Jak naprawić błąd Aktualizacji Windows o kodzie 0x80244022?

Problem: Kilka dni temuzbudowałem od zera mój nowy, profesjonalny komputer z Windowsem 10. Kilka godzin po instalacji zdecydowałem się na uruchomienie Windows Update na wypadek kilku nowych, dostępnych aktualizacji.

Problem: Otrzymałem jednak wiadomość błędu mówiącą: “Było kilka problemów z instalacją aktualizacji, jednak spróbujemy ponownie w późniejszym terminem. Jeśli wciąż widzisz tą wiadomość i chcesz dowiedzieć się więcej, to może pomóc: (0x80244022).”

Problem: Ponieważ nie jestem zbytnio obeznany w komputerach, nie potrafię naprawić tego błędu samodzielnie. Czuję się więc zobowiązany prosić o pomoc!

Rozwiązany problem

Błąd o kodzie 0x80244022 jest problemem związanym z aktualizacją oprogramowania, powiązanym z systemami Windows 7 i Windows 10. Kod błędu 0x80244022 to bardziej ogólne określenie tej usterki Windows Update. Eksperci mają na ten błąd dużo bardziej techniczną nazwę – błąd 503 WU_E_PT_HTTP_STATUS_SERVICE_UNAVAIL HTTP.

Błąd ten może się pojawić, gdy Windows Update natrafi na błędy przy próbie połączenia ze stroną Microsoft Update, pobieraniu, instalacji aktualizacji itp. Nigdy nie jest jasne, czemu ten błąd się pojawia, warto więc wykonać skan diagnostyczny systemu, by rozwiązać przyczynę problemu.

Jeśli nie jesteś zbytnio obeznany w technoligoo, możesz nie być zaznajomiony ze sposobami na rozwiązanie błędu 0x80244022. Na szczęście, nasi eksperci są tu, by pomóc. Na końcu tego artykułu znajdziesz instrukcje, jak tego dokonać, wraz z innymi cennymi informacjami mogącymi pomóc przy naprawie błędu 0x80244022.

Po nieco dokładniejsza analiza logu błędu, eksperci zauważyli, że problem jest blisko powiązany z usługą Sklepu Windows: błąd wskazuje, kiedy usługa jest przeciążona. W obecnych czasach wszyscy są zajęci i zawsze w pośpiechu – gdy znajdujemy czas na aktualizację oprogramowania, instalujemy wszystko na raz. To powoduje przeładowanie serwisu i uruchamia Błąd 0x80244022.

Możesz to naprawić uruchamiając system ponownie i sprawdzając aktualizacje w póxniejszym terminie. Jeśli już spróbowałeś tego, lecz każda próba kończy się takim samym błędem, możesz potrzebować sprawdzić ręcznie sposoby na rozwiązanie tej nieprzyjemnej sytuacji. Eksperci Windows 10 wskazują, że większość problemów związanych z Windows Updat jest wywoływana poprzez pomyłki następujące pomiędzy Twoim komputerem oraz serwerem Windows Update lub ustawieniami proxy.

Możesz mieć szczęście resetując najpierw usługę Windows Update, a jeśli to nie pomoże, wyłączając także ustawienia proxy. Kolejną wskazówkę będzie sprawdzenie ustawień daty i czasu, ponieważ błędna synchronizacja może zatrzymać pobieeranie aktualizacji przez usługę Windows Update.

By poóc Ci z tym ptoblemem, przygotowaliśmy instrukcję każego z przedstawionych sposobów, a nawet więcej. Przed uruchomieniem jakichkolwiek napraw, przeskanuj sprzęt programem Fortect. Może się okazać, że jakiś malware uniemożliwia systemowi pobieranie aktualizacji.

Jak naprawić błąd Windows Update o kodzie 0x80244022?

By zacząć naprawę błędu o kodzie 0x80244022, zalecamy tymczasowe wyłączenie programów antywirusowych – szczególnie, jeśli korzystasz z progamów innych firm.

Opcja 1. Narzedzie do rozwiązywania problemów w systemie

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

 1. Wejdź na oficjalną stronę wsparcia Windows i pobierz Narzędzie do rozwiązywania problemów Windows Update na okresloną wersję swojego systemu operacyjnego.
 2. Wejdź na lokację, w której zapisałeś program i uruchom plik wu.diagcab.
 3. Trzymaj się tego procesu i napraw programy zgodnie z kolejnymi krokami działania narzędzia do rozwiązywania problemów.

Opcja 2. Pobierz aktualizacje ręcznie

 1. Na stronie historii aktualizacji znajdź najnowszą Bazę Wiedzy (Knowledge Base, KB) WIndowsa 10. Zapamiętaj, skopiuj lub zapisz numer tej bazy.
 2. Wejdź na oficjalną stron Katalogu Microsoft Update i wpisz lub wklej numer KB w wyszukiwarkę, następnie wciśnij Enter.
 3. Kliknij na adres pobierania wybranej bazy, poczekaj na pobranie pliku i zapisz go w wybranej lokalizacji na komputerze.
 4. Uruchom pobrany patch, by rozpocząć proces aktualizacji.

Opcja 3. Uruchom narzędzie DISM za pomocą Wiersza Poleceń (Administrator)

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

 1. Otwórz menu Windows i wybierz z listy aplikacji Wierz Poleceń (Administrator) bądź wpisz “Wiersz Poleceń (Admin).
 2. Wprowadź hasło administratora (jeśli potrzebne) i kliknij „Pozwól” lub „Tak”
 3. W linii komend wpisz: “DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth”. Wciśnij Enter i poczekaj na zakończenie procesu.
 4. Następnie wpisz komendę “sfc /scannow” i wciśnij Enter.
  Wyjdź z Wiersza Poleceń i spróbuj uruchomić Windows Update ponownie.

Opcja 4. Sprawdź ustawienia Daty i Czasu

 • Otwórz Panel Sterowania i wybierz opcję Zegar, Język i Region.
 • Wciśnij przycisk Zmień ustawienia.
 • Zaznacz pole przy Zsynchronizuj z Internetowym serwerem czasu i kliknij na Zaktualizuj teraz.
 • Na koniec, kliknij OK i zamknij okno.
 • Uruchom komputer ponownie i sprawdź, czy Data i Czas są poprawne.

Opcja 5. Wyłącz proxy

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

 1. Wciśnij Windows + R, wpisz inetcpl.cpl i wciśnij Enter.
 2. Wybierz Połączenia i otwórz Ustawienia LAN.
 3. Znajdź pole Wykruj ustawienia automatycznie i zaznacz je.
 4. Na końcu odznacz pole przy Serwer proxy.

Opcja 6. Zresetuj komponenty Windows Update

UWAGA: reset komponentów Windows Update wymaga zmodyfikowania niektórych wpisów Rejestru Windows. Z tego powodu sugeruje się przygotować kopie zapasowe rejestru, by być w stanie przywrócić go w wypadku jakiegokolwiek niepowodzenia.

 1. Uruchom Wiersz Poleceń (Admin).
 2. Jeśli wyskoczy informacja Kontroli Konta Użytkownika, wciśnij OK, aby kontynuować.
 3. Wpisując następujące komendy zatrzymasz usługi BITS, Windows Update, Cryptographic i MSI Installer. Nie zapomnij wcisnąć Enter po każdej z nich:
  net stop bits
  net stop wuauserv
  net stop appidsvc
  net stop cryptsvc
 4. Wpisz następnie komendęDel „%ALLUSERSPROFILE%\\Application Data\\Microsoft\\Network\\Downloader\\qmgr*.dat” by usunąć pliki qmgr*.dat.
 5. Po wykonaniu komendy, skopiuj i wklej komendę cd /d %windir%\\system32 i wpisz Enter, by ją wykonać.
 6. By pononownie zarejestrować pliki BITS i Windows Update, musisz wpisać wszystkie komendy (rozdzielone Enterem) widoczne poniżej:
  regsvr32.exe atl.dll
  regsvr32.exe urlmon.dll
  regsvr32.exe mshtml.dll
  regsvr32.exe shdocvw.dll
  regsvr32.exe browseui.dll
  regsvr32.exe jscript.dll
  regsvr32.exe vbscript.dll
  regsvr32.exe scrrun.dll
  regsvr32.exe msxml.dll
  regsvr32.exe msxml3.dll
  regsvr32.exe msxml6.dll
  regsvr32.exe actxprxy.dll
  regsvr32.exe softpub.dll
  regsvr32.exe wintrust.dll
  regsvr32.exe dssenh.dll
  regsvr32.exe rsaenh.dll
  regsvr32.exe gpkcsp.dll
  regsvr32.exe sccbase.dll
  regsvr32.exe slbcsp.dll
  regsvr32.exe cryptdlg.dll
  regsvr32.exe oleaut32.dll
  regsvr32.exe ole32.dll
  regsvr32.exe shell32.dll
  regsvr32.exe initpki.dll
  regsvr32.exe wuapi.dll
  regsvr32.exe wuaueng.dll
  regsvr32.exe wuaueng1.dll
  regsvr32.exe wucltui.dll
  regsvr32.exe wups.dll
  regsvr32.exe wups2.dll
  regsvr32.exe wuweb.dll
  regsvr32.exe qmgr.dll
  regsvr32.exe qmgrprxy.dll
  regsvr32.exe wucltux.dll
  regsvr32.exe muweb.dll
  regsvr32.exe wuwebv.dll
 7. By uruchomić ponownie Winsock, wpisz komendy netsh winsock reset oraz netsh winhttp reset proxy. Wciśnij Enter po każdej z nich, jak zwykle.
 8. Na koniec zrestartuj usługi BITS, Windows Update, Cryptographic i MSI Installer wpisując następujące komendy, rozdzielone Enterem:
  net start bits
  net start wuauserv
  net start appidsvc
  net start cryptsvc

UWAGA. Jeśli ten błąd pojawia się w Windows 10, wejdź w Ustawienia aktualizacji. Skorzystaj z Opcji zaawansowanych. Upewnij się, że pole Aktualizuj inne produkty Microsoft przy aktualizacji systemu jest zaznaczone. Poniżej, w tym samym oknie wejdź w opcję Wybierz sposób dostrczania aktualizacji. Przesuń pasek na Wł.,by aktualizować sprzęt wykryty w tej samej sieci.

 1. Wciśnij następnie Windows+R. Wpisz services.msc. Po pojawieniu się okna, przewiń w dół i znajdź Windows Update.
 2. Kliknij na niego drugim przyciskiem i wejdź we Właściwości.
 3. Upewnij się, że ustawiony jest Ręczny rodzaj uruchamiania.
 4. Kliknij Zatwierdź, a następnie OK.
 5. Wyjdź z programu.
 6. Wejdź w Ustawienia aktualizacji ponownie i spróbuj dokonać aktualizacji.

Po wykonaniu caości, uruchom komputer ponownie i sprawdź, czy błąd 0x80244022 został rozwiązany. Na koniec, zalecamy instalację programu Fortect. Program ten nie tylko znajduje malware, ale też pomafa konserwować komputer by zapobiec błędom rejestru i uszkodzonym plikom systemowym.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd Aktualizacji Windows o kodzie 0x80244022?"