Jak naprawić błąd ''Brama domyślna jest niedostępna''?

Problem: Cześć. Zwykle używam Ethernetu do mojego połączenia internetowego, ponieważ jest bardziej stabilny i nigdy nie miałem z nim problemów. Ostatnio zainstalowałem nową kopię systemu Windows 10, jednak ciągle napotykam błąd informujący, że brama domyślna jest niedostępna, a moje połączenie Ethernet już nie działa. Jedynym sposobem na połączenie się z Internetem jest WiFi. W czym tkwi problem?

Rozwiązany problem

Brama domyślna to punkt dostępu wykorzystywany przez komputer w sieci do wysyłania informacji do urządzenia w innej sieci. Np. jeśli twój komputer zażąda połączenia z określoną stroną internetową, to najpierw przechodzi przez bramę domyślną, a potem wycofuje się z sieci lokalnej i dopiero potem łączy się z Internetem.

Słowo ''domyślna'' określa, że jest ona używana domyślnie, chyba że używany program przewiduje skorzystanie z innej bramy. Bez tej funkcji użytkownicy nie byliby w stanie uzyskać dostępu do Internetu, a sieć pozostawałaby odłączona od innych sieci.

Liczni użytkownicy zgłaszali błąd ''Brama domyślna jest niedostępna'' w trakcie rozwiązywania problemów z połączeniem internetowym. Diagnostyka sieci systemu Windows zazwyczaj zawiera następujące informacje:

Rozwiązywanie problemów nie mogło automatycznie naprawić wszystkich znalezionych błędów. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.

Znaleziono problemy
Brama domyślna to urządzenie, które łączy sieć lokalną lub komputer z Internetem. Szerokopasmowy modem lub router jest zwykle bramą domyślną.

Istnieje kilka powodów, dla których ludzie mogą otrzymywać komunikat o błędzie ''Brama domyślna jest niedostępna'', w tym:

 • uszkodzone lub nieaktualne sterowniki,
 • nieprawidłowe ustawienia zarządzania energią,
 • niewłaściwa częstotliwość routera,
 • nieodpowiednie oprogramowanie zabezpieczające, itp.

Do naprawy błędu ''Brama domyślna jest niedostępna'' można wykorzystać kilka metod. Nasz zespół ekspertów przygotował szczegółowe instrukcje, jak to osiągnąć. Jeśli często masz problemy ze swoim połączeniem internetowym, możesz sprawdzić:

Przydatne informacje znajdziesz w tym filmie:

Krok 1. Zaktualizuj sterowniki karty sieciowej

Sterowniki to łącza, które łączą sprzęt komputera z oprogramowaniem, by mogły się one ze sobą prawidłowo komunikować. Problem ze sterownikami polega na tym, że mogą przestać działać w dowolnym momencie lub mogą ulec uszkodzeniu, kiedy producent urządzenia wydaje nowe sterowniki. Niemniej jednak powinieneś najpierw spróbować zaktualizować sterowniki karty sieciowej i zobaczyć, czy pomoże to naprawić błąd ''Brama domyślna jest niedostępna'':

 • Wpisz Menedżer urządzeń w polu wyszukiwania Cortany (alternatywnie kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Menedżer urządzeń).
 • Znajdź Karty sieciowe i rozwiń kategorię.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na urządzenie, z którego korzystasz, i wybierz Aktualizuj sterownik.
 • Następnie wybierz Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika i pozwól systemowi Windows zainstalować najnowszą wersję.
 • Uruchom ponownie swój komputer.

Proces ręcznej aktualizacji sterowników może być bolesny, szczególnie gdy trzeba zaktualizować wiele z nich. Dlatego automatyczne rozwiązania, takie jak DriverFix, mogą być wykorzystane do zaktualizowania sterowników automatycznie. Zostaniesz powiadomiony, kiedy nowy sterownik zostanie wydany i wszystko, co będziesz musiał zrobić, to kliknąć Aktualizuj, bez podejmowania żadnych dalszych działań.

Krok 2. Odinstaluj oprogramowanie antywirusowe

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Chociaż rozwiązania antywirusowe są niezbędne do pełnej ochrony komputera przed trojanami, keyloggerami , spyware, ransomware i innymi typami malware, oprogramowanie zewnętrznych firm może zakłócać normalne działanie systemu Windows i powodować błąd ''Brama domyślna jest niedostępna''. Użytkownicy zgłaszali w szczególności, że przyczyną tego problemu są produkty firmy McAfee.

 • Wciśnij jednocześnie na klawiaturze Ctrl+ Shift + Esc.
 • W Menedżerze zadań, kliknij prawym przyciskiem myszy na oprogramowanie zabezpieczające i wybierz Zakończ zadanie.
 • Wpisz Aplikacje i funkcje w polu wyszukiwania Cortany.
 • Znajdź zainstalowane oprogramowanie i kliknij Odinstaluj.
 • Zrestartuj swój komputer.

Ponadto powinieneś włączyć domyślny program antywirusowy Windows Defender lub użyć innego narzędzia zabezpieczającego zewnętrznej firmy, takiego jak FortectMac Washing Machine X9.

Krok 3. Wprowadź polecenie resetowania netshell

 • Wpisz cmd lub Wiersz polecenia w pasku wyszukiwania.
 • W wynikach wyszukiwania kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom jako administrator.
 • Wprowadź następujące polecenie w oknie Wiersza polecenia: netsh int ip reset.
 • Naciśnij Enter i uruchom ponownie swój komputer po wykonaniu polecenia.

Krok 4. Zmień ustawienia energii

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Wielu użytkowników zgłosiło, że zmiana ustawień Zarządzania zasiania pomogło im naprawić błąd ''Brama domyślna jest niedostępna''. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Menedżer urządzeń.
 • Rozwiń sekcję Karty sieciowe.
 • Znajdź swoją kartę sieciową i kliknij na nią dwukrotnie
 • Przejdź do karty Zarządzanie energią i odznacz Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii.

Krok 5. Zmień ustawienia w Opcjach zasilania

 • Wpisz Panel sterowania w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter.
 • Wybierz tam opcję Małe ikony z menu Widok według.
 • Wybierz Opcje zasilania.
 • How to fix „Default gateway is not available” error?
 • Wybierz Zmień ustawienia planu.
 • Wybierz Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.
 • Kliknij raz na Wireless Display Adapter i wybierz Wysoka wydajność z rozwijanego menu na górze.
 • How to fix „Default gateway is not available” error?

Krok 6. Zmień swój adres DNS

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Zazwyczaj twój dostawca usług internetowych zapewnia ci domyślny adres DNS. Możesz z łatwością przełączyć się na inny adres DNS. Następnie sprawdź, czy to pomoże rozwiązać problem.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Połączenie sieciowe.
 • W sekcji Zaawansowane ustawienia sieci wybierz Zmień opcje karty.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na swoje połączenie (np. Ethernet) i wybierz Właściwości.
 • How to fix „Default gateway is not available” error?
 • Kliknij Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i wybierz Właściwości na dole
 • U dołu wybierz Użyj następujących adresów serwerów DNS i wpisz:
 • 8.8.8.8
  8.8.8.9

 • Wciśnij OK How to fix „Default gateway is not available” error?
 • Zamknij wszystko i sprawdź czy udało ci się naprawić błąd ''Brama domyślna jest niedostępna''.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd ''Brama domyślna jest niedostępna''?"