Jak naprawić błąd javaw.exe?

Problem: Czy możecie mi powiedzieć, czym jest javaw.exe? Otrzymuję ostrzeżenia, że Windows nie może znaleźć tego pliku. Proszę o wskazówki.

Rozwiązany problem

Javaw.exe to plik wykonywalny powiązany z Sun Microsystems, stworzony w celu zapewnienia płynnego działania progamów stworzonych w języku Java. Jest on blisko związany z przeglądarką Internet Explorer oraz informuje on o ważnych aktualizacjach systemu wyświetlając okienko w lewym dolnym rogu ekranu.

Plik ten można znaleźć we wszystkich wersjach systemu Windows, wliczając w to Windows Vista, XP, 7, 8, 8.1, oraz 10. Często jednak plik javaw.exe ulega uszkodzeniu i zaczyna wyświetlać błędy, takie jak:

System Windows nie może zlokalizować pliku javaw.exe.

Prosimy, nie ignoruj błędu javaw.exe – jest to ostrzeżenie że twój komputer mierzy się z jakimś problemem, którym może być infekcja wirusowa.

Według ekspertów związanych z cyberbezpieczeństwem, wiadomość “Windows nie może znaleźć javaw.exe” może wskazywać infekcję malware, sprawiające, że plik zachowuje się nienormalnie.

NIe ma potrzeby wyjaśniać, czemu powinieneś naprawić plik Javaw.exe tak szybko, jak to możliwe – warto znać jednak kilka faktów. Po pierwsze, uszkodzone pliki mogą znacząco obniżać wydajność komputera. Dzieje się to, gdyż w wypadku uszkodzenia jednego pliku ważnego dla systemu, inne procesy są zmuszone do przejęcia jego zadań.

Problem ten może także zwiększyć częstotliwosć awarii systemu. Nie warto mówić, że czasem przez to możesz mieć problem z wykonywaniem nawet najprostszych operacji na komputerze. Poza tym, problemy z javaw.exe mogą doprowadzić do pojawiania się Błękitnego Ekranu Śmierci. Na koniec, plik może wywoływać problemy z rejestrami i innymi plikami .exe – upewnij się więc, że odpowiednio zareagujesz na ten problem. Jeśli chcesz go naprawić bez zbędnego wysiłku, możesz tego dokonać jednym przyciskiem z pomocą Fortect.

Instrukcje naprawy błędu Javaw.exe

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś sprawdzić jest obecność pliku javaw.exe w komputerze. W tym celu otwórz folder C:\\Program Files\\Java\\jdk1.5.0_09\\ jre\\ bin\\ i poszukaj tam pliku. Jeśli plik znajduje się tam, lecz nadal otrzymujesz błędy informujące o brakującym Javaw.exe, powinieneś pobrać zaufany program anty-spyware i przeprowadzić nim pełny skan systemu. Jak już wspomnieliśmy, najczęstszą przyczyną tego błędu jest infekcja malware – sprawdzenie systemu pod tym kątem powinno więc pomóc wykryć i usunąć tą przyczynę. Wspomniane już narzędzie może Ci w tym pomóc.

Jeśli przyczyną błędu nie jest wirus, jest nią najpewniej uszkodzony plik Javaw.exe. By to sprawdzić, powinieneś otworzyć Menedżer Zadań i sprawdzić zużycie komputera. W sumie, powinieneś regularnie sprawdzać wykorzystanie zasobów komputera. W tym celu:

  • Wciśnij Ctrl+Alt+Del i otwórz Menedżera Zadań;
  • Otwórz zakładkę Procesy i znajdź plik javaw.exe.

Zwykły plik javaw.exe nie zużywa dużej liczby pamięci – jeśli więc znaleziony proces wykorzystuje dużo zasobów, najpewniej masz do cczynienia z fałszywką.

Jeśli malware nie jest przyczyną błędu javaw.exe, problem tkwi w starej wersji plików systemowych. By to sprawdzić oraz naprawić, skorzystaj z tego poradnika:

  • Otwórz Panel Sterowania i wybierz Dodaj/Usuń Programy.
  • Otwórz listę Obecnie zainstalowane programy.
  • W Windowsie 10, wciśnij Windows + I i otwórz sekcję Aplikcje.
  • Znajdź i odinstaluj program Java.

  • Otwórz następnie oficjalną stronę Javy i kliknij na przycisk Darmowa instalacja Java.
  • Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Javy.
  • Uruchom komputer ponownie po ukończeniu instalacji.

Jeśli wyżej wymienione metody nie pomogły, zalecamy zreinstalować Internet Explorera – może być on odpowiedzialny za błąd javaw.exe. W tym celu wykonaj wspomniane kroki, zamiast Javy usuwając Internet Explorera (bądź też inną, odpowiedzialną za błąd przeglądarkę).

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods - Dzieli się wiedzą o ochronie komputerów

Alice Woods jest ekspertem specjalizującym się w analizie i badaniu cyberzagrożeń. Jej zadaniem na WyleczPC jest szerzenie wiedzy i niesienie wsparcia użytkownikom potrzebującym ochrony ich komputerów przed złośliwymi aplikacjami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd javaw.exe?"