Jak naprawić błąd ''Exception Access Violation'' w systemie Windows 10?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd ''Exception Access Violation'' w systemie Windows 10?

Witajcie. Jak mogę naprawić błąd exception_access_violation? Zazwyczaj pojawia się on, gdy gram w grę, ale wczoraj taki sam komunikat wyświetlił mi się na Facebooku. Korzystam z Windows 10. Proszę, pomóżcie!

Rozwiązany problem

EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION to błąd charakterystyczny dla systemu Windows, który może dotyczyć wszystkich wersji systemu operacyjnego (7, 8, 8.1, itp.). Zwykle jest on oznaczony numerycznym kodem błędu 0xc0000005 i może być nazwany Naruszeniem zasad dostępu do nieobsługiwanych wyjątków. To błąd systemu Windows, z którym użytkownicy systemu Windows spotykają się od czasu do czasu.

Błąd wyświetlany jest w postaci wyskakującego okienka i uniemożliwia użytkownikom komputerów normalne korzystanie z wybranych aplikacji. Wiele osób zgłaszało, że ten problem pojawia się podczas rozgrywki lub podczas uruchamiania określonych aplikacji (Java, Visual Studio, World of Warships, Overwatch, Minecraft, itp.). Czasami błąd pojawia się losowo, ale w tym przypadku wyskakujące okienko wskazuje problematyczny plik , np. ntdll.dll, odbc32.dll i podobne.

Według ekspertów okienko z komunikatem Exception Access Violation może być wywołane przez uszkodzone oprogramowanie, co kończy się uszkodzeniem pamięci . Innymi słowy, błąd EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION oznacza, że niektóre części oprogramowania, które użytkownik próbuje uruchomić, mogą próbować uzyskać dostęp do chronionego adresu pamięci, a dostęp jest zabroniony ze względu na ochronę.

Istnieją szczególne warianty błędu EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION i zależą one od różnych przyczyn, a rozwiązania się różnią:

 • Błąd EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION Javy, z którym ludzie spotykają się podczas korzystania z Javy, więc naprawy wymagają w szczególności programy z nią związane,

 • Naruszenie zasad dostępu do nieobsługiwanego wyjątku, błąd Visual Studio – najszybciej problem rozwiązać może ponowna instalacja dotkniętej błędem aplikacji,

 • Błąd EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION związany z plikami ntdll.dll, odbc32.dll pokazuje konkretny plik, który powoduje błąd,

 • Błąd Exception Access Violation w aplikacjach WoW, Minecraft i Overwatch jest związany z niektórymi grami, więc rozwiązania obejmują zmianę ustawień, zmianę plików lub całkowitą, ponowną instalację tych aplikacji.

W rzadkich przypadkach błąd Exception Access Violation może być wywołany przez program antywirusowy. Wiele osób zgłaszało, że przyczyną był Kaspersky, ale nie ma oficjalnego dowodu na to, że to ten konkretny antywirus powoduje błąd, więc powinieneś spróbować wyłączyć lub usunąć dowolny program antywirusowy zewnętrznej firmy, by sprawdzić, czy to nie on wywołuje problem.

Jak naprawić błąd EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli antywirus nie jest przyczyną, to zalecamy przeskanowanie systemu za pomocą narzędzia do optymalizacji, FortectMac Washing Machine X9. Może ono poradzić sobie z problematycznymi plikami systemowymi, takimi jak ntdll.dll i odbc32.dll. Możesz naprawić inne elementy systemu i rozwiązać niepowiązane problemy, by naprawienie tego błędu stało się prostsze. Niektóre narzędzia, takie jak to, mogą też zmienić wpisy Rejestru systemu Windows i naprawić wszelkie uszkodzone dane na komputerze.

Musisz spróbować i sprawdzić, czy komputer działa płynnie. Czasami szybka optymalizacja może naprawić błąd tymczasowo lub na stałe. Jeśli problem jest powiązany z aplikacją lub z grą, to możesz spróbować naprawić błąd EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION ręcznie z wykorzystaniem poniższych metod.

#1 Dodaj program do listy wyjątków funkcji Zapobieganie wykonywaniu danych

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli błąd EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION jest zgłaszany przez jakiś określony program, powinieneś spróbować dodać tę konkretną aplikację do listy wyjątków funkcji Zapobieganie wykonywaniu danych. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz Panel sterowania i wybierz System i zabezpieczenia.

 • Wybierz System i kliknij Zaawansowane ustawienia systemu po lewej stronie.

 • Otwórz zakładkę Zaawansowane.

 • Kliknij Ustawienia w obszarze Wydajność i otwórz zakładkę Zapobieganie wykonywaniu danych.Add a program to the Data Execution Prevention exceptions list

 • Jeśli zapobieganie wykonywaniu danych jest włączone, kliknij przycisk Dodaj.

 • Teraz znajdź plik .exe programu, który zgłasza błąd EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION.

 • Kiedy program zostanie dodany do listy wyjątków, kliknij Zastosuj i OK, by zapisać zmiany.Add a program to the Data Execution Prevention exceptions list 2

 • Na koniec uruchom ponownie system i sprawdź czy problem został rozwiązany.

#2 Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem systemu Windows

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Idź do paska wyszukiwania systemu Windows i wpisz Ustawienia.

 • Kliknij na opcję Aktualizacja i zabezpieczenia.

 • Wyszukaj opcję Rozwiązywanie problemów i wybierz ją.

 • Kliknij Sprzęt i urządzenia.

 • Kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.

#3 Wyłącz Kontrolę konta użytkownika

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Ta metoda ma zastosowanie, gdy napotykasz błąd podczas uruchamiania aplikacji Javy. Kiedy wyłączysz Kontrolę konta użytkownika, spróbuj odinstalować/ponownie zainstalować Javę i uruchomić jej aplikacje.

 • Otwórz Panel sterowania i wybierz Konta.

 • Kliknij Konta użytkowników i wybierz ustawienia Zmień ustawienia Kontroli konta użytkownika.

 • Przesuń suwak, aż ustawisz go na opcję Nigdy nie powiadamiaj i kliknij OK. Change user account settings

#4 Utwórz plik options.ini, by naprawić błąd EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli jedyną aplikacją dotkniętą błędem EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION jest Lord of The Rings: Battle for Middle Earth, wypróbuj następujące metody:

 • Wciśnij klawisz Windows + R, wpisz %appdata% i kliknij Enter.

 • Otwórz folder Moje pliki Battle for Middle Earth. Jeśli folder jest pusty, utwórz w nim plik options.ini. Create options.ini file

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na puste miejsce w folderze i wybierz Nowy -> Dokument tekstowy.

  Create text document

 • Otwórz ten Dokument tekstowy i wklej w nim następujące linijki:

  • AudioLOD = Low
  • HasSeenLogoMovies = yes
  • IdealStaticGameLOD = VeryLow
  • Resolution = 800 600
  • StaticGameLOD = VeryLow
  • TimesInGame = 1options.ini file
 • Teraz kliknij Plik -> Zapisz jako.

 • Wybierz Wszystkie pliki i wpisz options.ini w sekcji Nazwa pliku.

 • Wybierz AppData -> folder Moje pliki Battle for Middle Earth jako lokalizację zapisu i kliknij Zapisz.

#5 Zainstaluj ponownie problematyczne oprogramowanie

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli błąd EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION dotyczył tylko jednej, konkretnej aplikacji, to zalecamy jej ponowną instalację. Możesz zrobić to za pomocą apletu Ustawienia systemu Windows lub przez Panel sterowania.

 • Naciśnij klawisz Windows + I i wybierz Aplikacje.

 • Teraz znajdź aplikację, której nie można uruchomić z powodu błędu i kliknij na nią jeden raz.

 • Następnie wybierz Odinstaluj.

 • Alternatywnie, możesz otworzyć Panel sterowania -> Programy i funkcje.

 • Znajdź aplikację, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Julie Splinters - Specjalista ds. optymalizacji komputerów.

Jeśli chodzi o optymalizację komputerów, Julie Splinters jest w tym ekspertem. Nie ważne, czy chodzi o powolny smartfon, system Windows, Mac czy Linux - znajdzie ona rozwiązanie w parę minut.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd ''Exception Access Violation'' w systemie Windows 10?"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *