Jak naprawić błąd ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH?

Zauważylem, że nie mogę wejść na niektóre strony z przeglądarek Internet Explorer oraz Chrome z powodu błędu ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH. Odkryłem, że problem ten znika przy używaniu Firefoksa – Chrome jest jednak moją ulubioną przeglądarką.

Czy możecie mi wyjaśnić, co zrobić, by naprawić ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH na Chrom'eie oraz IE?

Rozwiązany problem

Błąd ERR SSL VERSION OR CIPHER MISMATCH zapobiega przed wejściem na określone strony. Zazwyczaj, błąd ten pojawia się przy wchodzeniu na strony, które mogą prosić o prywatne dane użytkownika, tkie jak dane osobiste, adresy mailowe itd. W wypadku błędu ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH, przeglądrka wyświetla taką, bądź podobną wiadomość:

This site can’t provide a secure connection
ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH
Unsupported protocol
The client and server don’t support a common SSL protocol version or cipher suite.

Powód, dla którego trafiasz na ten błąd, to błędnie skonfigurowane protokoły serwera strony. Przeglądarka sprawdza certyfikat SSL, który ma zapewnić bezpieczne połączenie między serwerem i przeglądarkami.

Błąd ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH może zapobiec przed wejściem na niezabezpieczone strony – warto więc sprawdzić domenę przed ponowną próbą dostępu do niej. Innym powodem, dla którego pojawia się ten błąd, są przestarzałe protokoły strony – przeglądarka identyfikuje je jako niebezpieczne.

Nie trzeba mówić, że błąd ten istnieje, by zapobiec wchodzenia na określone strony dla własnego bezpieczeństwa. Jeśli z jakiegoś powodu musisz wejść na określoną stronę, możesz korzystać z przygotowanych przez nas obejść.

How To Fix ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH Error?

Opcja 1. Deaktywuj skan SSL/HTTPS, by naprawić błąd ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Możesz tymczasowo wyłączyć tą funkcję w programie antywirusowym, jeśli posiadasz taki na komputerze. Aplikacje ochronne przeprowadzają skan SSL, który może zostać wyłączony.

Poniższe instrukcje opisują, jak tego dokonać na programie Bitdefender – jest to jedna z aplikacji powodujących błąd ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH. Pamiętaj – robisz to na swoją własną odpowiedzialność, przemyśl więc włączenie tej funkcji po odwiedzeniu strony.

  1. Otwórz Bitdefendera.
  2. Przejdź w opcje Moduły > Ochrona Sieci.
  3. Kliknij na Scan SSL, by wyłączyć.

Jeśli korzystasz z Avasta, wykonaj następujące akcje:

  1. Otwórz Avasta. Wejdź w Ustawienia > Główne Ustawienia.
  2. Odznacz pola Włącz skanowanie sieci oraz Skanowanie HTTPS. Sugerujemy, byś włączył te opcje z powrotem po odwiedzeniu pożądanej witryny.

Opcja 2. Zmień flagi w Google Chrome

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
  1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome.
  2. Wpisz adres chrome://flags i wciśnij Enter.
  3. Znajdź opcję Minimum SSL/TLS version supported, i z rozwiniętego menu wybierz TLS 1.3.

How To Fix ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH Error?

UWAGA. Zadziała to tylko na starszych wersjach Chrome'a. W najnowszych wersjach SSLv3 został całkowicie deaktywowany.

Opcja 3. Skorzystaj z przestarzałej wersji przeglądarki (niezalecane)

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Przemyśl instalację starszej wersji przeglądarki. Nie zalecamy jednak tak drastycznych środków do odwiedzania potencjalnie niebezpiecznej strony. Czy ryzyko jest tego warte? Starsze przeglądarki często zawierają luki, które mogą być wykorzystane przez cyberprzestępców.

Jeśli korzystasz z przestarzałej przeglądarki, nawet najprostszy trik może pomóc hakerom przejąć kontrolę nad komputerem. Nieuważna wizyta na niebezpiecznej stronie może poskutkować poważną infekcją.

Zamiast prób obejścia ograniczeń, pomyśl o bezpieczeństwie. Strona, którą chcesz odwiedzić, jest zablokowana błędem ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH, ponieważ przeglądarka próbuje chronić Cię przed ujawnieniem danych na mało bezpiecznych stronach. Jeśli jesteś pewien, że strona, którą chcesz odwiedzić, jest bezpieczna, skorzystaj z Fortect i sprawdź, czy naprawia to problem.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH?"