Jak naprawić błąd Brakuje lub nie znaleziono pliku VCRUNTIME140_1.dll w systemie Windows?

Problem: Cześć. Za każdym razem, gdy próbuję otworzyć Firefoksa, otrzymuję zamiast tego komunikat o błędzie, który mówi, że nie znaleziono pliku VCRUNTIME140_1.dll. Czy macie jakiś pomysł, jak to naprawić? Wszelka pomoc będzie mile widziana.

Rozwiązany problem

Użytkownicy zazwyczaj spotykają się z błędem Nie znaleziono pliku VCRUNTIME140_1.dll, gdy próbują uruchomić określony program w systemie Windows 10, jak również w innych wersjach systemu operacyjnego.

Podobnie jak w przypadku VCRUNTIME140.dll, VCRUNTIME140_1.dll to plik biblioteki dołączanej dynamicznie , który jest wykorzystywany przez kilka aplikacji do uruchamiania określonych poleceń lub uruchamiania określonego kodu. Plik nie jest częścią systemu operacyjnego Windows, ale jest zwykle potrzebny aplikacjom innych firm, by mogły działać płynnie.

Użytkownicy napotykają ten błąd w szczególności wtedy, gdy pliku brakuje w systemie – w konsekwencji uniemożliwia to uruchomienie i działanie programu, który polega na tym pliku, by móc działać prawidłowo. Niestety, brakujące pliki DLL to nic nowego dla niektórych użytkowników systemu Windows (inne przykłady obejmują MSVCP140.dll i MSVCP100.dll), a takie błędy mogą bardzo frustrować podczas korzystania z urządzenia z systemem Windows.

Ludzie zgłaszali, że spotykali się z błędem Nie znaleziono pliku VCRUNTIME140_1.dll, gdy próbowali uruchomić różne programy, w tym oprogramowanie do modowania gier lub samodzielnie stworzone aplikacje. Użytkownicy najczęściej próbują znaleźć brakujący plik na swoich komputerach za pomocą funkcji wyszukiwania i twierdzą, że nie udało się zlokalizować tego pliku – co nie zaskakuje.

How to fix VCRUNTIME140_1.dll missing or not found error in Windows?

Błąd mówi:

Nie można kontynuować wykonywania kodu, ponieważ nie znaleziono pliku VCRUNTIME140_1.dll. Ponowna instalacja programu może rozwiązać ten problem.

Element VCRUNTIME140_1.dll wskazuje, że brakujący plik DLL pochodzi z pakietu redystrybucyjnego Microsoft Visual C++ i powinien być początkowo zainstalowany w systemie. Jednak z kilku powodów te pliki mogą zostać zastąpione, usunięte lub uszkodzone. W rezultacie użytkownicy nie są w stanie uruchomić programów, które polegają na tym konkretnym środowisku, by móc działać w systemie Windows.

Wielu użytkowników, którzy próbowali naprawić błąd Nie znaleziono pliku VCRUNTIME140_1.dll, rozważało ponowne zainstalowanie aplikacji, jak sugeruje komunikat o błędzie. Po kilkukrotnej reinstalacji problem się utrzymywał.

Poniżej znajdziesz metody, które powinny pomóc ci rozwiązać ten problem. Jeśli chcesz wypróbować szybkie rozwiązanie, zdecydowanie zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą oprogramowania do naprawy, FortectMac Washing Machine X9, które jest w stanie automatycznie znaleźć i zastąpić uszkodzone pliki systemu Windows.

Rozwiązanie 1. Zainstaluj dostępne aktualizacje systemu Windows

 • Wpisz Aktualizacje w wyszukiwarce systemu Windows i wciśnij Enter.
 • Z prawej strony kliknij Sprawdź dostępne aktualizacje. How to fix VCRUNTIME140_1.dll missing or not found error in Windows?
 • Poczekaj aż system Windows wszystko zainstaluje.
 • Pamiętaj, by zainstalować wszystkie opcjonalne aktualizacje.
 • Uruchom ponownie system.

Rozwiązanie 2. Zainstaluj pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C++

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Niektóre komponenty w bibliotekach Visual C++ mogły ulec uszkodzeniu, czego efektem są błędy z brakującym lub niemożliwym do znalezienia plikiem DLL. Z tego względu zainstalowanie najnowszego pakietu może pomóc ci rozwiązać problem.

 • Odwiedź oficjalną stronę internetową Microsoft, która oferuje najnowsze instalatory Visual C++.
 • Pobierz i zainstaluj wersje vc_redist.x86.exe (32-bit) oraz vc_redist.x64.exe (64-bit). How to fix VCRUNTIME140_1.dll missing or not found error in Windows?
 • Po zakończeniu uruchom ponownie system.

Uwaga: jeśli masz już zainstalowane wszystkie pakiety redystrybucyjne Visual C++, odinstaluj je przed instalacją nowych. Oto jak to zrobić:

 • Wpisz Panel sterowania w wyszukiwarce systemu Windows i wciśnij Enter.
 • Idź do Programy > Odinstaluj program.
 • Znajdź na liście pakiety redystrybucyjne Visual C++.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na każdy z nich i wybierz Odinstaluj. How to fix VCRUNTIME140_1.dll missing or not found error in Windows?
 • Teraz ponownie zainstaluj pakiety, jak wyjaśniono to powyżej.

Rozwiązanie 3. Ręcznie zarejestruj ponownie brakujący plik VCRUNTIME140_1.dll

 • Wpisz cmd w wyszukiwarce Windows.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.
 • W tym oknie skopiuj i wklej następujące polecenia, wciskając Enter po każdym z nich:
 • regsvr32 /u VCRUNTIME140_1.dll
  regsvr32 VCRUNTIME140_1.dll

 • Uruchom ponownie PC i sprawdź, czy problem został rozwiązany. How to fix VCRUNTIME140_1.dll missing or not found error in Windows?

Rozwiązanie 4. Skopiuj brakujący plik DLL z innej lokalizacji

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

W związku z tym, że plik VCRUNTIME140_1.dll jest używany przez kilka aplikacji i jest częścią pakietu redystrybucyjnego Microsoft Visual C++, można go łatwo replikować. Oto co musisz zrobić:

 • Wciśnij Win + E, by otworzyć Eksplorator plików.
 • Idź do karty Widok i upewnij się, że zaznaczone jest pole Ukryte elementy. How to fix VCRUNTIME140_1.dll missing or not found error in Windows?
 • Teraz przejdź do następującej lokalizacji:

  C:\\Program Files\\WindowsApps

 • W tym miejscu powinieneś poszukać folderu o następującej nazwie (pamiętaj, że 14.0.29231.0_x64__ to zmienna, która może być różna w zależności od wersji):

  Microsoft.VCLibs.140.00.UWPDesktop_14.0.29231.0_x64__8wekyb3d8bbwe

  How to fix VCRUNTIME140_1.dll missing or not found error in Windows?

 • Tutaj przewiń w dół i znajdź plik VCRUNTIME140_1.dll – wciśnij Ctrl + C, by go skopiować. How to fix VCRUNTIME140_1.dll missing or not found error in Windows?
 • Teraz przejdź do folderu programu, w którym występują problemy, np. C:\\Program Files\\Mozilla Firefox i wklej plik za pomocą Ctrl + V.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd Brakuje lub nie znaleziono pliku VCRUNTIME140_1.dll w systemie Windows?"