Jak naprawić awarię Resident Evil Village z czarnym ekranem na Steamie?

Problem: Ostatnio kupiłem na Steamie Resident Evil Village i za każdym razem, gdy próbuję włączyć grę, wyświetla mi się po prostu czarny ekran (gra wygląda, jakby zaraz miała się uruchomić), a następnie się wyłącza. Nie pozwala mi to nawet wejść w grę i jestem bardzo rozczarowany. Jakieś rady?

Rozwiązany problem

Resident Evil Village to długo wyczekiwana gra wideo z gatunku horror, opracowana i wydana przez znane studio Capcom. Premiera na Xbox, PS4 i PC miała miejsce 7 maja, a gra spotkała się z bardzo pozytywną reakcją na Steamie, gdy setki tysięcy graczy ruszyło, by kupić ją na preferowanej platformie.

Premiera zakończyła się sukcesem, pomijając fakt, że niektórzy użytkownicy mieli problemy z graniem w grę. Ci, którzy kupili ją na Steamie, powiedzieli, że nie mogli nawet uruchomić Resident Evil Village, ponieważ powodowało to natychmiastową awarię z czarnym ekranem.

Nierzadko zdarza się, że nowo wydane AAA są problematyczne (zaobserwowaliśmy to przy Outriders, Cyberpunk 2077, Microsoft Flight Simulator i nie tylko) i choć wiele winy leży w błędach gry lub niestabilności serwera online, to czasami awarie i inne problemy mogą wynikać z konfiguracji PC graczy.

Oczywiście w idealnym świecie każda gra powinna być grywalna, gdy tylko zostanie zakupiona i zainstalowana na spełniającym wymagania systemie , a obwinianie konsumenta nie jest czymś, co powinno mieć miejsce w pierwszej kolejności. Trzeba się jednak zgodzić, że dzisiejsze gry są dość skomplikowane, zwłaszcza po dodaniu ray tracing czy rozdzielczości 4K/8K.

How to fix Resident Evil Village black screen crash on Steam?

Jak widać, pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, by naprawić awarie Resident Evil Village podczas uruchamiania, jest aktualizacja sterowników karty graficznej. Nvidia i AMD zwykle wypuszczają sterowniki gotowe do gry, które mają za zadanie znacząco poprawić wrażenia. Możesz również spróbować sprawdzić integralność plików gry lub ponownie je zainstalować.

Poniżej znajdziesz kilka metod, które powinny ci pomóc powstrzymać irytujące awarie z czarnym ekranem podczas uruchamiania gry na Steamie.

Rozwiązanie 1. Zaktualizuj sterowniki GPU

Jak wcześniej wspomniano, sterowniki GPU są niezbędne, by gra działała dobrze – zmniejsza to liczbę błędów i może pomóc zapobiegać problemom z uruchamianiem. O ile instalowanie sterowników za pośrednictwem Menedżera urządzeń może sprawdzić się w przypadku niektórych urządzeń, sterowniki karty karty graficznej powinny być zawsze pobierane od producenta sprzętu:

Ręczne pobieranie i instalowanie sterowników może być nieco czasochłonne, a także trochę skomplikowane dla tych, którzy mają mniejsze doświadczenie z komputerami. Jeśli chcesz szybszego i wydajniejszego rozwiązania, polecamy wypróbować zamiast tego DriverFix – będziesz w stanie zaktualizować wszystkie sterowniki w swoim systemie za pomocą jednego kliknięcia.

How to fix Resident Evil Village black screen crash on Steam?

Rozwiązanie 2. Sprawdź integralność plików gry

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Uruchom Steam i wybierz Resident Evil Village z listy zainstalowanych gier

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości

 • Wybierz Pliki lokalne po lewej stronie

 • Kliknij Zweryfikuj integralność plików gry

How to fix Resident Evil Village black screen crash on Steam?

 • Poczekaj aż proces się zakończy

Rozwiązanie 3. Wyłącz nakładkę Steam

Na Steamie możesz wyłączyć nakładkę globalnie:

 • Idź do Steam > Ustawienia

 • Wybierz sekcję W grze

 • Tutaj odznacz opcję Włącz nakładkę Steam w grze i kliknij OK

How to fix Resident Evil Village black screen crash on Steam?

 • Możesz również wyłączyć nakładkę dla konkretnej gry – po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy wybraną grę > Właściwości > Ogólne > odznacz Włącz nakładkę Steam w grze.

Uwaga: dotyczy to również wszelkich innych aplikacji korzystających z nakładki, w tym Discord, GeForce Experience, Skype, itp. Możesz upewnić się, że te aplikacje nie są uruchomione podczas próby włączenia gry lub możesz przejść do ustawień i tam wyłączyć nakładkę.

Rozwiązanie 4. Spróbuj uruchomić grę w trybie okienkowym

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Niektórych gier może nie dać się uruchomić przy określonych konfiguracjach systemu Windows w trybie pełnoekranowym. Dlatego powinieneś spróbować ustawić grę tak, by uruchamiała się w trybie okienkowym – możesz zrobić to w ustawieniach Steam:

 • Na Steamie kliknij grę prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości

 • W sekcji Ogólne powinieneś zobaczyć Opcje uruchamiania

 • Wpisz -window lub -windowed (wypróbuj obie opcje, aby zobaczyć, która sprawdzi się w twoim przypadku)

How to fix Resident Evil Village black screen crash on Steam?

 • Zamknij okno i spróbuj uruchomić grę

Rozwiązanie 5. Użyj narzędzia do naprawy komputera

Czasami system Windows może nie działać zgodnie z przeznaczeniem z powodu różnych podstawowych problemów, np. uszkodzonych wpisów rejestru systemu Windows lub brakujących plików DLL. Aby szybko zdiagnozować i naprawić problemy z PC, zalecamy spróbować wykonać skan za pomocą oprogramowania naprawczego, FortectMac Washing Machine X9.

Rozwiązanie 6. Ponownie zainstaluj grę

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

W niektórych przypadkach błędna instalacja może spowodować ciągłe zawieszanie się gry. Z tego względu powinieneś spróbować ponownie zainstalować grę. Możesz zrobić to albo przez Steam, albo skorzystać z sekcji Panel sterowania/Aplikacje i funkcje tak, jak w przypadku innych aplikacji. Pamiętaj, że Steam będzie musiał ponownie pobrać wszystkie pliki instalacyjne (ok. 28GB), więc może to zająć chwilę.

Rozwiązanie 7. Zainstaluj sterownik Nvidia 368.81 [tylko dla kart Nvidia]

Ogólnie rzecz biorąc, nie poleca się wycofywania sterowników, ale w niektórych przypadkach jest to bardziej niż uzasadnione. Użytkownicy twierdzili, że zainstalowanie wersji 368.81 pomogło im naprawić problem. Przed instalacją powinieneś odinstalować swój obecny sterownik, by uniknąć konfliktów:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Start i wybierz Aplikacje i funkcje

 • Przewiń w dół aż znajdziesz sterownik graficzny Nvidia

 • Wybierz Odinstaluj i potwierdź za pomocą Odinstaluj

How to fix Resident Evil Village black screen crash on Steam?

 • Po zakończeniu uruchom ponownie swój komputer, zainstaluj starszy sterownik i kolejny raz uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 8. Wyłącz HDR

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Niektórzy gracze powiedzieli, że wyłączenie HDR pomogło im rozwiązać problemy z awariami (pamiętaj, że to ustawienie nie jest dostępne dla każdego) :

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Start i wybierz Ustawienia

 • Idź do System i zostań na karcie Wyświetlacz

 • Przewiń w dół aż zobaczysz sekcję Windows Kolor HD

 • Wyłącz ją, przesuwając przełącznik w lewo w sekcji Graj w gry i aplikacje HDR

How to fix Resident Evil Village black screen crash on Steam?

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić awarię Resident Evil Village z czarnym ekranem na Steamie?"