Jak naprawić błąd "iTunes Store is unable to process purchases"?

Problem: Cześć. Co znaczy wiadomość “The iTunes Store is unable to process purchases at this time” i jak mogę ją naprawić? Obecnie mam ponad 100 dolarów na iTunes – co to, kurcze, może znaczyć?

Rozwiązany problem

Na końcu marca 2018, Użytkownicy sklepu Apple iTunes zaczęli informować o pojawieniu się błędu “The iTunes Store is unable to process purchases at this time”. Jest to typowe ostrzeżenie Sklepu iTunes, które zazwyczaj pojawia się, gdy użytkownik próbuje zakupić coś, gdy nie ma pieniędzy na koncie.

Obecnie jednak błąd “The iTunes Store is unable to process purchases at this time” pojawia się na iTunes, gdy użytkownicy Apple chcą otwierać aplikacje – praktycznie wszystkie aplikacje stają się bezużyteczne przez obecny błąd iTunes Store.

Chwilę po tym, jak klienci Apple i użytkownicy iOS poinformowali na Centrum Wsparcia Apple, przedsiębiorstwo oficjalnie potwierdziło problem dla Apple TV oraz sklepów iBooks Store, iTunes Store, iTunes U, App Store, a także dla usługi Volume Purchase Program.

Problem zaczął się około godziny 15:04. Użytkownicy nie dość, że nie mogą nic zakupić, to jeszcze mają zablokowaną większość aplikacji pobranych przez iTunes. Wsparcie Apple Support zmieniło Status błędu na rozwiązany o 16:49 – użytkownicy jednak wciąż zgłaszają błąd “The iTunes Store is unable to process purchases at this time”.

Chociaż tym razem przyczyna błędu “The iTunes Store is unable to process purchases at this time” leży po stronie firmy, może być nią także Twoje urządzenie – powinieneś spróbować je naprawić. Skorzystaj z następujących wskazówek:

Wskazówki, jak naprawić błąd “The iTunes Store is unable to process purchases at this time”

Masowa awaria iTunes została zarejestrowana w roku 2016 i 2017 – nic więc nie dziwi. Gdy w większości przypadków problem znajduje się po stronie serwerów Apple, czasem problem może zostać rozwiązany ponownym zalogowaniem się na konto bądź resetem twojego Apple ID.

WAŻNE: nie śpiesz się z resetem konta, jeśli nie pamiętasz hasła.

Sprawdź status systemów Apple

Za każdym razem, gdy natkniesz się na problem z Apple TV, sklepem iBooks, sklepem iTunes, iTunes U, App Store, Volume Purchase Program i innymi usługami bazującymi na serwerach Apple, otwórz oficjalną stronę Apple System Status i sprawdź, w jakim stanie jest podany system.

Sprawdź kartę kredytową

Jeśli próbujesz dokonać płatności, lecz nie możesz tego zrobić z powodu błędu “The iTunes Store is unable to process purchases at this time”, sprawdź stan konta.

Otwórz App Store lub iTunes i zaloguj się z pomocą swojego Apple ID. Możesz także użyć Touch ID. Jeśli posiadasz coś na koncie, stan konta zostanie pokazany poniżej twojego Apple ID.

Zaloguj się ponownie na konto

Metoda ta powinna działać, jeśli widzisz błąd „Credit card processing is temporarily unavailable.”

 • Otwórz Settings i wejdź w opcję iCloud.
 • Przewiń na dół i wybierz Sign Out.
 • Następnie, spróbuj się zalogować ponownie na konto i sprawdź, czy iTunes zaczął działać.

Zainstaluj najnowszą wersję systemu

Jeśli okaże się, że okienko “The iTunes Store is unable to process purchases at this time” wyskakuje z powodu problemów z iPhonem, iPadem lub iPodem Touch, wykonaj następujące kroki:

 • Wejdź w Ustawienia i otwórz zakładkę Ogólne.
 • Kliknij na Aktualizacja oprogramowania by sprawdzić, czy jest już dostępna nowa wersja systemu.
 • Jeśli otrzymałeś aktualizację, kliknij przycisk Instaluj.

Sprawdź ustawienia Daty i Czasu

 • Kliknij na menu Apple w lewym górnym rogu ekranu.
 • Otwórz Preferencje Systemu i wybierz Data i Czas.
 • Sprawdź, czy czas – szczególnie Strefa Czasowa – jest ustawiona poprawnie.
 • Włącz opcję Ustawiaj datę i czas automatycznie.

Wyłącz Firewalla

Firewall może być powodem, dla którego możesz nie mieć dostępu do iTunes bądź też nie możesz z niego normalnie korzystać. Dotyczy to wszystkich urządzeń pracowników – mogą mieć oni włączonego Firewalla sieciowego, który domyślnie blokuje iTunes Store.

 • Kliknij na menu Apple w lewym, górnym rogu ekranu.
 • Otwórz Preferencje Systemu i wybierz Bezpieczeństwo i Prywatność.
 • Kliknij na zakładkę Firewall.
 • Wpisz hasło administratora, jeśli wymagane.
 • Jeśli firewall jest ustawiony, by blokować połączenia, zmień to.. Pozwolenie na połączenie powinno naprawić błąd “The iTunes Store is unable to process purchases at this time” oraz podobne problemy iTunes.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Mac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Badacz ds. bezpieczeństwa

Lucia Danes jest edytorem newsów na WyleczPC. Jest zawsze w ruchu, gdyż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd "iTunes Store is unable to process purchases"?"