Jak naprawić błąd INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND na Windowsie 10?

Problem: Zaktualizowałem swój komputer z pomocą reators Update kilka dni temu. Od tmtego momentu nie mogę korzystać z Microsoft Edge. Żadna ze stron, na które zwykle wchodzę, nie działa.

Problem: Chrome i inne przeglądarki działają prefekcyjnie. Edge dostarcza zaś następującą wiadomość: “Znaleziono tymczasowy błąd DNS. Spróbuj odświeżyć stronę. Kod błędu: INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND.” Czy możecie mi pomóc?

Rozwiązany problem

Aktualizacje i łatki Windows są publikowane regularnie. Ich celem jest utrzymanie systemu w najwyższej sprawności, wzmocnienie go o nowe finkcje, umocnienie bezpieczeństwa lub rozwiązanie błędów wywołanych przez poprzednie łatki.

Niestety, Microsoft nie wydał jeszcze aktualizacji, która utworzy zupełnie nowe błędy – użytkowniy nie powinni być zdziwieni pojawieniem się problemów typu INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND po instalacji uaktualnień.

How to Fix INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND Error on Windows 10?

Najnowsza łatka do Windows 10 uszkodziła Microsoft Edge oraz Sklep Windows

INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND to wiadomość błędu określonego Kodem błędu 0x80072EE7. Zgodnie z iinformacjami od ludzi, problem ten jest wywoływany przez uaktualnienie KB4022725 (OS Build 15063.413 i 15063.414), które uszkodziło Microsoft Edge, dawniej zwany Internet Explorerem.

Po aktualizacji użytkownicy nie mogą dłużej odwiedzać witryn, jakie były przez nich normalnie odwiedzane. Każda próba kończy się komunikatem „Serwer DNS może mieć problemy. Kod błędu: INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND. ” Część stron może działać podczas gdy inne mogą nie odpowiadać w ogóle.

W dodatku do Edge, taki błąd może pojawić się po pobraniu/instalacji aplikacji ze sklepu Windows. W takim wypadku wiadomość błędu zawierać będzie zarówno informację INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND, jak i kod błędu 0x80072EE7.

Czy Microsoft wie o problemie?

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Nie ma oficjalnej informacji od Microsoftu o tym, że INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND jest błędem z najnowszych aktualizacji systemu. Oficjalna strona Microsoftu pena jest jednak raportów użytkowników na temat problemu, gdzie technicy Microsoftu informują o uszkodzonej aktualizacji jako o przyczynie błędu.

Naprawa błędu INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND

Z tego powodu powinieneś poczekać na najnowszą aktualizację od Microsoftu, która powinna naprawić błąd INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND. Jeśli problem jest zbyt uciążliwy dla Ciebie, możesz zawsze anulować ostanią aktualizację. Instrukcje na ten temat znajdziesz tutaj.

Sposób 1. Wyłączenie funkcji Szybkiego otwierania TCP na Edge

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Uruchom Microsoft Edge i wpisz about:flags w pasku adresu.
 • Przewiń do sekcji Sieć.
 • Znajdź opcję Szybkie otwieranie TCP i odznacz ją.
  How to Fix INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND Error on Windows 10?
 • Zrestartuj Edge.

Sposób 2. Reinstalacja Microsoft Edge

 • Wiśnij Widows + R, wpisz %LocalAppData%\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\\AC\\MicrosoftEdge\\User\\Default, i wciśnij Enter.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na folder DataStore i Skopiuj go.
 • Przejdź na Pulpit, kliknij prawym przyciskiem myszy na wolną przestrzeń i wybierz opcję Wklej. To pozwoli na utworzenie kopii zapasowej zakładek. Po utworzeniu kopii przejdź do reinstalacji Edge'a.
 • Zamknij przeglądarkę Edge i otwór Eksplorator plików.
 • Wybierz Widok i zaznacz pole Ukryte pliki.
 • Przejdź na folder C:\\Users\\NazwaUżytkownika\\AppData\\Local\\Packages (Zamień “NazwaUżytkownika” na swoją nazwę użytkownika).
 • Znajdź i skasuj folder Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
  How to Fix INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND Error on Windows 10?
 • Wciśnij Tak na wszysztkich oknach, które wyskoczą podczas usuwania
 • Bądź cierpliwy i poczekaj aż folder zostanie usunięty. W każdyn kolejnym oknie klikaj Tak, aby kontynuować.
 • Jeśli system nie zezwolił na usunięcie kilku plików, wciśnij przycisk Pomiń.
 • Po skasowaniu uruchom komputer ponownie.
 • Po ponownym uruchomieniu wciśnij przycisk Windows wpisz Powershell.
 • Kliknij drugim przyciskiem myszy na wynik i wybierz opcję Uruchom jako Administrator.
 • Przejdź do odpowiedniego folderu z pomocą komendy cd C:\\users\\nazwauzytkownika (Zamień „nazwauzytkownika” na twoją nazwę użytkownika).
 • Skopiuj i wklej komendę Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$($_.InstallLocation)\\\\AppXManifest.xml” -Verbose}
 • Po jej wykonaniu zamknij Powershella i uruchom komputer ponownie.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND na Windowsie 10?"