Jak naprawić błąd aktualizacji Windows o kodzie 0x80070013?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd aktualizacji Windows o kodzie 0x80070013?

Gdy próbuję uruchomić Windows 10 Anniversary Update, trafiam na błąd 0x80070013, który zatrzymuje proces przed działaniem. Próbowałem uruchomić aktualizacją kilka razy – za każdym razem jednak pojawia się ten konkretny błąd. Czasem pojawia się na początku procesu. Czasem zaś aktualizacja zaczyna się uruchamiać, a następnie zawiesza się z tym błędem. Czemu coś takiego się dzieje?

Rozwiązany problem

0x80070013 to kolejny błąd aktualizacji Windows 10. Po przyjrzeniu się na forum Microsoft oraz innych forach w sieci, wygląda na jedno – ten błąd jest dość powszednim błędem, na który ostatnio trafiają tysiące użytkowników Windowsa 10. Błąd ten pojawił się wraz z aktualizacją Windows Anniversary Update. Jest to więc świeży błąd, który na szczęście ma już rozwiązanie.

Bardzo często takie błędy są wywoływane przez wirusy/malware, infekcje, oprogramowanie, rejestry, programy startowe, aktualizacje i podobne problemy. W tym wypadku, przyczyną błędu 0x80070013 jest sterownik. Są dwa możliwe problemy ze sterownikiem, które nie pozwalają na aktualizację Windowsa 10 – próbujesz zainstalować już istniejący sterownik, bądź sterownik ten nie jest kompatybilny ze sprzętem (bądź mniej kompatybilny niż sterownik już znajdujący się w systemie). Tak długo, jak nie naprawisz błędu 0x80070013, nie będziesz mógł zaktualizować systemu Windows.

UWAGA: jeśli twoje urządzenie natrafi na błąd, warto zainstalować oprogramowanie do rozwiązywania problemów w systemie. Specjaliści mówię, że programy typu Fortect i RegCure Pro mają dobre wyniki w naprawie aktualizacji Windows. Przemyśl instalację i uruchomienie jednej z takich aplikacji anty-malware.

To wideo pomoże Ci naprawić błąd:

Napraw wiadomość błędu 0x80070013

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Nie trzeba mówić, że system powinien być regularnie aktualizowany, by móc uzyskać najlepszą wydajność. Dlatego też, błąd aktualizacji 0x80070013 może być poważnym problemem. By zakończyć ten proces, spróbuj zaktualizować komponenty Windows Update. Ten sposób naprawy błędu 0x80070013 wymaga dostania się do Wiersza Poleceń, co może być wykonane w następujący sposób:

  1. Znajdź w lewym dolnym rogu ikonę Windows, kliknij na nią i jednocześnie naciśnij przycisk X.
  2. Kiedy pojawi się rozwjane manu, znajdź i kliknij opcję Wiersz Poleceń (Administrator).
  3. W wypadku pojawienia się okna Kontroli Konta Użytkownika, kliknij Tak.

Gdy otworzysz okno Wiersza Poleceń, twoim zadaniem jest wyłączenie kilku procesów Windows (MSI Installer, Windows Update Services, BITS). Bądź ostrożny – liczy się tutaj poprawne wpisanie komend, bez żadnych błędów. Wpisz nastęujące komendy i każdą z nich zatwierdź Enterem

net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver

Następnym krokiem będzie zmiana nazw folderów Catroot2 oraz SoftwareDistribution. W tym celu musisz wpisać komendy ren C:\\Windows\\System32\\catroot2 Catroot2.old i ren C:\\Windows\\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old w oknie Wiersza Poleceń (Administrator) i nacisnąć Enter po każdej z nich.

Na koniec, uruchom ponownie procesy, które zostały wcześniej zatrzymane. Nie zamykaj okna Wiersza Poleceń, wpisz poniższe komendy i naciśnij Enter po każdej z nich:

net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

Zamknij teraz Wiersz Poleceń (Administrator) naciskając przycisk X w prawym górnym rogu, bądź wpisz Exit w oknie Wiersza i naciśnij Enter.

Wiemy, że naprawa błędu 0x80070013 jest dużo prostsza, niż myślałeś. Bądź jednak ostrożny i wykonaj każdy krok tej instrukcji – w przeciwnym wypadku system Windows może nie zrozumieć, bądź nawet źle zrozumieć podawane komendy. Jeśli wykonałeś wszystkie kroki, sprawdź, czy usunięcie błędu 0x80070013 zakończyło się sukcesem, uruchamiając aktualizację Windows 10.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Julie Splinters - Specjalista ds. optymalizacji komputerów.

Jeśli chodzi o optymalizację komputerów, Julie Splinters jest w tym ekspertem. Nie ważne, czy chodzi o powolny smartfon, system Windows, Mac czy Linux - znajdzie ona rozwiązanie w parę minut.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd aktualizacji Windows o kodzie 0x80070013?"