Jak naprawić błąd ''Aplikacja nie została uruchomiona, ponieważ żadna wtyczka platformy Qt nie mogła zostać zainicjowana'' w systemie Windows?

Problem: Dzień dobry. Ostatnio po aktualizacji systemu Windows nie byłem w stanie uruchomić OneDrive. Przy każdym uruchomieniu komputera otrzymywałem błąd ''Aplikacja nie została uruchomiona, ponieważ żadna wtyczka platformy Qt nie mogła zostać zainicjowana''. Czy możecie mi doradzić, jak poradzić sobie z tym problemem? Z góry dziękuję.

Rozwiązany problem

System operacyjny Windows składa się z wielu komponentów – niektóre są już wstępnie zainstalowane, a inne należy zaimplementować ręcznie, np. Node.js jest jednym z komponentów innych firm, które można zobaczyć na prawie każdym komputerze z systemem Windows.

Qt jest frameworkiem opartym na C++ , który jest przeznaczony do tworzenia aplikacji na Windows, Android, Linux i innych platformach. Chociaż sam w sobie nie jest językiem programowania, oparte na nim aplikacje muszą mieć zainstalowany framework na swoich komputerach, by móc działać. Niestety te zależności mogą z tego lub innego powodu sprawiać pewne problemy.

Gdy coś dzieje się nie tak z platformą Qt, użytkownicy mogą otrzymać błąd ''Aplikacja nie została uruchomiona, ponieważ żadna wtyczka platformy Qt nie mogła zostać zainicjowana''.

Ten błąd może dotyczyć kilku aplikacji, w tym gier, takich jak Apex Legends , samodzielnych komponentów (Dllhost) lub powszechnie używanych aplikacji, takich jak OneDrive. Ta ostatnia znajduje się na każdym komputerze z systemem Windows i jest niezwykle przydatną aplikacją powszechnie używaną do tworzenia kopii zapasowych systemu/plików lub jako dodatkowe miejsce na pliki użytkownika.

Oto pełny komunikat, który użytkownicy otrzymują po napotkaniu błędu (tekst komunikatu o błędzie może się różnić w niektórych przypadkach):

Ta aplikacja nie została uruchomiona, ponieważ żadna wtyczka platformy Qt nie mogła zostać zainicjowana. Ponowne zainstalowanie aplikacji może rozwiązać ten problem.

Dostępne wtyczki platformy to: minimal, offscreen, windows.

Choć może się wydawać, że włączenie lub zainstalowanie platformy Qt naprawi błąd ''Aplikacja nie została uruchomiona, ponieważ żadna wtyczka platformy Qt nie mogła zostać zainicjowana'', to tak nie jest. Może jednak pomóc ponowna instalacja aplikacji, która ma problemy z wykryciem wtyczki.

How to fix „Application failed to start because no Qt platform plugin could be initialized” error in Windows?

Niestety nie zawsze jest to możliwe, ponieważ użytkownicy często zgłaszali, że kiedy próbowali to zrobić, otrzymywali błąd ''Nie można znaleźć''. Powodem jest to, że nowsza wersja aplikacji może już znajdować się na urządzeniu, dlatego nie jest możliwa dezinstalacja. Można to jednak obejść.

W niektórych przypadkach przyczyny błędu mogą nie być powiązane z tymi wymienionymi powyżej, np. uszkodzenie plików systemowych również może powodować ten błąd, więc zalecamy wykonanie skanu za pomocą oprogramowania naprawczego FortectMac Washing Machine X9, które może automatycznie naprawić podstawowe problemy z systemem Windows. W przeciwnym razie postępuj zgodnie z poniższymi metodami, które powinny pomóc ci naprawić ten błąd raz na zawsze.

Metoda 1. Skopiuj odpowiedni folder do innej lokalizacji

 • Wciśnij na klawiaturze Win + E, by otworzyć Eksplorator plików
 • Z lewej strony okna wybierz Ten komputer
 • W polu wyszukiwania w prawym górnym rogu wpisz pyqt5_tools i wciśnij Enter
 • Po zakończeniu wyszukiwania, kliknij prawym przyciskiem folder pyqt5_tools i wybierz Otwórz lokalizację folderu How to fix „Application failed to start because no Qt platform plugin could be initialized” error in Windows?
 • Idź do folderu PyQt5 > Qt > wtyczki
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na platformy i wybierz Kopiuj lub wciśnij Ctrl + C How to fix „Application failed to start because no Qt platform plugin could be initialized” error in Windows?
 • Teraz wróć do folderu pakietów witryn (folderu, który otworzyłeś na początku)
 • Idź do pyqt5_tools > Qt > kosz
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na puste miejsce i wybierz Wklej lub po prostu naciśnij Ctrl + V
 • Gdy otrzymasz ostrzeżenie, wybierz Zastąp pliki w miejscu docelowym

Metoda 2. Sprawdź pliki systemowe pod kątem uszkodzeń

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Wpisz cmd w wyszukiwarce Windows
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator
 • Wpisz tutaj sfc /scannow i wciśnij Enter How to fix „Application failed to start because no Qt platform plugin could be initialized” error in Windows?
 • Poczekaj na zakończenie skanowania i uruchom ponownie swój komputer
 • Jeśli kontroler plików systemowych zwrócił błąd mówiący, że nie może naprawić uszkodzonych plików, uruchom następujące polecenia, wciskając Enter po każdym z nich:
  DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Metoda 3. Wypróbuj czysty rozruch

 • Wpisz msconfig w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter
 • Idź do karty Usługi
 • Zaznacz pole wyboru Ukryj wszystkie usługi Microsoft i wybierz Wyłącz wszystkie
 • Idź do karty Uruchamianie i wybierz Otwórz Menedżera zadań
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy każdy wpis i wybierz Wyłącz, a następnie zamknij Menedżera zadań
 • Idź do zakładki Rozruch, zaznacz Bezpieczny rozruch i wybierz Zastosuj + OK How to fix „Application failed to start because no Qt platform plugin could be initialized” error in Windows?

Po ponownym uruchomieniu systemu Windows spróbuj uruchomić aplikację, z którą miałeś problemy. Jeśli to rozwiąże twój problem, to oznacza, że jego przyczyną jest aplikacja innej firmy. Aby naprawić błąd ''Aplikacja nie została uruchomiona, ponieważ żadna wtyczka platformy Qt nie mogła zostać zainicjowana'', powinieneś odinstalować wszystkie ostatnio zainstalowane aplikacje i zobaczyć, czy to rozwiąże twój problem w normalnym trybie.

Metoda 4. Ponownie zainstaluj daną aplikację

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Powinieneś spróbować odinstalować aplikację, z którą masz problemy, a następnie zainstalować ją ponownie. Jeśli masz do czynienia z OneDrive, powinieneś wykonać następujące czynności:

 • Wciśnij Win + R na klawiaturze
 • W oknie dialogowym Uruchamianie wklej:
  %userprofile%\\AppData\\Local\\Microsoft\\OneDrive\\Update\\OneDriveSetup.exe
 • Przejdź przez proces instalacji i uruchom ponownie swój komputer How to fix „Application failed to start because no Qt platform plugin could be initialized” error in Windows?
 • Jeśli Windows nie może znaleźć określonego pliku, powinieneś pobrać plik instalacyjny z oficjalnej strony internetowej [bezpośredni link].

Jeśli ta metoda nie działa i wyświetli się błąd, przejdź do poniższej metody, a następnie powtórz ten krok.

Metoda 5. Odinstaluj problematyczną aplikację za pomocą Wiersza polecenia

Odinstalowanie programu, który nie chce się odinstalować, może być trudne, choć można to zrobić przez PowerShell, ponieważ możesz go uruchomić jako administrator. Pamiętaj, że poniższy przykład dotyczy aplikacji OneDrive i polecenie będzie się różnić w zależności od nazwy aplikacji i jej lokalizacji:

 • Otwórz Wiersz polecenia jako administrator jak wyjaśniono to powyżej
 • Skopiuj i wklej następujące polecenia, wciskając Enter po każdym z nich:
  taskkill /f /im OneDrive.exe
  %SystemRoot%\\SysWOW64\\OneDriveSetup.exe /uninstall How to fix „Application failed to start because no Qt platform plugin could be initialized” error in Windows?
 • Uwaga: jeśli używasz 32-bitowego systemu Windows, użyj zamiast tego następującego polecenia, by odinstalować OneDrive:
  %SystemRoot%\\System32\\OneDriveSetup.exe /uninstall
 • To powinno wymusić odinstalowanie aplikacji.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd ''Aplikacja nie została uruchomiona, ponieważ żadna wtyczka platformy Qt nie mogła zostać zainicjowana'' w systemie Windows?"