Jak naprawić błąd 137 ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED w Google Chrome?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd 137 ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED w Google Chrome?

Drogi zespole. Czy moglibyście pomóc mi naprawić błąd 137 w przeglądarce? Pokazuje się zarówno w Chrome, jak i w Firefox. Błąd mówi: „net:: ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED Nieznany błąd”.

A jednak mogę używać Explorera z menu startowego. Nie mam pojęcia co to znaczy i co powinienem zrobić. Proszę, pomóżcie!

Rozwiązany problem

ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED to błąd związany z przeglądarką, który najczęściej dotyka Google Chrome . Żadna z obecnie dostępnych na rynku przeglądarek internetowych nie jest odporna na ten problem, chociaż Internet Explorer, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Opera i inne przeglądarki są narażone na niego w mniejszym stopniu.

Użytkownicy mogą napotkać błąd ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED, gdy próbują uzyskać dostęp do strony internetowej, z którą zwykle nie mieli wcześniej żadnych problemów (dotyczy to również najbardziej popularnych stron) . W tym samym czasie inne strony mogą działać prawidłowo. Dlatego też użytkownicy często się irytują, ponieważ nie mogą wejść na stronę, której w danym moment potrzebują i zaczynają szukać sposobów naprawy błędu ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED.

Dobra wiadomość jest taka, że możesz naprawić błąd ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED sprawdzając nasze wskazówki poniżej. Miej na uwadze, że nie wszystkie metody sprawdzą się w każdym przypadku, więc po prostu wypróbuj je jedna po drugiej.

Błąd ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED wygląda następująco:

„Ta witryna jest nieosiągalna: Strona internetowa pod adresem [link do strony] może być tymczasowo niedostępna lub została na stałe przeniesiona pod nowy adres internetowy. Kod błędu: ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED [Kod błędu 137].”

Jest kilka powodów, dla których może pojawić się błąd ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED, włączając w to uszkodzone ustawienia DNS , przeciążone dane przeglądarki, nieprawidłowe ustawienia konfiguracji Internetu, błędy systemu lub sprzętu, infekcje malware , itd. W pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić ustawienia konfiguracji Internetu, odświeżyć DNS lub zresetować Google Chrome.

Rozwiązanie 1. Wyczyść dane przeglądania

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Przede wszystkim, aby naprawić błąd ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED, spróbuj ponownie otworzyć swoją przeglądarkę internetową i wyczyść dane przeglądania. Aby usunąć dane przeglądania, które mogą powodować błędy, przed usunięciem zaznacz opcje czyszczenia plików cookies, danych wtyczek oraz obrazów i plików w pamięci podręcznej:

 • Otwórz Google Chrome i kliknij ikonę Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu strony).

 • Otwórz Ustawienia i przewiń na sam dół.

 • Rozwiń sekcję Ustawienia zaawansowane.

 • Znajdź opcję Wyczyść dane przeglądania i kliknij na nią.

 • Na górze zobaczysz karty Podstawowe i Zaawansowane. Jeśli boisz się utraty haseł, danych autouzupełniania i innych ustawień spersonalizowanych, pozostań przy Podstawowym czyszczeniu danych. Zobaczysz tam opcje Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej zaznaczone domyślnie. Pozostaw je takimi, jakie są.

 • Kliknij Wyczyść dane i poczekaj na zakończenie procesu.

Clear browsing data

 • Na koniec uruchom ponownie Chrome i sprawdź czy to pomogło.

Rozwiązanie 2. Użyj Netsh Winstock Reset, by naprawić ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Wpisz Wiersz polecenia lub cmd w polu Cortany.

 • Kliknij prawą myszą na wyniki wyszukiwania i wybierz Uruchom jako administrator.

 • Skopiuj i wklej poniższe komendy jedną po drugiej. Kliknij enter po każdej z nich i poczekaj aż komenda zostanie wykonana.
  ipconfig/release
  ipconfig/all
  ipconfig/flushdns
  ipconfig/renew
  netsh int ip set dns
  netsh winsock reset

Flush DNS

Rozwiązanie 3. Zresetuj ustawienia Google Chrome do domyślnych

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeżeli żadna z powyższych metod nie pomogła, spróbuj zresetować Google Chrome. W tym celu powinieneś wykonać następujące kroki:

 • Otwórz Google Chrome i kliknij na ikonę Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu strony).

 • Otwórz Ustawienia i przewiń na sam dół.

 • Rozwiń sekcję Ustawienia zaawansowane.

 • Znajdź pozycję Przywróć ustawienia i kliknij Zresetuj ustawienia.

Reset Google Chrome

 • Gdy to zrobisz, uruchom ponownie Chrome i sprawdź czy te kroki pomogły naprawić błąd ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED.

Rozwiązanie 4. Użyj otwartego DNS lub DNS Google

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Wciśnij kombinację klawiszy Windows + R, wpisz ncpa.cpl i wciśnij Enter.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Ethernet lub połączenie Wi-Fi w zależności od tego, którego z nich aktualnie używasz.

 • Wybierz Właściwości, a następnie Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4).

 • Kliknij Właściwości.

 • Na dole okna kliknij Użyj następujących adresów serwerów DNS.

 • Teraz wprowadź 8.8.8.8 jako Preferowany serwer DNS i 8.8.4.4 jako Alternatywny serwer DNS.

Use Google's DNS

 • Na koniec kliknij OK, by zapisać zmiany i sprawdź czy problemy DNS zostały rozwiązane.

Rozwiązanie 5. Sprawdź system pod kątem malware/wirusów

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli żadna z powyższych metod nie pomogła naprawić błędu ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED, zalecamy przeskanowanie systemu w poszukiwaniu malware za pomocą aplikacji zabezpieczającej, takiej jak Reimage. Hakerzy często wykorzystują projekt prawidłowego komunikatu o błędzie dla swoich potrzeb i przekształcają go w alerty scamu udającego pomoc techniczną. W takim przypadku wyskakujące okno z błędem ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED zawiera także numer telefonu komórkowego.

Scan your PC for malware

Bonus: inne wskazówki

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Istnieje jeszcze kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, jeśli wymienione powyżej rozwiązania nie pomogły w naprawie błędu ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED. Po pierwsze, powinieneś spróbować zresetować swój router. W niektórych przypadkach sprzęt może się zepsuć, a zresetowanie go często rozwiązuje ten problem (pamiętaj, że nie powinieneś naciskać przycisku Reset, ponieważ może to przywrócić ustawienia fabryczne, co spowoduje problemy. Po prostu odłącz kabel i odczekaj 30 sekund, a następnie podłącz go ponownie).

Istnieje wiele potencjalnie niechcianych programów, które mogą zmienić ustawienia DNS lub wpływać na przeglądarki w sposób, który może uniemożliwiać użytkownikom dostęp do witryn, powodując błąd ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED. Dlatego też powinieneś sprawdzić katalog Panel sterowania/Programy/Programy i funkcje i usunąć wszystkie wątpliwe lub nieznane programy.

Na koniec możesz wykorzystać VPN (wirtualna sieć prywatna), która może być użyta do stworzenia bezpiecznego tunelu pomiędzy dwoma urządzeniami, anonimowo łącząc cię z Internetem z pominięciem połączenia od twojego dostawcy Internetu.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Julie Splinters - Specjalista ds. optymalizacji komputerów.

Jeśli chodzi o optymalizację komputerów, Julie Splinters jest w tym ekspertem. Nie ważne, czy chodzi o powolny smartfon, system Windows, Mac czy Linux - znajdzie ona rozwiązanie w parę minut.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd 137 ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED w Google Chrome?"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *