Jak naprawić błąd aplikacji ESRV.EXE (0xc0000142) w systemie Windows 10?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd aplikacji ESRV.EXE (0xc0000142) w systemie Windows 10?

Cześć! Zainstalowałem Creators Update z pomocą asystenta Windows Update kilka tygodni temu. Wszystko poszło gładko poza kilkoma mniejszymi problemami, z którymi sobie poradziłem. Dziś jednak, gdy uruchomiłem komputer i zalogowałem się, otrzymałem wiadomość błędu aplikacji ESRV.EXE. Nie wiem, co to znaczy – zamknąłem tą wiadomość błędu, lecz szybko wrócił on ponownie. Czy możecie pomóc?

Rozwiązany problem

ESRV.EXE – Błąd aplikacji (0xc0000142) wzbudził różne dyskusje na forach i blogach informatycznych. Są setki ludzi, których komputery zostały zaatakowane przez ten błąd. Największym problemem jest to, że do tej pory nie ma oficjalnego rozwiązania błędu.

Bez względu na to, ESRV.EXE – Błąd Aplikacji nie jest tak poważny na jakiego wygląda. Oryginalny plik esrv.exe należy do korporacji Sony i jest integralną częścią oprogramowania VAIO Care. Obecny błąd ESRV.EXE nie jest jednak powiązany z Sony. Lokacją problematycznego pliku esrv.exe jest C:\\Program Files\\Intel Driver Update Utility\\SUR\\x64 – wygląda na to, że problem jest powiązany ze sterownikiem Intel, a raczej z jego aktualizacjami.

Dlatego, by naprawić błąd ESRV.EXE – Application Error (0xc0000142), zaleca się odinstalować Intel Driver Update Utility bądź Update Intel(R) Driver Update Utility 2.7.2.

ESRV.EXE – Application Error
The application was unable to start correctly (0xc0000142). Click OK to close the application

Niestety, infekcja malware może być przyczyną wielu wiadomości błędów na komputerze, wliczając w to błąd 0xc0000142. Dlatego, jeśli okaże się, że błąd 0xc0000142 nie jest powiązany ze sterownikiem Intela ani jego aktualizacjami, zalecamy przeskanować system profesjonalnym oprogramowaniem anty-malware.

Ponieważ Esrv.exe jest plikiem wykonywalnym, rating techniczny pliku wynosi 30% – oznacza to, że ten plik może być wykorzystywany do bycia przykrywką dla poważniejszych infekcji.

Bez zbędnego gadania, spróbuj skorzystać z tych metod, by naprawić ESRV.EXE – Błąd Aplikacji (0xc0000142).

Zaktualizuj Intel Driver Update Utility

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jak już wskazaliśmy, przyczyną błędu może być program Intel Driver Update Utility, znajdujący się w folderze C:\\Program Files\\Intel Driver Update Utility\\SUR\\x64. Dlatego, by naprawić błąd Esrv.exe – Application Error (0xc0000142) zalecamy aktualizację wyżej wspomnianego programu i sprawdzenie, czy to pomogło.

 • Naciśnij przycisk Windows i wpisz Intel Driver
 • Znajdź w wynikach wyszukiwania Intel Driver Update Utility i uruchom.
 • Jeśli program nie był jeszcze aktualizowany, powinien automatycznie pokazać dostępną aktualizację do wersji 3.5.0.3.
 • Kliknij przycisk Zaktualizuj.
 • Uruchom komputer ponownie.

Update Intel Driver Update Utility

Odinstaluj Intel Driver Update Utility

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Otwórz Menedżer Zadań i wyłącz proces Intel Driver Update Utility, wliczając w to plik Esrv.exe.
 • Kliknij drugim przyciskiem myszy na Windows i wybierz Panel sterowania.
 • Otwórz applet Programy i Funkcje i znajdź Intel Driver Update Utility.
 • Kliknij na nie i wybierz Odinstaluj.
 • Po ukończeniu, uruchom ponownie komputer.

Uninstall Intel Driver Update Utility

UWAGA: Wiele osób zastanawia się, czy usunięcie Intel Driver Update Utility nie wpłynie na wydajność systemu. Odpowiedź? Windows 10 posiada funkcję aktualizacji automatycznych, która utrzyma aktualizację sterowników.

Sprawdź ustawienia Proxy

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Kliknij na Windows, wpisz cmd, naciśnij Enter.
 • Kliknij drugim przyciskiem na wynik i wybierz Uruchom jako administrator.
 • Gdy otworzy się okno Wiersza Poleceń, wpisz netsh winhttp show proxy i naciśnij Enter.
 • Jeśli Wiersz Poleceń nie pokazał żadnych błędów – nie ma żadnych problemów powiązanych z proxy.

Check proxy settings

Usuń złośliwe programy

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli błąd Esrv.exe – Application Error (0xc0000142) pojawił się nieoczekiwania, otwórz Menedżer Zadań i sprawdź, jak wiele procesów Esrv.exe działa na komputerze. Jeśli znalazłeś kilka procesów, może być to oznaką, że system został zainfekowany złośliwym wirusem ukrywającym się pod nazwą Esrv.exe. W takim wypadku, wyeliminuj procesy Esrv.exe i wykonaj pełny skan zaufanym programem anty-malware. Zalecamy korzystanie z Reimage.

Zauważ, że wiele nielegalnych stron oferuje cracki i generatory kluczy licencyjnych reimage. Powstrzymaj się od kradzieży oprogramowania, gdyż może ona poskutkować wieloma infekcjami malware (takie obejścia są często naszpikowane wirusami).

Scan your system with Reimage

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd aplikacji ESRV.EXE (0xc0000142) w systemie Windows 10?"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *