Błąd MacOS Big Sur ''Wystąpił błąd podczas instalowania wybranych aktualizacji'' – jak go naprawić?

Problem: Cześć. Z niecierpliwością czekałem na wydanie Big Sur na mojego Maca i jestem teraz bardzo rozczarowany, bo nie mogę zaktualizować mojej wersji systemu operacyjnego. Kiedy próbuję uruchomić aktualizację, otrzymuję komunikat ''Instalacja nie powiodła się. Wystąpił błąd podczas instalowania wybranych aktualizacji''. Jakieś wskazówki, jak rozwiązać ten problem?

Rozwiązany problem

Apple wypuścił dzisiaj swoją siedemnastą wersję systemu macOS – Big Sur (11.0), następcę bardzo popularnej Cataliny (10.15). Po raz pierwszy poinformowano o niej w czerwcu 2020 roku, a data premiery została ustalona na 12 listopada i wielu użytkowników czekało na premierę. Nowa wersja ma wprowadzić wiele zmian w systemie operacyjnym, w tym główną aktualizację interfejsu użytkownika (UI), obsługę zaprojektowanych przez Apple procesorów opartych na ARM64, ulepszenia bezpieczeństwa i nie tylko .

Biorąc pod uwagę, że Catalina nadal powodowała problemy mimo kilkukrotnych poprawek (problemy z drukarkami HP, zakłócenia połączenia internetowego, wysokie zużycie procesora na kontach, itp.), wielu użytkowników miało nadzieję, że Big Sur będzie sukcesem z licznymi ulepszeniami. Wygląda jednak na to, że nawet uruchamianie nie działa tak, jak powinno – wielu użytkowników narzekało na wyjątkowo wolne prędkości, jeśli chodzi o plik aktualizacji. Powolne prędkości pobierana dla tysięcy użytkowników to tylko początek problemów z najnowszą iteracją Apple.

Fora społeczności Apple i inne fora IT zostały zalane raportami użytkowników o błędzie ''Wystąpił błąd podczas instalowania wybranych aktualizacji'' podczas próby pobrania Big Sur. Ten problem wydaje się zdarzać częściej, gdy użytkownicy próbują pobrać aktualizację za pomocą programu uruchamiającego aktualizacje, a nie ze sklepu Mac App Store.

Ponadto wiele usług Apple, takich jak Maps Traffic, iCloud Mail, iMessage i inne, również nie działało, gdyż większość użytkowników miała problemy z połączeniem się z nimi. Technologiczny gigant pospieszył z naprawą błędu ''Wystąpił błąd podczas instalowania wybranych aktualizacji'', który występował u użytkowników, wraz z odnowieniem działania swoich usług i strony developera Apple. Niestety nawet po kilku godzinach od premiery, użytkownicy wciąż borykali się z tymi samymi problemami.

Jakby tego było mało, nawet ci, którzy zdecydowali się przełożyć instalację Big Sur na późniejszy termin, również mogą ucierpieć. Mianowicie, uruchomienie może również wpłynąć na systemy z Cataliną. Wielu użytkowników zgłaszało na Twitterze powolne działanie komputera i aplikacji .

Dziś postaramy się zapewnić sposoby naprawienia błędu ''Wystąpił błąd podczas instalowania wybranych aktualizacji'' oraz innych problemów, które mogły cię dotknąć. Zanim przejdziesz dalej, zdecydowanie zalecamy przeskanowanie systemu za pomocą FortectMac Washing Machine X9, ponieważ niska prędkość pobierania może być wynikiem zbyt dużego bałaganu na twoim Macu.

Rozwiązanie 1. Pobierz aktualizację Big Sur bezpośrednio ze sklepu Apple Store

Większość użytkowników ma tendencję do pobierania aktualizacji za pomocą narzędzia do aktualizacji na swoich Macach. Niestety, ten sposób nie zawsze działa i wygląda na to, że pobieranie Big Sur powiodło się u tych, którzy pobrali aktualizację bezpośrednio ze sklepu Apple Store.

Dlatego też wejdź na oficjalną stronę Apple i spróbuj pobrać aktualizację stamtąd.

Rozwiązanie 2. Uruchom ponownie system

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Mac Washing Machine X9.

macOS Big Sur ma rozmiar 12 GB, co oznacza, że u niektórych użytkowników pobieranie może zająć trochę czasu – szczególnie u tych, którzy nie mają szybkiego Internetu. Jednak nawet ci z dużymi prędkościami Internetu twierdzili, że pełne pobranie aktualizacji zajęło im ponad 12 godzin.

Dlatego też, jeśli w tym czasie pojawił się błąd ''Instalacja nie powiodła się. Wystąpił błąd podczas instalowania wybranych aktualizacji'', może być to wyjątkowo frustrujące, zwłaszcza po wielogodzinnym oczekiwaniu. Niektórzy użytkownicy twierdzili, że po prostu ponowne uruchomienie komputerów pomogło im uniknąć przerw w wyniku irytującego błędu.

Rozwiązanie 3. Napraw dysk

Choć to rozwiązanie może nie być skuteczne dla każdego, to warto spróbować.

  • Uruchom ponownie swojego Maca.

  • Zaraz po tym wciśnij i przytrzymaj na klawiaturze klawisze Command + R.

  • Gdy pojawi się menu Narzędzie dyskowe, wybierz narzędzie dyskowe i kliknij Dalej.

  • Wybierz z listy dysk Macintosh HD.

  • Kliknij na Pierwsza pomoc, a następnie przejdź do opcji Gotowe, gdy tylko będzie dostępna.

  • Zamknij Narzędzie dyskowe i ponownie uruchom swojego Maca.

Rozwiązanie 4. Zwolnij trochę miejsca

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Mac Washing Machine X9.

Jak wcześniej wspomniano, zbyt mała ilość miejsca na dysku twardym może uniemożliwić instalację Big Sur, stąd problem z ''Wystąpił błąd podczas instalowania wybranych aplikacji''. Według niektórych użytkowników, którym udało się wypróbować nową wersję macOS w wersji Beta, podczas próby instalacji mieli oni problemy z miejscem.

Wiele systemów macOS, szczególnie te starsze, ma ograniczoną ilość miejsca, a wielu użytkowników importuje dużo plików. Poza tym, niektóre niewidoczne pliki mogą generować problem z małą ilością miejsca – wiadomo, że Time Machine zajmuje miejsce, które nie jest początkowo pokazywane. Choć możesz wyłączyć Time Machine, by zwolnić trochę miejsca, to nie jest to zalecane – powinieneś raczej skorzystać ze wskazówek, które zapewniamy w artykule Jak zwolnić miejsce na dysku w systemie MacOS? Użycie automatycznego narzędzia, takiego jak FortectMac Washing Machine X9, również może pomóc ci zaoszczędzić dużo czasu.

Rozwiązanie 5. Poczekaj

Problem jest powszechny i miliony ludzi próbują pobrać Big Sur jednocześnie, więc problem leży w samych serwerach Apple. Z tego względu zespół techniczny musi rozwiązać te problemy, by umożliwić użytkownikom płynną aktualizację systemu operacyjnego.

W międzyczasie, jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomogło ci naprawić błędu ''Wystąpił błąd podczas instalowania wybranych aktualizacji'' i w Catalinie występuje opóźnienie, przejdź do następnego rozwiązania.

Jeśli twój komputer nie może uruchamiać aplikacji innych firm (lub działają one bardzo wolno)

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Mac Washing Machine X9.

Developer Mac i iOS, Jeff Johnson , stwierdził, że problemy związane z powolnym uruchamianiem aplikacji innych firm wynikają z nieudanego połączenia z ocsp.apple.com. Dlatego, aby uniemożliwić twojemu komputerowi łączenie się z serwerem, powinieneś pobrać i zainstalować Little Snitch i odmówić połączenia TCP (korzystając z funkcji trustd).

Alternatywnie możesz po prostu wyłączyć połączenie internetowe, co również powinno zatrzymać te problemy.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Mac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Julie Splinters - Specjalista ds. optymalizacji komputerów.

Jeśli chodzi o optymalizację komputerów, Julie Splinters jest w tym ekspertem. Nie ważne, czy chodzi o powolny smartfon, system Windows, Mac czy Linux - znajdzie ona rozwiązanie w parę minut.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Błąd MacOS Big Sur ''Wystąpił błąd podczas instalowania wybranych aktualizacji'' – jak go naprawić?"