo online Xbox One/Windows 10.
 • W sekcji Możesz dołączać do gier wieloosobowych wybierz Zezwalaj i wciśnij Prześlij.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd Minecrafta ''Gra wieloosobowa jest wyłączona. Sprawdź ustawienia swojego konta Microsoft''?"