Jak deinstalować aktualizacje Windows?

Problem: Podczas mojego korzystania z systemu, nowe buildy i aktualizacje Windowsa powodują masę problemów. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwa deinstalacja tych aktualizacji. Z góry dziękuję!

Rozwiązany problem

Użytkownicy Windowsa 10 nie mają pełnej kontroli nad instalacją buildów i aktualizacji Windowsa. Microsoft ustalił, że aktualizacje domyślnie są przeprowadzane w tle.

Ztego powodu, jeśli komputer jest podpięty cały czas do internetu, wszystkie dostępne łatki i aktualizacje są automatycznie pobierane i instalowane. Podczas, gdy aktualizacje są ważną rzeczą jeśli chodzi o konserwację systemu, czasem potrafią wywołać więcej szkody niż pożytku.

Żadna z aktualizacji wydanych przez Microsoft nie była idealna. W ciągu kilku dni użytkownicy zaczynali się uskarżać na błędy, zawieszenia się systemu, problemy z internetem, brakujące sterowniki, Bluescreeny i podobne kłopoty po instalacji łatki. Co gorsza, to typowe, że łatki zamiast naprawiać błędy, często tworzą zupełnie nowe.

Możesz zatrzymać automatyczną aktualizację, jeśli posiadasz wersję Windows 10 Pro lub wyższą. Instrukcje podaliśmy w tym poście.

Jeśli zaś któraś z łatek zepsuła twój komputer bądź wywołała inne uszkodzenia, mozesz ją cofnąć i poczekać na jej naprawę.

Deinstalacja Buildów Windowsa

Microsoft wydaje Większe Aktualizacje, nazywane Buildami, regularnir. Przykładowyyi takimi są Windows 10 Wersja 1511, Wersja 1703 lub Wersja 1607. Niestety, Biuldy Windowsa nie mogą zostać cofnięte jeśli nie jesteś Insiderem Windowsa. Insiderzy mogą testować nowe Buildy na długo przed ich wydaniem dla pozostałych użytkowników.

Z tego powodu, jeśli nowy Build wywołuje zbyt wiele błędów, Insider Windowsa może usunąć nowego builda i zgłosić błędy Microsoftowi. By tego dokonać, trzeba:

  • Nacisnąć klawisze „Windows + I” by otworzyć opcje.
  • Wybrać „Aktualizcja & Ochrona” i nacisnąć „Recovery.”
  • Kliknąć „rozpocznij” pod guzikiem „Wróć do wcześniejszej wersji.”
  • Poczekać chwilę na przywrócenie ustawień i restart systemu.

UWAGA: Tak szybko, jak Microsoft wyda łatkę lub uaktualnienie do Buildu, który wycofałeś, system go pobierze ponownie. Nowy build może jednak nie dać rady się pobrać, jeśli nie aktualizowałeś do najnowszego buildu przez długi czas bądź pliki „Poprzednich Instalacji Windows” zostały usunięte.

Usuwanie Aktualizacji Windowsa

Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect

Aktualizacje Windows mogą zostać zainstalowane zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Jeśli system wykryje dostępne uaktualnienia, zainstaluje je nie informując użytkownika. Jednakże, jeśli użytkownik chce mieć pewność, że system jest aktualny, może on zainstalować aktualizacje poprzez Windows Update lub oficjalną stronę Microsoftu.

Jeśli jednak najnowszy update coś uszkodził, łatwo odinstalować aktualizację ręcznie. Wszystkie wersje Windowsa pozwalają na cofanie aktualizacji, z wyjątkiem usuwanie łatek bezpieczeństwa i ważnych aktualizacji.

  • Kliknij „Windows key + I”, by otworzyć „Ustawienia”.
  • Wybierz „Aktualizacje i Bezpieczeństwo” oraz otwórz „Ustawienia Zaawansowane”.
  • Wybierz opcję „Przeglądaj historię aktualizacji” i wyvierz „Odinstaluj aktualizacje”.
  • System otworzy listę aktualizacji w aplecie Panelu Sterowania. Wybierz niechcianą aktualizację i kliknij „Odinstaluj”.

Jeśli nie możesz usunąć uaktualnienia, spróbuj skorzystać z Punktu Przywracania. Jest jednak jeden warunek – by skorzystać z Przywracania Systemu, musi istnieć przynajmniej jeden Punkt Przywracania systemu. By sprawdzić, czy taki istnieje, wpisz w wyszukiwarkę „system restore” i uruchom plaet. W nim wybierz najświeższy Punkt i kliknij „Dalej”.

Zoptymalizuj system i spraw, że będzie działał lepiej

Zoptymalizuj swój komputer już teraz! Jeśli nie chcesz przeszukiwać swojego komputera ręcznie i mieć problemów z poszykiwaniem przyczyn spowolnienia sprzętu, możesz użyć narzędzi przedstawionych poniżej. Wszystkie te rozwiązania zostały przetestowane przez zespół wyleczpc.pl - mamy tak pewność, że opisane programy pomogą ulepszyć system. By przyspieszyć komputer jednym kliknięciem, skorzystaj z jednego z poniższych narzędzi:

Oferta
zrób to teraz!
Download
narzędzie do optymalizacji komputer Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Twój problem pozostał?
Jeśli wyniki zapewniane przez Fortect nie dają Tobie satysfakcji i uważasz, że program nie usprawnił twojego sprzętu, skontaktuj się z nami! Dostarcz nam proszę tylko informacje związane z twoim problemem
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak deinstalować aktualizacje Windows?"