Jak naprawić błąd DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG?

Problem: Cześć. Rzadko trafiają mi się problemy na komputerze (może po prostu mam farta hehe), lecz ostatnio pojawia mi się błąd za każdym razem, gdy uruchamiam Call of Duty World War II. Grałem w tą grę wiele godzin i nigdy nie przydarzyło mi się coś takiego. Teraz – błąd GetDeviceRemovedReason Failed w dopiskiem DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG. A następnie gra przestaje działać. Uruchamiam ją ponownie, gram troszkę, a problem wraca. Błąd nie pokazuje się jednak, gdy robię inne rzeczy z komputerem. Czy istnieje jakieś rozwiązanie?

Rozwiązany problem

Błąd DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG jest standardowym problemem powiązanym z konfiguracją DirectX. Bez względu na to, wielu użytkowników narzeka na ten temat w sieci, nie mogąc znaleźć rozwiązania. Dlatego tutaj jesteśmy – by pomóc znaleźć sposób na naprawę błędu DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG.

Problem ten pojawia się na kartach graficznych zarówno ATI, jak i Geforce. Niektórzy użytkownicy poinformowali na temat awarii podczas gry w określone tytuły. Przykładowo, jeden z użytkowników powiedział o problemach występujących w grach z serii Call of Duty:

I am having the same issue. It only happens on CoD WW2, no other game. I can play BF1, BF4, PUBG, GTA V, The Division, Need For Speed etc without any issues.

Ogółem błąd ten może być powiązany z kilkoma różnymi problemami – awarią directX, błędnie skonfigurowanymi ustawieniami gry, przedawnionymi sterownikami, problemami z RAMem, przegrzewającym się procesorem i innymi. Jeśli jednak nie ma zewnętrznych oznak poza samym błędem, użytkownicy powinni po prostu spróbować rozwiązać problem stosując przygotowane przez nas rozwiązania.

Jeśli jednak stale doświadczasz wiadomości błędów bądź innych objawów na komputerze (takich, jak spowolnienia lub awarie, lagi bądź zacinanie się, niebieskie ekrany, wysokie zużycie procesora czy karty graficznej, itd.), powinieneś sprawdzić komputer pod kątem malware, – wiele trojanów może powodować wszelkie wiadomości błędów. Zalecamy przeskanować komputer programem Fortect. Poza tym, program ten może naprawić problemy związane z systemem Windows.

Rozwiązanie 1. Zaktualizuj sterowniki karty graficznej

Awarie gier i innych aplikacji wymagających grafiki mogą zwiastować problemy ze sterownikami. W wypadku błędu DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG, sterownik może być uszkodzony. W niektórych zaś sytuacjach błąd pokazuje, jaka wersja sterowników nie działa. Dlatego, uaktualnij je:

 • Wpisz w wyszukiwarkę Menedżer Urządzeń
 • Rozwiń listę Kart graficznych i wybierz kartę, z której korzystasz
 • Kliknij drugim przyciskiem na nią i wybierz Zaktualizuj sterownik
 • Wybierz Wyszukaj automatycznie aktualizacji i pozwól systemowi Windows zainstalować najnowszą wersje sterowników
 • Uruchom ponownie komputer

Rozwiązanie 2. Cofnij aktualizacją sterowników

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli obecna wersja sterowników jest uszkodzona, możesz cofnąć do poprzedniej ich wersji w następujący sposób:

 • Wpisz w wyszukiwarce Menedżer urządzeń
 • Rozwiń listę Kart graficznych i wybierz kartę graficzną, z której korzystasz
 • Kliknij na nią drugim przyciskiem i wybierz Właściwości
 • Przejdź do zakładki Sterownik
 • Wybierz Cofnij sterownik, wybierz powód z podanej listy i kliknij Tak

Rozwiązanie 3. Zaktualizuj DirectX

Inną częstą przyczyną może być przedawniony DirectX. Napraw błąd DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG aktualizując go:

 • Wejdź na stronę Microsoft DirectX End-User Runtime Web Installer
 • Wybierz preferowany język i pobierz aplikację
 • Przejdź na lokalizację pobranego pliku, kliknij drugim przyciskiem myszy i zastosuj się do instrukcji na ekranie
 • Uruchom grę i sprawdź, czy problem został rozwiązany

Rozwiązanie 4. Wyłącz kartę dźwiękową

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Użytkownicy informują też, że wyłączenie bądź usunięcie karty dźwiękowej pomaga naprawić błąd DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG:

 • Wejdź w Menedżer urządzeń i rozwiń Kontrolery dźwięku, wideo i gier
 • Kliknij drugim przyciskiem na swoją kartę dźwiękową i naciśnij Wyłącz
 • Sprawdź, czy problem pozostał

Alternatywnie, możesz po prostu odpiąć kartę dźwiękową z komputera (jeśli to możliwe, powinieneś to zrobić zamiast wyłączać kartę w Menedżerze urządzeń).

Rozwiązanie 5. Usuń kości pamięci RAM

Ponieważ komputer nie może funkcjonować bez RAMu, powinieneś wyjąć jedną z kości pamięci i sprawdzić, czy problem dalej istnieje. Możesz też wyjąć obydwie kości pamięci i zamienić je miejscami

Rozwiązanie 6. Zmień ustawienia w Panelu Kontrolnym Nvidia

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Czasem błąd może się pojawić z powodu nieprawidłowych ustawień w panelu kontrolnym Nvidia. Otwórz program i wykonaj następujące zmiany:

 • Kliknij na Ustawienia 3D > Dopasuj ustawienia obrazu z podglądem
 • W Podglądzie, zaznacz Korzystaj z zaawansowanych ustawień 3D i naciśnij Zatwierdź
 • Następnie, na lewym panelu, wybierz Zarządzaj ustawieniami 3D
 • W zakładce Ustawienia aplikacji, kliknij Dodaj i wybierz plik wykonywalny gry, z którą masz problem (na przykład CallOdDuty WW2.exe)
 • Z rozwijanego menu Wybierz preferowany procesor graficzny dla tej aplikacji, wybierz Procesor NVIDIA wysokiej wydajności

Rozwiązanie 7. Przestań podkręcać kartę graficzną

Błąd DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG może wystąpić też, gdy karta graficzna pracuje ponad swoje możliwości. Choć podkręcanie jest dobrym sposobem na podniesienie wrażeń i zwiększenie liczby klatek na sekundę, może ono czasem uszkadzać sprzęt. Dlatego też, jeśli podkręcasz kartę graficzną i otrzymujesz błędy, przejdź do BIOSu i przywróć prędkość karty graficznej.

Jeśli to nie pomoże, wejdź w ustawienia gry i ustaw wszystkie parametry na najniższe.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG?"