Jak naprawić błąd ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT?

Problem: Niedawno zaktualizowałem swój komputer z systemem Windows 10 i teraz nie mogę uzyskać dostępu do wielu stron, włączając w to https://support.microsoft.com/en-us. Korzystam z przeglądarki Google Chrome, która zamiast ładować stronę, pokazuje mi komunikat o błędzie: ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT. Czy jest jakiś sposób, żeby to naprawić? Wielkie dzięki.

Rozwiązany problem

ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT to błąd certyfikatu SSL, który jest charakterystyczny dla przeglądarki Google Chrome, podczas gdy użytkownicy MS Edge napotkaliby na jego odpowiednik – błąd INET_E_DOWNLOAD_FAILURE. Certyfikaty SSL są tworzone dla twojego własnego bezpieczeństwa. Korzystają z klucza kryptograficznego do cyfrowego podpisania właściciela strony i połączenia nazwy domeny i organizacji. Jeśli pojawiają się jakieś problemy z certyfikatem, użytkownicy mogą zacząć otrzymywać różne błędy SSL, w tym ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT.

Chociaż nie ma żadnych określonych witryn powiązanych z błędem ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT, użytkownicy nie mogą uzyskać dostępu do wiarygodnych i zaufanych stron, takich jak support Microsoft czy Google. Z tego względu nie ma wątpliwości, że te strony posiadają prawidłowy certyfikat, a problem leży gdzieś indziej.

Jedną z najbardziej prawdopodobnych przyczyn błędu ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT jest oprogramowanie anty-malware zewnętrznej firmy, które jest skonfigurowane tak, by skanować wszystkie zaszyfrowane połączenia. Niemniej jednak inne powody, takie jak przestarzała przeglądarka Google Chrome, również mogą być źródłem tego problemu.

Aby jednak naprawić błąd ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT, będziesz musiał zastosować różne rozwiązania, które podajemy poniżej. Zanim to zrobisz, zalecamy przeskanowanie komputera za pomocą Fortect – może on naprawić różne błędy i naprawić szkody wyrządzone przez malware podczas próby odzyskania sprawności po infekcji.

Dla przypomnienia, nie należy wprowadzać danych osobowych ani finansowych na stronach, które nie zapewniają bezpiecznego połączenia (HTTPS) , które zawiera ważny certyfikat SSL, ponieważ takie dane mogą zostać przechwycone niekoniecznie przez twórców tych stron, ale przez hakerów. Konsekwencjami tego mogą być utrata pieniędzy, a nawet kradzież tożsamości.

Rozwiązanie 1. Zaktualizuj Google Chrome i system Windows

Niezależnie od tego z jakim rodzajem problemu masz do czynienia, aktualizacja oprogramowania powinna być pierwszą opcją rozwiązania problemu. W tym konkretnym przypadku musisz upewnić się, że zarówno system Windows, jak i Google Chrome, są zaktualizowane. Chrome powinien aktualizować się automatycznie, o ile wyłączysz przeglądarkę i włączysz ją ponownie. Aby zaktualizować system Windows, wykonaj następujące kroki:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Ustawienia

 • Przejdź do Aktualizacja i zabezpieczenia

 • Kliknij Sprawdź aktualizacje po prawej stronie

 • Windows powinien automatycznie pobrać i zainstalować najnowsze aktualizacje

 • Zrestartuj komputer

Rozwiązanie 2. Dodaj problematyczne strony do listy Zaufanych witryn

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

To rozwiązanie pomogło wielu użytkownikom przy błędzie ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT, więc powinieneś wypróbować tę metodę, jeśli masz problemy tylko z kilkoma określonymi stronami, a problem nie jest ogólny:

 • Wpisz Panel sterowania w oknie wyszukiwania Cortany i wciśnij Enter

 • Przejdź do Sieć i Internet > Opcje internetowe

 • Wybierz kartę Zabezpieczenia i kliknij na Zaufane witryny

 • Kliknij na Witryny

 • Wpisz adres problematycznej strony i kliknij Dodaj

 • Spróbuj wejść na stronę internetową

Rozwiązanie 3. Zatrzymaj skanowanie antywirusowe połączeń szyfrowanych

ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT był obecny głównie na komputerach tych użytkowników, którzy korzystali z takich narzędzi anty-malware jak BitDefender . Ważne, by chronić swój system, więc nie powinieneś całkowicie odinstalowywać oprogramowania zabezpieczającego. Możesz jednak wyłączyć nadmierne skanowanie HTTPS (zauważ, że te instrukcje dotyczą BitDefender i mogą różnić się w zależności od aplikacji zabezpieczającej, jakiej używasz):

 • Przejdź do Funkcji i wybierz Ochrona Sieci

 • Wybierz Ustawienia

 • Przy opcji Skan SSL przełącz przełącznik w lewo, by wyłączyć tę funkcję

Rozwiązanie 4. Ustaw usługę Czas systemu Windows na automatyczny

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Wiele błędów SSL wiąże się z nieprawidłowymi ustawieniami czasu. Aby trwale naprawić ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT lub podobne błędy SSL, powinieneś ustawić czas uruchamiania usługi Czas systemu Windows na automatyczny:

 • Wciśnij na klawiaturze klawisze Win + R

 • Wpisz services.msc i naciśnij Enter lub kliknij OK

 • Przewiń na dół i znajdź usługę Czas systemu Windows

 • Kliknij na nią dwukrotnie, by otworzyć jej Właściwości

 • W Typ uruchamiania wybierz Automatyczny z rozwijanego menu

 • Kliknij Zastosuj, a następnie wybierz Start

 • Uruchom ponownie swój komputer

Rozwiązanie 5. Zmień ustawienia swojego routera

Kolejnym sposobem naprawienia błędu ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT jest zmiana współczynnika MTU (ang. maksymalna jednostka transmisji) na 1400. Aby to zrobić będziesz musiał zalogować się do środowiska routera za pośrednictwem przeglądarki (musisz znać dane administratora, które uzyskałeś podczas zakładania konta u dostawcy Internetu) . Powinieneś spróbować użyć domyślnego adresu IP, takiego jak 192.168.0.1, 192.168.1.1, 192.168.2.1 lub192.168.1.100, aby wejść na konto.

Kiedy to się już uda, poszukaj opcji takiej jak Zaawansowane, Konfiguracja lub WAN, gdzie będziesz mógł zmienić wartość MTU. Ustaw rozmiar na 1400 i wciśnij OK.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT?"