Jak naprawić błąd RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC?

Problem: Proszę o szybką pomoc! Podczas przeglądania z pomocą Edge orezymałem wiadomość błędu RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC. Próbowałem korzystać z Chrome'a, ale pojawia się taki sam błąd.

Problem: Był tam podany numer telefonu, lecz gdy zadzwoniłem to osoba posługująca się łamanym angielskim poprosiła o 150$ w celu naprawy problemu. Mówiła że błąd ten jest poważny i może prowadzić do kradzieży tożsamości i innych przestępstw. Osoba ta nie sprawiała jednak wrażenia godnej zaufania – mówił, że pracuje dla Microsoftu i że znajduje się w Nowym Jorku – akcent i brak części wiedzy wzniósł moje wątpliwości.

Problem: Czy możecie mi powiedzieć czy jest coś, czym powinienem się niepokoić?

Rozwiązany problem

RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC to kolejne Fałszywe wsparcie techniczne, kolejna odmiana oszustwa RDN/YahLover.worm!055BCCAC9FEC. Obydwa oszustwa krazyły w sieci przez parę ostatnich dni. Jak tylko zauważysz wyskakujące okienko z alarmem zawierające jeden z podanych błędów poinformuj firmę Microsoft, by ta mogła dokładniej zbadać sytuację.

How to fix RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC pop-up?

Alarm RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC pojawiający się na on Chrome, Edge i innych przeglądarkach jest wywoływany przez potencjalnie niepożądane aplikacje klasyfikujące się też jako „adware”.

Niestety, eksperci nie zlokalizowali jeszcze programu wykorzystywanego przez hakerów do rozpowszechniania adware RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC. Sądząc na podstawie raportów użytkowników, największą szansę na natknięcie się na ten problem ma pobieranie programów typu menedżery pobierania, odtarzacze wideo, minigry, aplikacje do blokowania reklam itd.

Bądź więc niezwykle czujny podczas instalacji programów ze źródeł typu cnet, softonic i innych. By zapobiec instalacji bundli oprogramowania, szukaj instalacji zaawansowanej w instalatorze i ostrożnie przeanalizuj, czy jakieś programy zostały dołączone do pożądanej aplikacji. Upewnij się, że zablokowałeś instalację każdego takiego dodatku.

Jeśli adware posiadające złośliwy kod oszustwa RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC dostanie się do komputera, wstawia się do autostartu, zmienia ustawienia przeglądarek oraz tworzy zaplanowane zadanie w przedlądarce, która póżniej zaczyna wyświetlać fałszywy alarm użytkownikowi. Alar jest stworzony na podobę Ostrzeżenia o bezpieczeństwie Google i zawiera następujące, fałszywe twierdzenia:

  • Że wiadomość jest ostrzeżeniem bezpiezeństwa Google
  • Że komputer jest zainfekowany wirusem RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC;
  • Że posiadaczowi komputera grozi kradzież tożsamości i utrata informacji o kartach kredytowych;
  • Ze jedynym rozwiązaniem jest telefon do techników posiadających certyfikat Windowsa (numer podany).

Wszystkie te informacje są fałszywe. Zignoruj więc tą informację i NIE dzwoń na podany numer. Wiele osób wierzy w treść wiadomości o RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC i wykonali polączenie do oszustów. W odpowiedzi zostali poproszeni o zapłaenie 150$ w celu „usunięcia wirusa”.

Bądź pewien, że zapłata nie pomoże w naprawie problemu – nie istnieje coś takiego, jak wirus RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC. Wszystko, co musisz zrobić, to skasowanie adware z systemu i reset ustawień przeglądarki. Poradniki na temat, jak tego dokonać, znajdują się poniżej.

Jak rozwiązać problem z informacjami o RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC?

Adware związane z RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC zawiesza przeglądarkę i może też blokować menedżera zadań. Jest to powodem da którego wielu ludzi panikuje i dzwoni na numer podany przez hakerów. Zamiast tego powinieneś uruchomić komputer w Trybie Awaryjnym.

Kiedy już system w pełni się uruchomi, przeskanuj go z pomocą Fortect, by skasować malware i jego resztki w rejestrze. Automatyczny sposób nna rozwiązanie problemu RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC nie przywróci jednak przeglądarki – powinieneś więc zastosować się do pojadników, jak zresetować Twoją przeglądarkę.

Dla tych, którzy chcą pozbyć się problemu RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC ręcznie, mamy krótki poradnik:

  1. Otwórz listę zainstalowanych programów. W tym celu wejdź na:
    Menu Start > Panel Sterowania > Programy i Funkcje > Dodaj/Usuń Programy (Windows 7, XP).
    PPM na ikonie Windows > Panel Sterowania > Odinstaluj Program (Windows 8, 10).
  2. Sprawdź, jakie programy zostały ostatnio zainstalowane. Wybierz te, których nie znasz i kliknij Odinstaluj. By potwierdzić usunięcie, kliknij OK.

UWAGA: Każda przeglądarka na komputerze z problemem RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC musi być przywrócona ręcznie. Wybierz przeglądarkę, która wyświetla te błędy i kliknij na przypisany jej poradnik.

Jak zresetować Microsoft Edge?
Jak zresetować Internet Explorera?
Jak zresetować Mozilla Firefox?
Jak zresetować Google Chrome?

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd RDN/TROJAN.WORM!055BCCAC9FEC?"