Jak naprawić błąd 1962 "Nie znaleziono systemu operacyjnego"?

Problem: Gdy pobrałem Windows 10 Fall Creators Update na swój komputer, system utknął w menu uruchamiania z błędem 1962 mówiącym “Nie znaleziono systemu operacyjnego.” Wykonałem twardy reset, po którym system się uruchomił, lecz następnego dnia pojawił się ten sam błąd. Co mogę z tym zrobić?

Rozwiązany problem

Problemy z uruchomieniem systemu są powszechne w systemie Windows 10, zależnie od producenta sprzętu. Istnieje jednak jeden problem na komputerach Lenovo – Błąd 1962. Mówi on “Nie znaleziono systemu operacyjnego” – takie twierdzenie naturalnie powoduje panikę wśród użytkowników komputerów.

Zazwyczaj, błąd ten występuje po restarcie systemu Windows. Choć eksperci nie znaleźli powiązania między błędem 1962 i oprogramowaniem zainstalowanym na komputerze, użytkownicy Lenovo wciąż zgłaszają problem na oficjalnej stronie wsparcia technicznego Microsoft sądząc, że darmowa aktualizacja systemu Windows 10 bądź aktualizacje funkcji (Creators Update, Fall Creators Update) powodują ten problem.

Takie spekulacje są co najmniej dziwne. Jeśli błąd “Nie znaleziono systemu operacyjnego” z kodem 1962 pojawił się podczas restartu po instalacji systemu Windows 10 bądź jego aktualizacji, jest to najpewniej przypadek. Jeśli jesteś pewien, że to aktualizacja bądź instalacja oprogramowania wywołała błąd, możesz uruchomić diagnostykę Windows bądź wykonać czystą instalację systemu.

Jednakże, w większości przypadków problem wynika z uszkodzonego dysku twardego bądź kabla SATA, łączącego dysk z płytą główną. Dlatego, aby naprawić błąd 1962, powinieneś sprawdzić, czy któraś z tych dwóch rzeczy nie działa.

Instrukcja naprawy błędu 1962 „Nie znaleziono systemu operacyjnego” na komputerach Lenovo

Większości osób udało się naprawić błąd 1962 na komputerach Lenovo poprzez twardy reset. Nie jest to jednak ostateczne rozwiązanie – ponownie pojawienie się tego błędu jest kwestią czasu. By całkowicie naprawić błąd, sprawdź stan dysku oraz kabla SATA.

W tym celu potrzebujesz innego, dobrze działającego komputera. Wyjmij dysk i podłącz go do drugiego komputera. Jeśli ten wykryje i pozwoli na dostęp do dysku, wtedy sprawczą błędu (najpewniej) jest kabel SATA. Powinieneś więc go wymienić na nowy.

Jeśli działający komputer nie może wykryć dysku, będziesz musiał do wymienić. Niestety, oznacza to utratę wszelkich danych na nim przechowywanych. Jeśli miałeś na dysku masę informacji osobistych, skontaktuj się z profesjonalistą, który może spróbować odzyskać chociaż część danych.

Jeśli Dysk i kabel SATA działają prawidłowo, spróbuj następujących rozwiązań:

Wejdź w BIOS komputera

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

WAŻNE: Bądź ostrożny przy wykonywaniu tych kroków – nieuważny błąd może naruszyć integralność kommputera.

 1. Gdy system wyświetli błąd „Nie znaleziono systemu operacyjnego”, naciśnij i przytrzymaj Ctrl + Alt + Del. Teraz system powinien się uruchomić ponownie. By przejść w ustawienia BIOSu, wciśnik kilkukrotnie F12.
 2. Gdy pojawi się okno Setup, wciśnij Enter.
 3. Następnie, wejdź w zakładkę Startup i wybierz CSM.
 4. Kliknij na Now select the Enabled option.
 5. Znajdź Boot Priority i wciśnij Enter.
 6. Teraz zmień Legacy First na UEFI First.
 7. Następnie, wciśnij F10 i wybierz Yes.
 8. Po wykonaniu wszystkiego, system powinien uruchomić się ponownie bez błędu 1962.

Zmień opcje uruchamiania

 1. Gdy komputer się uruchomi, naciśnij i przytrzymaj Shift jednocześnie klikając opcję Zamknij.
 2. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk F2 i wciśnij przycisk zasilania. NIE PUSZCZAJ przycisku F2 dopóki nie pojawi się ekran BIOSu.
 3. Gdy pojawi się ekran BIOSu, puść przycisk F2. Wejdź w sekcję Boot.
 4. Jeśli nie możesz wejść do systemu, wykonaj punkty 1-3 poprzedniego sposobu. Następnie wejdź w sekcję Boot.
 5. Sprawdź listę priorytetową. Jeśli dysk (SSD/HDD) nie znajduje się na samej górze, przemieść go tam zamian napędu USB, DVD-Romu bądź Menedżera Uruchamiania Windows.
 6. Zapisz zmiany i zamknij BIOS.
 7. Uruchom komputer ponownie.

Jeśli te dwa sposoby nie pomogły i wciąż masz problem z błędem „Nie znaleziono systemu operacyjnego”, możesz uruchomić narzędzie diagnostyczne Windows bądź wykonać czystą instalację systemu. Jeśli zaś udało się dostać do systemu, możesz spróbować uruchomić Punkt Przywracania Systemu.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Profesjonalny informatyk

Linas Kiguolis to kwalifikowany ekspert informatyczny, który uwielbia dzielić się swoją niebywałą wiedzą na temat problemów w Windowsie i Macu. Rozeznanie Linasa często pomaga innym członkom zespołu znaleźć szybkie rozwiązania dla użytkowników strony WyleczPC.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd 1962 "Nie znaleziono systemu operacyjnego"?"