Jak naprawić błąd “Host zadań zatrzymuje zadania w tle” po aktualizacji systemu Windows?

Problem: Zaktualizowałem system Windows na moim komputerze i cały czas pojawia się alert o błędzie. Komunikat mówi, że okno hosta zadań zatrzymuje zadania w tle. Potrzebuję pomocy, bo nie wiem, czy naprawdę jest to związane z aktualizacją i boję się, że mogę spowodować dodatkowe problemy, jeśli będę próbował naprawiać to na własną rękę. Pomocy!

Rozwiązany problem

Błąd “Host zadań zatrzymuje zadania w tle” po aktualizacji systemu Windows to problem, który użytkownicy zgłaszali na forach internetowych. Problem pojawia się przy zamykaniu, a błąd uniemożliwia prawidłowe zamknięcie komputera. Ten problem związany jest z plikiem taskhost.exe, który jest ogólnym procesem hosta dla systemu Windows 10.

Kiedy wyłączasz komputer, oprogramowanie musi być zamykane pojedynczo. Jednak czasami te programy mogą się zawieszać, a użytkownicy nie są wtedy w stanie zamknąć komputera. Procedurę może zakłócić określony proces, ponieważ sprawdza, czy wszystkie uruchomione programy zostały zamknięte, aby uniknąć uszkodzenia lub utraty danych .

Ogólnie rzecz biorąc, jest to główne zadanie procesu Hosta zadań – przerwanie zamykania, żeby sprawdzić, czy występują problemy związane z aplikacjami, które mają zostać zamknięte. Błąd „Host zadań zatrzymuje zadania w tle” po aktualizacji systemu Windows pojawia się, kiedy pliki Word lub inne procesy, które korzystają z plików DLL, nie są zamknięte podczas zamykania komputera.

Problem z tymi błędami można naprawić i istnieje kilka różnych przyczyn problemu. Możliwe, że aktualizacja Windowsa instalowana przed pojawieniem się błędu sprawia problemy, a pliki instalacyjne uniemożliwiają uaktualnienie czy nawet zamknięcie komputera .

Musisz i możesz naprawić błąd „Host zadań zatrzymuje zadania w tle” po prawidłowej aktualizacji systemu Windows, co może obejmować ponowne uaktualnienie komputera lub uruchomienie skanowania pod kątem naprawy uszkodzonych plików. Możesz użyć FortectMac Washing Machine X9 i zająć się tymi elementami, które zostały uszkodzone z powodu pozostałości złośliwego oprogramowania lub wadliwych aktualizacji systemu operacyjnego. Poniżej wymieniamy inne rozwiązania.

Jak naprawić błąd “Host zadań zatrzymuje zadania w tle” po aktualizacji systemu Windows?

Rozwiązanie 1. Wyłącz hybrydowe wyłączanie/szybkie uruchamianie

 • Wciśnij Win+R, aby otworzyć okno Uruchamianie00, wpisz polecenie powercfg.cpl i wciśnij OK. Jak naprawić błąd “Host zadań zatrzymuje zadania w tle” po aktualizacji systemu Windows?
 • Wśród opcji po lewej stronie wybierz Wybierz, co robi przycisk zasilania.
 • Kliknij opcję Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne. Jak naprawić błąd “Host zadań zatrzymuje zadania w tle” po aktualizacji systemu Windows?
 • Odznacz Włącz szybkie uruchamianie.
  Jak naprawić błąd “Host zadań zatrzymuje zadania w tle” po aktualizacji systemu Windows?

Rozwiązanie 2. Sprawdź aktualizacje

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Wciśnij klawisz Windows + I, by otworzyć ustawienia.
 • Kliknij Aktualizacja i zabezpieczenia. Jak naprawić błąd “Host zadań zatrzymuje zadania w tle” po aktualizacji systemu Windows?
 • Wybierz aktualizacja systemu Windows po lewej stronie.
 • Kliknij Sprawdź aktualizacje.
 • Możesz wstrzymać aktualizacje lub zainstalować oczekujące.

Rozwiązanie 3. Uruchom ponownie usługę InstallService

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i kliknij Menedżera zadań.
 • Przejdź do zakładki Usługi.
 • Poszukaj Installservice. Sortuj według nazwy i przejdź do I, aby uzyskać łatwiejsze wyniki. Jak naprawić błąd “Host zadań zatrzymuje zadania w tle” po aktualizacji systemu Windows?
 • Kliknij usługę prawym przyciskiem myszy i kliknij Uruchom ponownie.

Rozwiązanie 4. Skanuj w poszukiwaniu naruszonych plików

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Wyszukaj cmd w pasku wyszukiwania i Uruchom jako administrator.
  Jak naprawić błąd “Host zadań zatrzymuje zadania w tle” po aktualizacji systemu Windows?
 • Wpisz następujące polecenia i wciśnij Enter po każdym z nich:
  sfc/scannow
  Jak naprawić błąd “Host zadań zatrzymuje zadania w tle” po aktualizacji systemu Windows?
  DISM /Online /Cleanup-Image /Restore Health
 • Uruchom skany i poczekaj.

Rozwiązanie 5. Skróć czas wyłączania

 • Wciśnij Win + R, aby otworzyć okno Uruchamianie i wpisz polecenie regedit.
 • Wciśnij Enter, aby otworzyć edytor rejestru.
 • Przejdź do ścieżki:
  HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy WaitToKillServiceTimeout po prawej stronie i zmień wartość na 5000.
 • Przejdź do:
  HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Desktop
 • Ponownie, kliknij prawym przyciskiem myszy WaitToKillServiceTimeout po prawej stronie i zmień wartość na 5000.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd “Host zadań zatrzymuje zadania w tle” po aktualizacji systemu Windows?"