Co to jest com.facebook.katana? Czy powinienem to usunąć?

Pytanie

Problem: Co to jest com.facebook.katana? Czy powinienem to usunąć?

Cześć. Mam telefon komórkowy na Androidzie i mam pytanie odnośnie com.facebook.katana. Czy jest to część aplikacji Facebook czy wirus? Mogę to usunąć czy powinienem naprawić coś innego? Cały czas dostaję komunikaty odnośnie tego folderu lub pliku na urządzeniu.

Rozwiązany problem

Wielu użytkowników Androida może zadawać sobie pytanie czym jest com.facebook.katana, ponieważ w systemie są pewne foldery, takie jak ten, i nie ma żadnych konkretnych informacji co mogą zrobić na urządzeniu. Niektóre osoby otrzymują nawet wyskakujące komunikaty i nie wiedzą, co robić dalej. Nie ma co panikować ani myśleć o poważnych uszkodzeniach, które może spowodować program lub plik. Ten element nie jest złośliwy.

Możesz znaleźć inne filtry jak com.facebook.katana, a zarówno com.facebook.orca, jak i com.facebook.home są potrzebnymi elementami mobilnej aplikacji Facebook i Facebook Messenger . Istnieją przypadki, gdy te foldery pojawiają się w alertach i wciąż wyskakują na ekranie nie wiadomo skąd.

Com.facebook.katana to nazwa kodowa aplikacji Facebook na urządzeniach z Androidem, a orca służy do aplikacji Messenger. Nie musisz usuwać tych plików, jeśli nadal chcesz korzystać z programu. Jednakże możesz odinstalować program wraz z tymi folderami, jeśli zainstalowałeś go samodzielnie. Kiedy aplikacja jest już wstępnie zainstalowana, możesz ją tylko wyłączyć.

Powinniśmy się cofnąć. Czym jest com.facebook.katana? Czy powinieneś to usunąć? Nie jest to wirus, a nazwa katalogu nie jest generowana przez wirusa, jak mogą twierdzić niektóre wątpliwe źródła. Ten pakiet jest generowany automatycznie przez aplikację Facebook po zainstalowaniu programu i powinien zniknąć po odinstalowaniu programu.

Nie powinieneś mieć żadnych problemów z com.facebook.katana, kiedy na urządzeniu nie są zainstalowane aplikacje Facebook i korzystasz z tej strony oddzielnie za pomocą narzędzia do przeglądania sieci. Te foldery przechowują wszystkie dane i pliki programowe. Nie ma sensu usuwać pliku katana. Ale jedynym sposobem na jego usunięcie jest całkowite odinstalowanie aplikacji.

Co to jest com.facebook.katana i czy powinieneś to usunąć

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Nazwa Katana to nazwa, jaką Facebook nadaje aplikacji biurowej, która działa na urządzeniach z Androidem lub iOS. Zostało to zmienione po ostatniej aktualizacji aplikacji mobilnej. Aplikacje Facebook i Messenger mają te foldery w katalogu zawierającym poszczególne pliki i dane potrzebne do obsługi tych programów. Nie ma możliwości usunięcia com.facebook.katana bez odinstalowania samej aplikacji, więc jeśli chcesz pozbyć się folderu, to musisz usunąć aplikację. Nie jest to malware , ale niektóre wyskakujące alerty i inne problemy spowodowane przez aplikację lub plik można rozwiązać.

Wyczyść pamięć podręczną, aby naprawić problem z com.facebook.katana

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Android

  • Otwórz Ustawienia w telefonie.

  • Stuknij w sekcję Aplikacje i powiadomienia.

  • Znajdź Facebook w Ostatnio otwieranych aplikacjach lub znajdź go przez opcję Wyświetl wszystkie aplikacje, a następnie stuknij w aplikację.

  • Znajdź Pamięć lub stuknij w Pamięć i pamięć podręczna.

  • Wybierz Wyczyść pamięć podręczną.

  • Ponownie zaloguj się do aplikacji Facebook.

W aplikacji Facebook

  • Otwórz Aplikację i dotknij przycisk Więcej.

  • Otwórz Ustawienia.

  • Wybierz Ustawienia konta i przewiń do Przeglądarki.

  • Wybierz Wyczyść dane i usuń wszystkie pliki cookie, pamięć podręczną ze stron, które odwiedziłeś w trakcie korzystania z aplikacji FB.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Co to jest com.facebook.katana? Czy powinienem to usunąć?"