Jak naprawić błąd drukowania 0x000003e3?

Problem: Cześć! Mam drukarkę podłączoną przez sieć i nigdy nie miałem z nią żadnych problemów, jednak kilka dni temu niespodziewanie przestała działać. Za każdym razem otrzymuję błąd drukowania 0x000003e3. Mam na laptopie system Windows 10, a laptop jest połączony z siecią przez Wi-Fi. 

Rozwiązany problem

Drukarki mogą być szczególnie przydatne w wielu sytuacjach – praca wielu firm i organizacji byłaby bez nich zakłócona. Podobnie jak w przypadku każdego innego sprzętu, który działa za pośrednictwem komputera, drukarki również mogą nie radzić sobie ze swoimi zadaniami – mogą słabo drukować i się psuć lub pokazywać błędy podczas próby wydrukowania dokumentu. Błąd 0x000003e3 jest jednym z tych bardziej irytujących, w przypadku których użytkownicy nie są w stanie przywrócić prawidłowego działania swoich urządzeń.

Drukarki można podłączyć do jednego komputera lub do wielu komputerów za pośrednictwem sieci. Użytkownicy zgłaszali otrzymywanie błędu 0x000003e3, kiedy próbowali drukować za pośrednictwem połączenia sieciowego lub kiedy próbowali podłączyć drukarkę do takiego połączenia. Otrzymywany wtedy komunikat wygląda następująco:

Połącz się z drukarką

System Windows nie może połączyć się z drukarką.
Operacja nie powiodła się z powodu błędu 0x000003e3.

Nie ma powodu, dla którego Windows nie mógłby łączyć się z drukarką ani sposobu na poradzenie sobie z tą sytuacją, przez co użytkownicy są zbici z tropu. Wielu z nich powiedziało jednak, że problemy rozpoczęły się po zastosowaniu najnowszych aktualizacji systemu Windows.

Jak naprawić błąd drukowania 0x000003e3?

Przyczyną jest zazwyczaj wadliwa aktualizacja systemu Windows, którą w większości przypadków można odinstalować, rozwiązując w ten sposób problemy z drukowaniem. W wyniku aktualizacji mogą również zostać uszkodzone sterowniki drukarki/portu USB, więc rozwiązanie problemu ze sterownikami jest kolejną metodą naprawy błędu 0x000003e3.

Zanim przejdziesz do przedstawionych poniżej rozwiązań manualnych, zalecamy sprawdzenie zestawu narzędzi do naprawy automatycznej, FortectMac Washing Machine X9, który może znaleźć uszkodzone pliki systemowe i naprawić je automatyczne. Alternatywnie, w rozwiązaniu problemu może również pomóc skorzystanie z rozwiązań przedstawionych poniżej.

Rozwiązanie 1. Odinstaluj najnowszą aktualizację systemu Windows

W związku z tym, że wiele osób zgłosiło występowanie błędu 0x000003e3 po aktualizacjach systemu Windows, odinstalowanie ich może rozwiązać problem. Zastosuj to rozwiązanie tylko wtedy, gdy Twoje problemy z drukowaniem zaczęły się po zaktualizowaniu systemu Windows. W przeciwnym razie przejdź do kolejnych rozwiązań niżej.

 • Wpisz Panel sterowania w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter.
 • Przejdź do Programy > Odinstaluj program.
 • Wybierz Wyświetl zainstalowane aktualizacje.
 • Wybierz z listy ostatnią aktualizację systemu Windows i ją odinstaluj (kliknij prawym przyciskiem myszy > Odinstaluj).
 • Następnie powinieneś wstrzymać aktualizacje do czasu naprawienia problemu. Aby to zrobić, wpisz Aktualizacje w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter.
 • Kliknij Wstrzymaj aktualizacje na 7 dni.

Jak naprawić błąd drukowania 0x000003e3?

Rozwiązanie 2. Sprawdź usługę Buforu wydruku

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Podobnie jak w przypadku każdej innej operacji w środowisku Windows, drukowanie zależy od tego, czy niektóre usługi są aktywne i działają. Usługa Buforu wydruku powinna być ustawiona na tryb automatycznego uruchamiania.

 • Wpisz Usługi w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter.
 • Przewiń w dół, aby znaleźć usługę Buforu wydruku.
 • Jeśli jest już włączona, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom ponownie.
 • Jeśli usługa nie jest uruchomiona, kliknij ją dwukrotnie, żeby otworzyć Właściwości.
 • W obszarze Typ uruchomienia kliknij rozwijane menu i wybierz Automatyczny.
 • Kliknij Zastosuj i OK.

Jak naprawić błąd drukowania 0x000003e3?

Rozwiązanie 3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów

 • Wpisz Rozwiązywanie problemów w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter.
 • Przejdź do Dodatkowych narzędzi do rozwiązywania problemów.
 • Wybierz Drukarka i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 • Poczekaj na ukończenie skanowania, a następnie zastosuj sugerowane rozwiązania.
 • Uruchom ponownie swój komputer.

Jak naprawić błąd drukowania 0x000003e3?

Rozwiązanie 4. Pozbądź się niekompatybilnego sterownika druku

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Wpisz Zarządzanie drukowaniem w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter.
 • Przejdź do Zarządzanie drukowaniem > Filtry niestandardowe i wybierz kategorię Wszystkie sterowniki.
 • W środkowym okienku znajdź wpis Microsoft Print to PDF.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń.

Jak naprawić błąd drukowania 0x000003e3?

Rozwiązanie 5. Zainstaluj najnowszy sterownik drukarki

W niektórych przypadkach przyczyną błędu może być nieaktualny sterownik drukarki. W takiej sytuacji zalecamy pobranie najnowszego sterownika i zainstalowanie go. Możesz to zrobić na kilka sposobów, a jedną z najprostszych metod jest DriverFix. Alternatywnie, możesz pobrać sterownik ze strony internetowej producenta drukarki lub spróbować zainstalować wszystkie opcjonalne aktualizacje systemu Windows, co nie zawsze jest niezawodną opcją.

Rozwiązanie 6. Usuń klucze drukarki

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Będziesz musiał zatrzymać usługę buforu wydruku, usunąć klucze drukarki, a następnie ponownie włączyć usługę. Wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz Usługi (tak, jak wyjaśniliśmy powyżej), kliknij prawym przyciskiem myszy Bufor wydruku i wybierz Zatrzymaj.
 • Następnie wpisz regedit w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter.
 • Kiedy pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 • Teraz przejdź do następującej lokalizacji:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Print
 • W obszarze Drukuj znajdź Dostawców, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń.
 • Otwórz ponownie Usługi i ponownie uruchom usługę Bufor wydruku.

Jak naprawić błąd drukowania 0x000003e3?

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd drukowania 0x000003e3?"