Jak naprawić błąd aktualizacji Windows 10 o kodzie 0x800F0922?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd aktualizacji Windows 10 o kodzie 0x800F0922?

Witajcie. Z jakiegoś powodu aktualizacja KB3213986 podczas instalacji generuje błąd. Próbowałem ją zainstalować już kilka razy, lecz na końcu procesu pojawia się wiadomość błędu i wszystkie zmiany zostają wycofane. Czy możecie mi pomów? Jest naprawdę mało informacji o tym błędzie w sieci… Dzięki z góry!

Rozwiązany problem

Błąd o kodzie 0x800F0922 to błąd systemu Windows, który może ostrzegać o dwóch problemach przy aktualizowaniu Windowsa 10 bądź instalacji określonych aktualizacji. Gdy coś pójdzie nie tak z procedurą, użytkownik otrzymuje wiadomość błędu:

Niektóre aktualizacje nie zostały zainstalowane
Znalezione błędy:
Kod: 0x800F0922 Windows Update natrafił na błąd.

Błąd ten oferuje też pomoc w naprawieniu problemu. Pomoc ta jednak nie zawsze pomaga. Możemy jednak zapewnić, że naprawa błędu 0x800F0922 i instalacja aktualizacji jest możliwa.

Większość ludzi mających problem z tym błędem poinformowało specjalistów, że błąd 0x800F0922 pojawia się podczas instalacji aktualizacji KB3213986. Przez to inżynierzy uznali na początek, że źródłem problemu jest sama aktualizacja bądź część jej plików, które mogły zostać uszkodzone podczas instalacji.

Bliższe przyjrzenie się sytuacji ujawniło, że starsze aktualizacje Windowsa 10 także natrafiają na błąd 0x800F0922, choć dużo rzadziej. Dodatkowo, przyczyną problemu może być brak miejsca na określonej partycji systemowej bądź awaria usługi Windows Update.

Na koniec, z listy możliwych przyczyn nie powinno się wyłączać infekcji wirusowej bądź malware. Podczas, gdy błąd ten nie był tak częsty we wcześniejszych aktualizacjach Windowsa, wygląda na to, że wydanie łatki KB3213986 pogorszyło sytuację.

Bardziej zaawansowani użytkownicy Windowsa 10 mogą znaleźć winowajcę i naprawić błąd samemu. Ci, którzy nie znają systemu mogą jednak potrzebować instrukcji, jak naprawić błąd aktualizacji systemu Windows 10 o kodzie 0x800F0922.

Dodatkowo, ten sam błąd 0x800F0922 może pojawić się przy instalacji bądź aktualizacji .NET framework. W takiej sytuacji użytkownicy otrzymują inną wiadomość błędu, taką jak:

The following feature couldn’t be installed:
.NET Framework 3.5 (includes .NET 2.0 and 3.0)

The changes couldn’t be completed. Please reboot your computer and try again.
Error code: 0x800F0922

Niestety, ponowne uruchomienie nie zawsze pomaga naprawić błąd frameworka .NET. By naprawić ten problem, będziesz musiał aktywować .Net Framework 3.5, uruchomić usługę Deployment Image Servicing and Management (DISM), bądź przebudować wartości znajdujące się w Performance Counter Library Values.

Metody naprawy błędu aktualizacji Windows 10 o kodzie: 0x800F0922

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli proste rozwiązania, takie jak uruchomienie ponowne komputera czy narzędzie do rozwiązywania problemów Windows Update, nie pomogły pozbyć się błędu 0x800F0922, powinieneś spróbować innych opcji. Instalacja aktualizacji jest bardzo ważna, by komputer był mniej podatny na cyberataki i byś miał najlepsze wrażenia z jego korzystania.

Opcja 1. Uruchom narzędzia DISM i SFC

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 1. W wyszukiwarce Windows wpisz cmd.
 2. Kliknij drugim przyciskiem na Wiersz poleceń i wybierz opcję Uruchom jako administrator.
 3. Wpisz komendę sfc /scannow command i wciśnij Enter.

 4. Wpisz następujące komendy i potwierdź je Enterem:
  DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
 5. Zamknij Wiersz Poleceń i uruchom system ponownie.

Opcja 2. Zresetuj komponenty Windows Update

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 1. Wciśnij przyciski Windows + X i wybierz Wiersz Poleceń (Admin).
 2. Wyłącz usługi BITS, Cryptographic, MSI Installer oraz Windows Update podając poniższe komendy w Wierszu Poleceń. Wciśnij Enter po każdej z nich:

  net stop wuauserv
  net stop cryptSvc
  net stop bits
  net stop msiserver
  ren C:\\Windows\\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
  ren C:\\Windows\\System32\\catroot2 Catroot2.old

 3. Ostatnie dwie komendy są wykorzystywane do zmiany nazw folderów SoftwareDistribution i Catroot2. Po wykonaniu wszystkich komend, aktywuj usługi BITS, Cryptographic, MSI Installer oraz Windows Update Services podając następujące komendy w Wierszu Poleceń. Wciśnij Enter po każdej z nich:

net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

Na koniec, zamknij okno Wiersza Poleceń i uruchom ponownie komputer.

Opcja 3. Aktywuj .NET framework

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli podejrzewasz, że przyczyną błędu 0x800F0922 jest wyłącozny .NET framework, wykonaj następujące kroki:

 1. Wciśnij Windows + X i wybierz Panel sterowania.
 2. Wpisz windows features w wyszukiwarce i wybierz opcję Włącz lub Wyłącz funkcje systemu Windows.

 3. Zaznacz pole przy .Net framework i wciśnij OK.

Opcja 4. Uruchom pełny skan systemu profesjonalnym antywirusem

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

By sprawdzić, czy problem nie został wywołany przez wirusa, przeskanuj komputer programem Fortect bądź innym zaufanym anty-malwarem. Wykryje on i usunie wirusy oraz potencjalnie niepożądane aplikacje. Poza tym, Reimage zapewni, że nie ma żadnych uszkodzonych wpisów w rejestrze, plików, cache oraz podobnych problemów. Mamy nadzieję, że artykuł ten pomógł Ci naprawić błąd 0x800F0922 oraz zainstalować aktualizacje WIndowsa 10 z powodzeniem.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd aktualizacji Windows 10 o kodzie 0x800F0922?"