Jak naprawić błąd 0x8009002d przy logowaniu się na konto Windows 10?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd 0x8009002d przy logowaniu się na konto Windows 10?

Od dwóch tygodni przy budzeniu systemu z hibernacji pojawia mi się błąd SRX13743353761d. Błąd ten mówi, że coś poszło nie tak i potrzebne jest ponowne uruchomienie systemu, co też czynię.

Wszystko potem jest OK do momentu kolejnego uruchomienia lub ustawienia komputera w stan spoczynku. Dziś jednak natknąłem się na inny błąd, oznaczony kodem 0x8009002d. Pojawił się on, gdy włączałem komputer. Nowy błąd pojawia się tylko przy uruchamianiu komputera – jest jednak irytujący, ponieważ zmusza do ponownego uruchomienia i czekania, aż system sę załaduje. Czy jest coś, co mogę z tym zrobić?

Rozwiązany problem

Błąd kodu 0x8009002d zwykle atakuje użytkowników systemu Windows 10 bez inicjowania żadnych zmian w systemie. Jest to jeden z błedów krytycznych zawieszających system – jest też irytujący, ponieważ jedynym sposobem na jego obejście jest ponowne uruchomienie komputera.W niektórych przypadkach użytkownicy muszą zrestartować system kilka razy, zanim błąd 0x8009002d zniknie.

Eksperci analizują problemy, które wywołują okna z błędami, niebieskie ekrany, awarie systemu i podobne. Według nich, awarie sterowników wiodą prym spośród sprawców błędów, przed uszkodzonymi rejestrami systemu, nierzetelnym antywirusem i uszkodzonymi plikami systemowymi.

Błąd 0x8009002d nie należy jednak do tej grupy. Aktualizacje sterowników, rejestru i plików systemowych nie naprawią tego problemu – jest on związany z kodem PIN, za pomocą którego wielu użytkowników chroni swój komputer przed nieautoryzowanym dostępem.

W większości przypadków problem ma miejsce, gdy użytkownik włącza system bądź budzi go ze stanu spoczynku, a następnie próbuje się zalogować z pomocą kodu PIN. Eksperci zalecają więc naprawę błędu 0x8009002d poprzez wyłączenie trybu spoczynku i reset kodu PIN.

Problem ten pojawia się także wśród użytkowników mobilnej wersji systemu Windows 10 – przygotowaliśmy też kilka sposobów właśnie dla nich.

Rozwiązanie 1. Napraw błąd o kodzie 0x8009002d wyłączając Tryb Spoczynku i resetując PIN

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Przyczyna błędu 0x8009002d jest powiązana z PINem, którego używasz do odblokowywania komputera. Dlatego, aby naprawić ten problem, musisz najpierw uruchomić komputer ponownie i sprawić, by błąd zniknął z Twojego ekranu.

Ponowne uruchomienie komputera pomoże na trochę, lecz to tylko kwestia czasu, aż zobaczysz błąd 0x8009002d ponownie. Dlatego, jak tylko uzyskasz dostęp do ekranu komputera, wyłącz tryb spoczynku oraz Zresetuj kod PIN.

 • Kliknij drugim przyciskiem na Windows i wybierz Panel sterowania.
 • Wybierz Ustawienia zasilania z listy i kliknij na Zmień ustawienia planu.

 • Znajdź opcję Uśpij komputer rozwiń listę znajdującą się obok i wybierz Nigdy.
 • Następnie kliknij na Zapisz zmiany.

 • Aby zresetować kod PIN, naciśnij Windows + I i otwórz Konta.
 • Wybierz Opcje logowania i znajdź sekcję PIN.
 • Wybierz Usuń.

 • Powinno pojawić się okno potwierdzające chęć usunięcia kodu PIN. Jeśli na pewno chcesz to zrobić, kliknij Usuń.
 • Na koniec, wprowadź hasło do komputera, by potwierdzić i naciśnij OK.
 • Następnie, znajdź przycisk Dodaj w sekcji kodu PIN i kliknij go.
 • Wprowadź nowy kod PIN dwa razy,i naciśnij OK. To tyle! Błąd 0x8009002d przy logowaniu do systemu powinien zniknąć.

Rozwiązanie 2. Usuń kod PIN

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Korzystanie z PINu zwiększa bezpieczeństwo komputera. Może jednak powodować błędy typu 0x8009002d. Dlatego, powinieneś wyłączyć tą opcję i korzystać ze standardowego hasła do blokowania komputera. Nie jest ono tak efektywne – użytkownicy nie powinni mieć jednak z tym problemu:

 • Kliknij na przycisk Start i wybierz Ustawienia
 • Wejdź w Konta użytkownika > Opcje logowania
 • Przewiń w dół, znajdź PIN, wybierz opcję Usuń i potwierdź akcję
 • Wpisz dane logowania i naciśnij OK

Rozwiązanie 3. Zresetuj PIN

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Możesz spróbować naprawić błąd 0x8009002d z pomocą opcji „Zapomniałem kodu PIN”:

 • Wejdź ponownie w Opcje logowania
 • W dziale PIN, zaznacz opcję Zapomniałem kodu PIN
 • Kliknij Kontynuuj i wpisz hasło do konta
 • Naciśnij Zaloguj
 • Wprowadź nowy PIN i naciśnij OK

Napraw błąd 0x8009002d na telefonie z Windows 10

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Użytkownicy informują o błędzie 0x8009002d na ich telefonach z systemem Windows 10. Istnieją dwa rozwiązania, które mogą im pomóc.

Rozwiązanie 1. Wyłącz dane komórkowe

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Czasowe wyłączenie danych komórkowych może pomóc rozwiązać błąd 0x8009002d. Nie jest to stałe rozwiązanie, ale może służyć za dobre obejście.

Rozwiązanie 2. Skorzystaj z funkcji Znajdź mój telefon

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Zaloguj się na konto Microsoft
 • Znajdź opcję Znajdź mój telefon i wybierz opcję Zablokuj
 • Wprowadź kod PIN. Telefon się wyłączy.
 • Włącz urządzenie z powrotem i wprowadź ponownie PIN

Daj nam znać, czy te kroki pomogły Tobie naprawić błąd 0x8009002d. Jeśli wciąż masz do czynienia z tym problemem, zalecamy pobranie i instalację programu naprawczego Fortect.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Profesjonalny informatyk

Linas Kiguolis to kwalifikowany ekspert informatyczny, który uwielbia dzielić się swoją niebywałą wiedzą na temat problemów w Windowsie i Macu. Rozeznanie Linasa często pomaga innym członkom zespołu znaleźć szybkie rozwiązania dla użytkowników strony WyleczPC.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd 0x8009002d przy logowaniu się na konto Windows 10?"