Jak naprawić błąd "Administrator zablokował uruchomienie tej aplikacji" na Windows 10?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd "Administrator zablokował uruchomienie tej aplikacji" na Windows 10?

Microsoft ze swoim Windowsem 10 zaczyna działań mi na nerwy. Jeden błąd za drugim! Czy kiedykolwiek znajdę czas wolny od naprawiania usterek Windowsa 10???

Tym razem, system zabrania mi pobierać i instalować oprogramowanie wyświetlając wiadomość błędu “Administrator zablokował uruchomienie tej aplikacji.” Jestem administratorem – wiadomość jednak i tak się pojawia. Co powinienem zrobić?

Rozwiązany problem

„Administrator zablokował uruchomienie tej aplikacji” jest błędem systemu Windows powstrzymującym użytkowników przez pobieraniem i instalacją aplikacji. Znaleźlismy kilka tematów, w którym ludzie korzystający ze starszych wersji Windowsa natknęli się na problem – obecnie dominuje on jednak na Windowsie 10 (dokładnie, w aktualizacji Creators Update).

How to fix „An administrator has blocked you from running this app” error on Windows 10?

Od kiedy Windows był traktowany jako słaby system pod względem bezpieczeństwa, Microsoft robi wszystko, by poprawić sytuację. Starsze wersje systemu Windows nie posiadają usług ochronnych do weryfikacji plików i programów, jakie uzytkownik chce pobrać lub zainstalować. Cała odpowiedzialność za bezpieczeństwo komputera była przekazywana programom antywirusowym.

Z tego powodu, Microsoft wydał wiele funkcji nakierowanych na bezpieczeństwo, na przykład wbudowaną Zaporę systemu Windows lub usługę Kontroli Konta Użytkownika. Niektóre z funkcji zostały dołączone do Windowsów 8 i 8.1, większość z tych funkcji pojawiła się wraz z Windowsem 10.

Niestety, wbudowane usługi Zapory systemu lub Kontroli Konta Użytkownika często działają agresywnie. Wiele ludzi zgłasza, że Kontrola Konta użytkownika uniemożliwia im instalację aplikacji i wyświetla wiadomość „Administrator uniemożliwił uruchomianie tej aplikacji.”

Celem tego okienka jest zabezpieczenie systemu przed uruchomieniem podejrzanych plików setup.exe, mogących wprowadzić wirusa do systemu.

Jeśli nic nie wiesz na temat bezpieczeństwa aplikacji – szczególnie jeśli została pobrana ona z zewnętrznego źródła – nie zalecamy ignorowania błędu „Administrator uniemożliwił uruchomienie tej aplikacji” i uruchamiania tego pliku.

Jednakże, okno „Administrator zablokował uruchomienie tej aplikacji” jest, zwykle pośrednio, powiązany z pobieranymi plikami. W większości przypadków, wiadomość ta pojawia się przy w pełni poprawnych aplikacjach – na przykład, ze sterownikiem systemowym pobranym bezpośrednio od producenta.

Poza tym, właściciel komputer jest zalogowany Kontem Administratorskim. By sprawdzić, czy błąd blokowania aplikacji przez administratora jest powiązany z pobranym programem, czy też ze zła konfiguracją systemu, spróbuj uruchomić Wiersz Poleceń z uprawnieniami administratora.

W tym celu, kliknij drugim przyciskiem na Windows i wybierz Wiersz Poleceń (Administrator). Jeśli Wiersz Poleceń został zablokowany przez taką wiadomość, skorzystaj z rozwiązań podanych w tym poście.

An administrator has blocked you from running this app. For more information, contact the administrator.

Naprawa błędu aplikacji zablokowanej przez administratora na Windowsie 10

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

WAŻNE: uruchamianie pliku lub pobranie programu, wywołującego ten błąd NIE jest zalecane póki nie masz stuprocentowej pewności, że twórcy/właścicielowi i dystrybutorowi pliku można zaufać.

Uruchom ulepszony Wiersz Poleceń

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Zaloguj się jako administrator.
 • Kliknij drugim przyciskiem myszy na Windows i wybierz opcję Wiersz Poleceń (administrator).
 • Wprowadź pełną ścieżkę aplikacji do uruchomienia. Na przykład,C:\\Dell\\Drivers\\24T1W\\R235168\\Setup.exe.

Włącz ukryte Konto Administratora

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Kliknij drugim przyciskiem na Windows i wybierz Wiersz Poleceń (Administrator).
 • Wprowadż komendę net user administrator /active:yes i wciśnij Enter.

 • Zamknij Wiersz Poleceń i wyloguj się ze swojego konta.
 • Zobaczysz konto Administratora w lewym dolnym rogu ekranu.

 • Zaloguj się na nie.
 • Znajdź aplikację lub plik .exe, którego nie mogłeś zainstalować/uruchomić.
 • Jeśli błąd „Administrator zablokował uruchomienie tej aplikacji” został naprawiony z powodzeniem, wyloguj się z konta administratora i zaloguj się na orginalne konto.
 • Na koniec, otwórz Wiersz Poleceń ponownie i wpisz komendę net user administrator /active:no, aby wyłączyć ukryte konto Administratora.

Na końciu, nie zapomnij uruchomić pełnego skany systemu programem Fortect lub inną fachową aplikacją w celu zapewnienia ochrony i optymalizacji komputera.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd "Administrator zablokował uruchomienie tej aplikacji" na Windows 10?"