Jak naprawić błąd 0x800704ec przy włączaniu Windows Defendera?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd 0x800704ec przy włączaniu Windows Defendera?

Nie mogę włączyć Zapory Systemu Windows. Próbowałem to zrobić wiele razy – wszystkie próby skończyły się na błędzie 0x800704ec. Przez to jestem zaniepokojony, gdyż mój komputer jest całkowicie niechroniony. Czy możecie pomóc?

Rozwiązany problem

Błąd 0x800704ec jest oficjalnym powiadomieniem Windowsa, które może pojawić się na każdej wersji systemu, gdy użytkownik komputera próbuje włączyć Zaporę Systemu Windows. Jak informują ludzie, ikona Windows Defendera jest wyszarzona i wyświetla następującą wiadomość błędu przy próbie włączenia Zapory.

Najczęstszym powodem błędu 0x800704ec w Windowsie 10 jest zainstalowany program antywirusowy typu Avast czy AVG. Pierwotnie, Windows Defender był nazywany Microsoft Security Essentials i był aplikacją, którą można było pobrać na system Windows XP. Później program ten został też dołączony do Windowsa Vista oraz 7. Kiedy pojawił się WIndows 8, program wyewoluował we wbudowaną aplikację anty-malware pracującą ciągle w tle systemu.

Jeśli jednak Centrum bezpieczeństwa wykryje inny program antywirusowy, Zapora systemu zostaje automatycznie wyłączona i zostaje w takim stanie, dopóki zewnętrzny antywirus nie zostanie odinstalowany. Dlatego, jeśli ostatnio instalowałeś Avasta, Nortona, Malwarebytes bądź inny program antywirusowy, powinieneś zapomnieć o Windows Defenderze bądź na dobre wyłączyć innego antywirusa, by naprawić błąd 0x800704ec.

Jeśli jednak nie korzystasz z dodatkowego oprogramowania, sprawcą mogą być błędne ustawienia Polityki Grup bądź uszkodzone pliki systemowe. W niektórych wypadkach błąd ten może być też wywoływany przez malware, które niezauważenie wchodzi do systemu:

 • spowalniając komputer;
 • zawieszając i lagując gry oraz oprogramowanie;
 • powodując bluescreeny;
 • zwiększając zużycie procesora/karty graficznej;
 • zwiększając liczbę reklam.

Bez względu na to, niektóre robaki i trojany nie wykazują żadnych oznak, lecz wywołują wiadomości błędów, które mogą być mylnie uznane za coś innego. Dlatego zalecamy swoim użytkownikom przeskanować ich komputery z pomocą Fortect. Narzędzie to może ochronić każde urządzenie przed malwarem, a także naprawić uszkodzone komponenty systemu.

Sposób 1. Wyłącz/Usuń zewnętrznego antywirusa

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jak już wskazaliśmy wcześniej, na początku sprawdź, czy twój komputer ma więcej niż jednego antywirusa. Jeśli zainstalowałeś jakiś czas temu zewnętrzną aplikację tego typu, problemy z włączeniem Zapory systemu Windows nie powinny dziwić. Aby naprawić błąd 0x800704ec, usuń zewnętrznego antywirusa z systemu. W tym celu możesz skorzystać z Fortect a bądź zatrzymać proces w Menedżerze Zadań i odinstalować go z pomocą Dodaj/Usuń Programy z Panelu Sterowania:

 • Wciśnij Ctrl + Shift + Esc
 • Kliknij na program i wybierz Zakończ zadanie
 • W panelu wyszukiwania, wpisz Aplikacje i funkcje
 • Znajdź tam wybrany program i kliknij na Odinstaluj
 • Uruchom ponownie komputer

Sposób 2. Skorzystaj z Edytora Rejestru

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • W wyszukiwarce paska zadań wpisz regedit i wciśnij Enter.
 • Korzystając z panelu po lewej, wejdź w lokację HKey_Local_Machine\\Software\\Policies\\Microsoft\\Windows Defender.
 • Znajdź klucz DisableAntiSpyware i usuń jego wartość. W tym celu, musisz kliknąć podwójnie na REG –DWORD i ustawić wartość na 0.

Sposób 3. Zmień ustawienia Polityki Grup

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Zaloguj się na swoje konto administracyjne.
 • Wpisz gpedit.msc i wciśnij Enter.
 • Kliknij na Lokalną Politykę Komputera i wybierz Szablony Administracyjne.
 • Wybierz następnie Komponenty Windows i otwórz Windows Defendera.
 • Wybierz Windows Defendera i kliknij podwójnie na opcję Wyłącz Windows Defendera w prawym panelu.
 • W nowym oknie, kliknij Wyłącz.
 • Na koniec, kliknij OK, aby zapisać zmiany.

Sposób 4. Zoptymalizuj system

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Uszkodzone pliki systemowe są najczęstszą przyczyną błędu 0x800704ec. Dlatego zaleca się sprawdzić i naprawić te pliki Windows, korzystając z narzędzi SFC oraz DISM:

 • Naciśnij przyciski Windows + X i wybierz Wiersz Poleceń (Administrator).
 • Wpisz komendę sfc /scannow i potwierdź ją Enterem.
 • Następnie wpisz następujące komendy i także potwierdź je Enterem:
  DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
 • Zamknij Wiersz Poleceń i uruchom komputer ponownie.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd 0x800704ec przy włączaniu Windows Defendera?"