Jak naprawić błąd ''Minecraft jest obecnie niedostępny na twoim koncie'' w systemie Windows?

Problem: Za każdym razem, kiedy próbuję uruchomić Minecraft za pośrednictwem Microsoft Store, otrzymuję błąd ''Minecraft jest obecnie niedostępny na twoim koncie'', mimo że pokazuje mi się, że jest zainstalowany na moim komputerze. Wyświetla się również kod błędu 0x803F8001.Czy można coś zrobić, żeby to naprawić?

Rozwiązany problem

Microsoft App Store to platforma dystrybucji cyfrowej, która istnieje od czasu wydania Windows 8 i jest obecnie integralną częścią systemów Windows 10 . Za jej pośrednictwem można zainstalować aplikacje Windows do różnych celów, a wraz z upływem czasu Microsoft udostępnia coraz więcej gier, które można z niej pobrać, np. Microsoft Flight Simulator i Minecraft.

W związku z tym, że Minecraft został wykupiony przez Microsoft w 2014 roku , nie dziwi fakt, że firma ta wykorzystuje swój zintegrowany sklep jako główną metodę dystrybucji. Jednak wielu użytkowników zauważyło, że po tym, jak kupili Minecrafta i dodali go do swoich kont, gra nie działała. Zamiast tego wyświetlał się następujący komunikat o błędzie:

Sprawdź swoje konto

Minecraft jest obecnie niedostępny na twoim koncie. Oto kod błędu, na wypadek, gdybyś go potrzebował: 0x803F8001

Najwyraźniej kod błędu 0x803F8001 nie jest unikalny jedynie dla Minecrafta, a użytkownicy zgłaszali, że otrzymywali go, gdy próbowali pobrać lub zaktualizować aplikacje za pośrednictwem Microsoft Store. Użytkownicy zgłaszali także, że kod jest wyświetlany jako „Czy jesteś właścicielem tej gry lub aplikacji?” w aplikacji Xbox .

Błąd ''Minecraft jest obecnie niedostępny na twoim koncie'' może być konsekwencją kilku różnych problemów, chociaż najczęściej pojawia się z powodu uszkodzonych plików gry (więc pomóc może ponowna instalacja gry). Niektórzy użytkownicy twierdzili, że problem zaczął się pojawiać po tym, jak zaktualizowali system Windows do najnowszej wersji lub zastosowali klucz aktywacyjny w systemie operacyjnym albo zmienili adres e-mail powiązany z ich kontem Microsoft.

How to fix „Minecraft is currently not available in your account” error on Windows?

W związku z tym, że istnieje kilka przyczyn występowania problemu, musisz wykonać przedstawione poniżej kroki, by naprawić błąd o kodzie 0x803F8001, ''Minecraft jest obecnie niedostępny na twoim koncie'', w systemie Windows.

Jako że problem może być związany z uszkodzeniem pliku, zdecydowanie zalecamy, aby najpierw uruchomić skan z wykorzystaniem oprogramowania do naprawy, FortectMac Washing Machine X9, ponieważ może ono pomóc ci naprawić podstawowe błędy w systemie Windows bez konieczności rozwiązywania problemów i marnowania czasu na szukanie rozwiązań.

Metoda 1. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z aplikacjami Microsoft Store

Minecraft jest aplikacją Microsoft Store, więc zdecydowanie zalecamy uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów, jak wyjaśniono to poniżej:

 • Wpisz rozwiązywanie problemów w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter
 • Wszystkie narzędzia do rozwiązywania problemów powinny być wymienione z prawej strony (jeśli tak nie jest, kliknij Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów) How to fix „Minecraft is currently not available in your account” error on Windows?
 • Znajdź na liście Aplikacje Windows Store
 • Kliknij na tę pozycję i wybierz Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów How to fix „Minecraft is currently not available in your account” error on Windows?
 • Zobacz wyniki po zakończeniu skanowania

Metoda 2. Zaktualizuj system Windows

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli korzystasz z przestarzałej wersji systemu Windows (poniżej 17134.0), nie możesz grać w Minecrafta. Dlatego należy zaktualizować system Windows do najnowszej wersji (powinieneś również zainstalować wszystkie opcjonalne aktualizacje):

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Start i wybierz Ustawienia
 • Idź do sekcji Aktualizacja i zabezpieczenia How to fix „Minecraft is currently not available in your account” error on Windows?
 • Z prawej strony kliknij Sprawdź dostępność aktualizacji
 • Poczekaj aż aktualizacje zostaną pobrane i zainstalowane How to fix „Minecraft is currently not available in your account” error on Windows?
 • Uruchom ponownie swój komputer i spróbuj jeszcze raz uruchomić grę

Uwaga: powinieneś również upewnić się, że twój komputer ma co najmniej 4 GB pamięci i obsługuje DirectX w wersji 11 lub nowszej.

Metoda 3: Zresetuj opcje aplikacji Minecraft

 • Wpisz %AppData% w pasku wyszukiwania Windows i wciśnij Enter
 • Znajdź tu folder Minecraft
 • Otwórz go i znajdź plik options.txt How to fix „Minecraft is currently not available in your account” error on Windows?
 • Usuń go (Shift + Del) i spróbuj uruchomić grę

Metoda 4. Ponownie zainstaluj Minecraft

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Start i wybierz Aplikacje i funkcje
 • Przewiń w dół aż znajdziesz Minecraft – kliknij na niego
 • Wybierz Odinstaluj, a następnie potwierdź ponownie przyciskiem Odinstaluj
 • Postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie, by zakończyć proces
 • Wpisz %AppData% w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter
 • W tym miejscu usuń folder Minecraft How to fix „Minecraft is currently not available in your account” error on Windows?
 • Teraz otwórz sklep Microsoft Store i ponownie zainstaluj aplikację

Metoda 5. Zresetuj Microsoft Store

Spróbuj zresetować sklep Microsoft Store, by naprawić błąd ''Minecraft jest obecnie niedostępny na twoim koncie'':

 • Wpisz WSReset w wyszukiwaniu Windows
 • Wciśnij Enter
 • Wyskoczy czarne okienko – nie zamykaj go How to fix „Minecraft is currently not available in your account” error on Windows?
 • Po jego zniknięciu Microsoft Store zostanie zresetowany

Metoda 6. Zaloguj się za pomocą prawidłowego konta Microsoft

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Ogólnie rzecz biorąc kod błędu 0x803F8001 wskazuje, że aplikacji nie ma na koncie, na którym próbujesz ją uruchomić. Problem często pojawia się dlatego, że gry nie korzystają z tego samego konta, co aplikacja Xbox. Jest ich kilka, więc może to być mylące, zwłaszcza jeśli niedawno złożyłeś wniosek o licencję Windows lub zmieniłeś adres e-mail powiązany z kontem. Oto jak to naprawić:

 • Otwórz Microsoft Store i pobierz aplikację Pomocnik konsoli Xbox (uwaga: aplikacja Xbox również powinna załatwić sprawę), naciskając Pobierz How to fix „Minecraft is currently not available in your account” error on Windows?
 • Jeśli zostałeś automatycznie zalogowany, wyloguj się, naciskając Ustawienia > Wyloguj się
 • Idź do https://account.xbox.com i upewnij się, że jesteś zalogowany za pomocą tego samego konta (Hotmail/Live)
 • Teraz otwórz aplikację Xbox/Pomocnik konsoli Xbox i zaloguj się za pomocą tego samego konta, którego użyłeś do zakupu aplikacji w sklepie Microsoft Store.

Jeśli masz inne problemy z Minecraftem, zalecamy zapoznanie się z następującymi artykułami:

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd ''Minecraft jest obecnie niedostępny na twoim koncie'' w systemie Windows?"