Jak naprawić błąd aktualizacji Windows o kodzie 0x80070013?

stworzone przez Julie Splinters - -

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd aktualizacji Windows o kodzie 0x80070013?

Gdy próbuję uruchomić Windows 10 Anniversary Update, trafiam na błąd 0x80070013, który zatrzymuje proces przed działaniem. Próbowałem uruchomić aktualizacją kilka razy – za każdym razem jednak pojawia się ten konkretny błąd. Czasem pojawia się na początku procesu. Czasem zaś aktualizacja zaczyna się uruchamiać, a następnie zawiesza się z tym błędem. Czemu coś takiego się dzieje?

Rozwiązany problem

0x80070013 to kolejny błąd aktualizacji Windows 10. Po przyjrzeniu się na forum Microsoft oraz innych forach w sieci, wygląda na jedno – ten błąd jest dość powszednim błędem, na który ostatnio trafiają tysiące użytkowników Windowsa 10. Błąd ten pojawił się wraz z aktualizacją Windows Anniversary Update. Jest to więc świeży błąd, który na szczęście ma już rozwiązanie.

Bardzo często takie błędy są wywoływane przez wirusy/malware, infekcje, oprogramowanie, rejestry, programy startowe, aktualizacje i podobne problemy. W tym wypadku, przyczyną błędu 0x80070013 jest sterownik. Są dwa możliwe problemy ze sterownikiem, które nie pozwalają na aktualizację Windowsa 10 – próbujesz zainstalować już istniejący sterownik, bądź sterownik ten nie jest kompatybilny ze sprzętem (bądź mniej kompatybilny niż sterownik już znajdujący się w systemie). Tak długo, jak nie naprawisz błędu 0x80070013, nie będziesz mógł zaktualizować systemu Windows.

UWAGA: jeśli twoje urządzenie natrafi na błąd, warto zainstalować oprogramowanie do rozwiązywania problemów w systemie. Specjaliści mówię, że programy typu Reimage i RegCure Pro mają dobre wyniki w naprawie aktualizacji Windows. Przemyśl instalację i uruchomienie jednej z takich aplikacji anty-malware.

Windows Update error 0x80070013 message

To wideo pomoże Ci naprawić błąd:

Napraw wiadomość błędu 0x80070013

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Reimage Reimage.

Nie trzeba mówić, że system powinien być regularnie aktualizowany, by móc uzyskać najlepszą wydajność. Dlatego też, błąd aktualizacji 0x80070013 może być poważnym problemem. By zakończyć ten proces, spróbuj zaktualizować komponenty Windows Update. Ten sposób naprawy błędu 0x80070013 wymaga dostania się do Wiersza Poleceń, co może być wykonane w następujący sposób:

  1. Znajdź w lewym dolnym rogu ikonę Windows, kliknij na nią i jednocześnie naciśnij przycisk X.
  2. Kiedy pojawi się rozwjane manu, znajdź i kliknij opcję Wiersz Poleceń (Administrator).
  3. W wypadku pojawienia się okna Kontroli Konta Użytkownika, kliknij Tak.

Fix 0x80070013 error

Gdy otworzysz okno Wiersza Poleceń, twoim zadaniem jest wyłączenie kilku procesów Windows (MSI Installer, Windows Update Services, BITS). Bądź ostrożny – liczy się tutaj poprawne wpisanie komend, bez żadnych błędów. Wpisz nastęujące komendy i każdą z nich zatwierdź Enterem

net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver

Następnym krokiem będzie zmiana nazw folderów Catroot2 oraz SoftwareDistribution. W tym celu musisz wpisać komendy ren C:\\Windows\\System32\\catroot2 Catroot2.old i ren C:\\Windows\\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old w oknie Wiersza Poleceń (Administrator) i nacisnąć Enter po każdej z nich.

Na koniec, uruchom ponownie procesy, które zostały wcześniej zatrzymane. Nie zamykaj okna Wiersza Poleceń, wpisz poniższe komendy i naciśnij Enter po każdej z nich:

net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

Take care of 0x80070013 error message

Zamknij teraz Wiersz Poleceń (Administrator) naciskając przycisk X w prawym górnym rogu, bądź wpisz Exit w oknie Wiersza i naciśnij Enter.

Wiemy, że naprawa błędu 0x80070013 jest dużo prostsza, niż myślałeś. Bądź jednak ostrożny i wykonaj każdy krok tej instrukcji – w przeciwnym wypadku system Windows może nie zrozumieć, bądź nawet źle zrozumieć podawane komendy. Jeśli wykonałeś wszystkie kroki, sprawdź, czy usunięcie błędu 0x80070013 zakończyło się sukcesem, uruchamiając aktualizację Windows 10.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Reimage nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Reimage - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Reimage - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Reimage
O autorze
Julie Splinters - Specjalista ds. optymalizacji komputerów.

Jeśli chodzi o optymalizację komputerów, Julie Splinters jest w tym ekspertem. Nie ważne, czy chodzi o powolny smartfon, system Windows, Mac czy Linux - znajdzie ona rozwiązanie w parę minut.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd aktualizacji Windows o kodzie 0x80070013?"

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *